Pompy i systemy do produkcji detergentów i środków czyszczących

Dostarczamy firmom konstrukcyjnym, producentom i przetwórcom w branży detergentów i środków czyszczących pompy i systemy obsługujące wiele różnych procesów. Niezależnie od tego, czy chodzi o pompy do produkcji detergentów czy kompletne systemy do produkcji środków czyszczących – firma LEWA ma dokładnie to, czego potrzebujesz!

Pracujemy razem z Tobą nad planowaniem wszystkich ważnych związanych z procesem produkcji czynności, takich jak przetłaczanie, dozowanie, mieszanie, podgrzewanie i chłodzenie, tak aby można było w sposób ekonomiczny przetworzyć surowy produkt.

Środki czyszczące i detergenty
Precyzyjne systemy sterowane w oparciu o recepturę firmy LEWA

Firma LEWA oferuje sterowane w oparciu o recepturę, przystosowane do pracy ciągłej systemy do produkcji środków czystości dla gospodarstw domowych i przemysłu we wszystkich dostępnych w handlu stężeniach środków powierzchniowo czynnych - od produktu surowego aż do produktu końcowego.

Używamy środków powierzchniowo czynnych jako głównych aktywnych składników ze względu na ich specjalne właściwości: Każda molekuła ma jedno hydrofobowe i jedno hydrofilowe zakończenie. LEWA wspiera także produkcję i przetwarzanie środków powierzchniowo czynnych. Szczegółowe informacje na ten temat możesz znaleźć w naszym opisie branży chemicznej i w przykładowym zastosowaniu Systemy do przetwarzania środków powierzchniowo czynnych.

LEWA pump for cleaning agents

Pompy i systemy LEWA w produkcji detergentów i środków czyszczących

Nasi eksperci służą pomocą i poradą i wraz z Tobą zaprojektują niestandardowe systemy oraz instalacje do produkcji środków czyszczących i detergentów. Możesz polegać na naszej wieloletniej specjalistycznej wiedzy w branży.

Schemat przedstawia podstawową ilustrację systemu do przetwarzania środków powierzchniowo czynnych.

Konstruując pompy i systemy LEWA skupiamy się zwłaszcza na typowych etapach procesu podczas produkcji detergentów i wielu innych produktów końcowych.

Przykładowe etapy procesuPrzykłady produktów końcowych
 • Przetłaczanie i dozowanie
  1. wody
  2. środków powierzchniowo czynnych
  3. barwników
  4. środków aromatycznych
  5. konserwantów
  6. innych dodatków i produktów surowych
 • Rozcieńczanie LES
 • Produkcja proszku do prania poprzez suszenie rozpryskowe
 • Mieszanie statyczne lub dynamiczne
 • Podgrzewanie i chłodzenie
 • Środki do prania w płynie i środki do prania o energicznym działaniu
 • Detergenty w proszku
 • Środki do czyszczenia podłogi
  Płyn do mycia naczyń
 • Zmiękczacz do tkanin
  Wybielacz
 • Środki odkażające
 • Mydła
 • Produkty do czyszczenia na mokro
 • Żel do mycia ciała, żel pod prysznic

Rozwiązania do produkcji środków czyszczących i detergentów

Wraz z Tobą planujemy i wdrażamy w pełni automatyczne, sterowane w oparciu o recepturę systemy i pomagamy w trakcie przejścia z produkcji w partiach na produkcję ciągłą.

Opracowanie koncepcji, inżynieria, konstrukcja i dostawa systemu do produkcji detergentów, jak również realizacja etapów procesu, w tym oprzyrządowanie, układy sterowania i automatyzacja – wszystko pochodzi z jednego źródła. Nawet po zakończeniu nadzoru nad uruchomieniem wspieramy Cię, świadcząc kompleksowe usługi, np. w technologii procesowej, oferujemy pomoc podczas optymalizacji procesu, mechanicznej konserwacji i naprawie lub przy technologii oprzyrządowania i sterowania.

Diagramm production of surfactants

Zalety w skrócie

Wysokiej klasy pompy, systemy i jednostki

Dostarczamy wysokiej klasy pompy zintegrowane w ramach kompletnych systemów i jednostek dla specyficznych zastosowań. Oczywiście zawsze zapewniamy sprawdzoną jakość firmy LEWA.

