Pompy i systemy dozujące dla urządzeń destylacyjnych w rafineriach

Pompy i systemy firmy LEWA pomagają Ci zoptymalizować wydajność Twojego urządzenia destylacyjnego w procesie rafinacji i zapewnić jego dostępność.

Od ponad 60 lat klienci na całym świecie ufają naszym produktom ze względu na ich precyzję, niezawodność i maksymalną efektywność.

Rafinerie
Obróbka ropy naftowej za pomocą pomp, systemów oraz instalacji firmy LEWA

Ropa naftowa musi zostać oczyszczona, oddzielona i przetworzona (rafinowana), aby mogły powstać produkty końcowe nadające się do sprzedaży. Obejmują one gaz, olej napędowy, olej opałowy, smary, propan i butan.

Procesy te często wiążą się ze złożonymi procedurami destylacji, które wymagają precyzji i niezawodności. Firma LEWA wspiera rafinerie na całym świecie przy różnych procesach, co oznacza, że nie tylko jest w stanie czerpać z bogactwa specjalistycznej wiedzy, lecz również korzystać z sieci konsultantów i techników, którzy udzielają pomocy u klienta podczas instalowania i obsługi urządzenia destylacyjnego.

Nasze wypróbowane i przetestowane pompy są stosowane w różnych systemach dozujących, które budujemy tak, by spełniały Twoje wymagania i nadzór nad uruchomieniem na miejscu.

LEWA metering system for refineries

Obszary zastosowań w dziedzinie destylacji ropy naftowej

Niezależnie od tego, czy chodzi o ekstrakcję ropy naftowej czy jej dalszą rafinację – produkty i systemy LEWA oferują rozwiązania dla wszystkich procesów związanych z przetwarzaniem i rafinacją ropy naftowej.

Schemat przedstawia wszystkie ważne procesy rafinacji. Firma LEWA dostarcza dostosowane do potrzeb klienta urządzenia i systemy do niemal wszystkich tych procesów. Poproś naszych ekspertów o więcej informacji!

Refinery process diagramm

Zastosowania produktówChemikaliaProces/System

Dozowanie chemikaliów w procesach rafineryjnych, takich jak separacja/destylacja, transformacja/konwersja oraz wykańczanie/rafinacja

Roztwór aminowyUrządzenie destylacyjne
Inhibitor osadówUrządzenie destylacyjne, system reformowania, rozbijacz, retorta koksownicza
TetrachloroetylenSystem reformowania, rozbijacz
Środek przeciwpieniącyUrządzenie destylacyjne, system reformowania, rozbijacz, retorta koksownicza
Rozbijacz emulsjiInstalacja odsalania, urządzenie destylacyjne
Inhibitor korozjiUrządzenie destylacyjne, system reformowania, rozbijacz
Deaktywator metaluRozbijacz
Soda kaustyczna (NaOH)Urządzenie destylacyjne, system reformowania
Środek nasiarczającySystem reformowania, rozbijacz
WodaUrządzenie destylacyjne, system reformowania
Dodatek antystatyczny, inhibitor elektryczności statycznejInstalacja napełniania
Polepszacz smarnościSystem reformowania
Dodatek obniżający temperaturę krzepnięciaUrządzenie destylacyjne
Środki barwiące, środki znakująceInstalacja napełniania
Polepszacz smarnościInstalacja napełniania
Środek zwiększający liczbę oktanowąSystem reformowania
Odtleniacz, środek wiążący tlenRozbijacz
Substancja wiążąca siarkowodórOdsiarczacz
StabilizatorReformacja katalityczna
Środek rozpraszający woskiDestylacja próżniowa

Zalety w skrócie

Wysokiej klasy pompy, systemy i jednostki

Dostarczamy wysokiej klasy pompy zintegrowane w ramach kompletnych systemów i jednostek dla specyficznych zastosowań. Oczywiście zawsze zapewniamy sprawdzoną jakość firmy LEWA.

Kompletna dokumentacja

Klienci otrzymują dokumentację techniczną i certyfikaty, w tym instrukcje eksploatacji, a także projekty i badania szczegółowe w różnych językach.

Nadzór nad uruchomieniem na całym świecie

Dzięki globalnej sieci serwisowej, wprowadzamy sprzęt do eksploatacji oraz zapewniamy serwis techniczny bezpośrednio w lokalizacji klienta - zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Normy międzynarodowe

Firma LEWA ma certyfikat ISO 9001. Pompy, systemy i jednostki spełniają większość międzynarodowych norm, takich jak API, ASME, TÜV i wiele innych.

Obliczenia dynamiki cieczy

Przy projektowaniu pomp i systemów możemy polegać na obliczeniach komputerowych dynamiki cieczy w instalacjach rurowych oraz na odpowiedniej integracji tłumików pulsacji.

Projektowanie oparte na systemie CAD

Kompletna dokumentacja: klienci otrzymują schematy przewodów rurowych i pomiarów (P&ID) oparte na CAD, a także rysunki izometryczne i plany konstrukcyjne wszystkich pomp stosowanych w systemie.

Elastyczna konstrukcja

Możesz polegać na ponad 60 latach doświadczeń w konstruowaniu pomp, systemów i jednostek: W fazie projektowania elastycznie reagujmy na wymagane zmiany w konstrukcji oraz regulacje.

Informacje o częściach zamiennych w twoim języku

Otrzymasz wszystkie dostępne informacje na temat części zamiennych (w tym podwykonawców) w wybranym języku. Nasz serwis części zamiennych działa szybko i sprawnie.

Testy zgodnie ze specyfikacją

Przed uruchomieniem systemu prowadzimy dobrze udokumentowane testy, zgodnie z odpowiednimi normami międzynarodowymi lub specyfikacjami klienta.

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow® jest ekonomiczną pompą dozującą o dużej wydajności do prostych zadań pompowania lub dozowania.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompa z membraną aktywowaną mechanicznie LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Pompa dozująca z membraną aktywowaną mechanicznie ecodos® firmy LEWA jest odpowiednia do wszystkich zadań pompowania i dozowania w zakresie niskich ciśnień.

Pompy mikrodozujące LEWA M

LEWA micrometering pump M

Pompa mikrodozująca LEWA z serii M jest odpowiednia do najmniejszych natężeń przepływów do stosowania w laboratoriach i instytutach badawczych.

Pompa mikrodozująca LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

Najmniejsze natężenia przepływu i precyzyjne dozowanie sprawiają, że pompy mikrodozujące LEWA z serii FC to najlepszy wybór na pompy laboratoryjne.

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow jest liderem wśród innowacyjnych i uniwersalnych pomp procesowych dla procesów wysokociśnieniowych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa nurnikowa LEWA

LEWA Plungerpump

LEWA jest twoim ekspertem w zakresie pomp: Skontaktuj się z nami już dziś, by zdobyć pompę nurnikową, która najlepiej spełni wymagania zastosowań lądowych i morskich.

Pompa kriogeniczna Nikkiso

Nikkiso cryogenic pump

Pompa kriogeniczna Nikkiso jest doskonałą pompą kriogeniczną do transportu LPG i LNG. Skonsultuj się z naszymi ekspertami!

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie

Nikkiso canned motor pump

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie jest doskonale dopasowana do zadań przesyłania i cyrkulacji w przemyśle chemicznym. Z chęcią pomożemy ci dokonać wyboru.

Zespoły zatłaczania chemikaliów

Chemical Injection Package

Zespoły zatłaczania chemikaliów (cip) to systemy zatłaczania do chemikaliów. Tworzymy zespoły – wraz ze zbiornikiem, orurowaniem i akcesoriami – zgodnie z Twoimi specyfikacjami.

Pompy LEWA o konstrukcji ramowej

LEWA Pumpskid

Gotowe do działania, zaprojektowane na życzenie klienta jednostki pomp o konstrukcji ramowej o małym obrysie do przemysłu wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Skonsultuj się z nami!

Systemy nawaniania

LEWA odorizing systems

Systemy nawaniania gazów dla gazu ziemnego, tlenu, azotu i dwutlenku węgla. Skonsultuj się z nami i zaufaj 40-tu latom doświadczenia!

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Geveke Nitrogen Generation Package

Geveke Nitrogen Generation Package

Mit dem Nitrogen Generation Package bietet Geveke eine komplette Anlage zur Gewinnung von Stickstoff für Prozesse bei der Öl- und Gasförderung.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Sprężarki Howden Burton Corblin są zaprojektowane do długiej pracy przy ciągłej eksploatacji.

Referencje

 • Metering of antistatic agent

  Dozowanie środków antystatycznych

  Dozowanie środków antystatycznych

  Wymagania klienta: W procesie rafinacji dodatki muszą być rzetelnie dozowane

  Zakres dostaw firmy LEWA: System

  Szczegóły dostawy: System dozowania na zamówienie klienta w całości zainstalowany w pojemniku z 2 membranowymi pompami dozującymi LEWA ecoflow, typ LDB / M900, dla obszarów zagrożonych strefy 1, tłumik pulsacji, filtr siatkowy, zawory, przetwornik ciśnienia oraz przepływomierz masowy

  Główne produkty LEWA:
  System dozowania na zamówienie klienta
  Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Środek antystatyczny1450
  RynekProces
  Rafinacja ropy naftowej / RafinerieDodatek (produkty końcowe tj. paliwo, wosk)

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się