Ekonomiczne rozwiązania

Zawsze dostarczamy ekonomiczne pompy, systemy i jednostki o zminimalizowanym zużyciu energii, wysokiej wydajności, niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji i długim czasie eksploatacji.

Elastyczne zastosowania

Duża zmienność w pracy w odniesieniu do ciśnienia, temperatury, wydajności i właściwości cieczy połączona z wysoką dokładnością dozowania gwarantuje szeroką gamę zastosowań.

Sprawdzony i przetestowany system modułowy

Projektujemy nasze systemy i jednostki w konstrukcji modułowej z licznymi kombinacjami głowic pomp i silników do różnych zastosowań.

Materiały specjalne

Na życzenie możemy konstruować systemy z materiałów specjalnych, takich jak Hastelloy, tytan, dupleksowa stal nierdzewna lub z innych materiałów. Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt z naszym menedżerem produktu.

Opatentowana membrana wielowarstwowa

Nasze opatentowane membranowe pompy dozujące używają metalowych lub wykonanych z PTFE membran wielowarstwowych z systemem ochrony membrany (DPS) dla maksymalnego bezpieczeństwa pracy.

Łatwe do czyszczenia

Szczególnie ważną zaletą dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego jest to, że nasze systemy mogą być szybko i łatwo czyszczone z użyciem chemicznych środków czyszczących lub gorącej pary wodnej.

Normy międzynarodowe

Pompy, systemy i jednostki LEWA spełniają najważniejsze międzynarodowe normy, takie jak DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX i TA-Luft. Oczywiście nasi klienci mogą zdefiniować własne normy.

Kompletna dokumentacja

Klienci otrzymują dokumentację techniczną i certyfikaty, w tym instrukcje eksploatacji, a także projekty i badania szczegółowe w różnych językach.

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow® jest ekonomiczną pompą dozującą o dużej wydajności do prostych zadań pompowania lub dozowania.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompa z membraną aktywowaną mechanicznie LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Pompa dozująca z membraną aktywowaną mechanicznie ecodos® firmy LEWA jest odpowiednia do wszystkich zadań pompowania i dozowania w zakresie niskich ciśnień.

Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Stosuj sterowane serwomotorem membranowe pompy dozujące do precyzyjnego dozowania i mieszania cieczy w zakładach i systemach dozujących.

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow jest liderem wśród innowacyjnych i uniwersalnych pomp procesowych dla procesów wysokociśnieniowych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa z tłokiem rotacyjnym Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Elastyczna pompa do zastosowań higienicznych, prostych i złożonych, pracy z cieczami rzadkimi i lepkimi i lub mediami wrażliwymi na siły tnące. Pompa z tłokiem rotacyjnym w wykonaniu higienicznym (pompa z rotacyjnym przesunięciem dodatnim).

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie

Nikkiso canned motor pump

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie jest doskonale dopasowana do zadań przesyłania i cyrkulacji w przemyśle chemicznym. Z chęcią pomożemy ci dokonać wyboru.

Pompa odśrodkowa Pomac

Pomac centrifugal pump

Pompy odśrodkowe Pomac ze stali nierdzewnej dla mediów o niskiej lepkości przodują na rynku ze względu na optymalne dane hydrauliczne, unikalny modułowy projekt oraz wiele opcji dostępnych w obszarze uszczelnienia wału. Technologia: Pompa odśrodkowa ze stali nierdzewnej w wykonaniu higienicznym

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Poziome i pionowe pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych, Pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych do pracy pod wysokim obciążeniem do cieczy korozyjnych, agresywnych, toksycznych i ściernych. Agresywne, ścierne lub toksyczne ciecze - Wernert zapewnia odpowiednie dla nich pompy odśrodkowe wykonane z materiałów niemetalicznych, np. UHMW-PE, PVDF lub PTFE.

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Referencje

 • Win Cosmetic

  WIN COSMETIC

  WIN COSMETIC

  LEWA dostarcza WIN COSMETIC zindywidualizowane jednostki produkcyjne dla branży środków czyszczących i detergentów oraz dla przemysłu kosmetycznego.

  Jednym z przykładów zastosowań jest produkcja zmiękczacza do tkanin.

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się