LEWA Plungerpump

Wysokociśnieniowa pompa nurnikowa LEWA

Dla procesów wysokociśnieniowych w różnych branżach dostarczamy wydajne i ekonomiczne serie stanowiące alternatywę dla naszych pomp membranowych. Pompa nurnikowa LEWA jest wysoko wydajną i wszechstronną pompą nurnikową do zastosowań wysokociśnieniowych w różnych branżach.

Pompa nurnikowa LEWA osiąga wydajności do 209 m³/h na pompę i maksymalne ciśnienie 3500 bar.

Pompy nurnikowe LEWA
Pompa nurnikowa dla dużych wyjściowych mocy hydraulicznych.

Pompy nurnikowe LEWA są przede wszystkim wykorzystywane w sektorze nafty i gazu, w rafineriach i w przemyśle petrochemicznym. Pracują one pod większym ciśnieniem, które często występuje w przetwórstwie ropy naftowej i gazu ziemnego.

Są one solidne, ciche, wydajne i ekonomiczne, a dzięki ich podwójnej przekładni śrubowej praktycznie wolne od obciążeń osiowych. Ich konstrukcje pozwalające zaoszczędzić przestrzeń i ograniczyć wagę sprawiają, że są one doskonale dopasowane do zastosowań na morzu, np. na platformach wiertniczych.

Analizujemy wymagania w zakresie zastosowań naszych klientów i konfigurujemy każdy element zgodnie ze specyfikacjami klienta. W razie potrzeby nasze pompy wykonane są ze specjalnego materiału, konstrukcje przeznaczone są do zastosowań na morzu, a malowanie zgodne z wymaganiami klienta. Dodatkowo, dostarczamy akcesoria, takie jak tłumiki pulsacji lub zawory bezpieczeństwa zgodne z normami ASME i API.

LEWA Plungerpump

Powody, dla których warto zainwestować w pompę nurnikową LEWA

Pompy nurnikowe LEWA to pompy tłokowe ze zintegrowaną przekładnią w konstrukcji monoblokowej, które mają wiele zalet w stosunku do porównywalnych pomp.

Einfache Wartung

Szybka i ekonomiczna konserwacja

Pompa zapewnia swobodny dostęp do wszystkich części eksploatacyjnych; nie są wymagane specjalne narzędzia do konserwacji. Konserwacja i obsługa pomp nurnikowych są łatwe i ekonomiczne.


Geringer benötigter Vordruck

Wymagane jest niższe ciśnienie zasysania

Ze względu na małą stratę ciśnienia zasysania pompy nurnikowe LEWA nie wymagają żadnej pompy wspomagającej. To pozwoli nie tylko zaoszczędzić koszty, ale również ograniczyć czas konserwacji i zużycia części w pompie wspomagającej.


Rücklauf Plungerpumpen

Wewnętrzny powrót wycieku

Wyciekająca ciecz z ewentualnych nieszczelności opakowania jest zawracana do wewnątrz. Nie jest konieczna zewnętrzna pompa z własnym systemem rurowym i monitoringiem.


Konstrukcja kompaktowa

Zintegrowana przekładnia z podwójną przekładnią śrubową umożliwia kompaktowe wykonanie i zapewnienie maksymalnej wydajności. Wynikiem tego jest mały obrys i niskie zużycie energii. Specjalne ułożenie nurnika i wodzika przyczynia się do powstania konstrukcji pozwalającej zaoszczędzić miejsce.

Czujnik/przetwornik temperatury i ciśnienia

Przekładnia jest monitorowana poprzez czujnik/przetwornik ciśnienia i temperatury. Pozwala to ochronić pompę przed pracą przy niskim poziomie oleju i przeciążeniem.

Bezobsługowe ciśnienie lub podtrzymywana sprężynowo uszczelka nurnika

Innowacyjne, łatwo dostępne uszczelnienie tłoka jest podtrzymywane ciśnieniowo lub sprężynowo. Zapewnia to dłuższy czas użytkowania pakietu. Nie trzeba już zapobiegać naciągnięciu pakietu.


Podwójna przekładnia śrubowa

Podwójna przekładnia śrubowa utrzymuje wał korbowy oraz wał zębaty bez obciążeń osiowych. Skutkiem tego jest dłuższy czas użytkowania oraz mniejszy hałas generowany w pompie nurnikowej dzięki równomiernemu przenoszeniu siły.

Zintegrowany ciśnieniowy system smarowania olejem

Kołki wodzików i łożyska prętów łączących są zasilane ze zintegrowanego ciśnieniowego systemu smarowania olejem w zależności od konstrukcji. Nie jest konieczny dodatkowy system smarowania, z dodatkowym okablowaniem i monitorowaniem. Olej smarowy nie musi być spuszczany podczas konserwacji.

Norma API 674

Pompy nurnikowe LEWA spełniają międzynarodową normę jakości Amerykańskiego Instytutu Naftowego API 674. Ta norma definiuje wszystkie wymagania dotyczące pompy wyporowej w ustawieniach przemysłowych pod kątem projektu, konstrukcji i wydajności. Z chęcią przedstawimy dodatkowe certyfikaty.

Optionen

Made from special materials

As a standard, wetted parts like pump heads are made of at least 1.4313 stainless steel and can also be made from special materials such as duplex or super duplex, depending on the application.

Large control range

The flow rate can vary, whereby a control range of up to 1:10 is achieved depending on utilization.

Monitorowanie wycieków

Do przetwarzania cieczy krytycznych oprócz standardowego wyposażenia oferujemy system monitorowania wycieków, a także możliwość spłukiwania dławnicy cieczą oddzielającą.

Vibration surveillance

For more safety in action and a long life of the plunger pump we offer an additional vibration surveillance. This is how you recognize bearing damages in an early state.

Różne rodzaje przyłączy

Nasze pompy są wyposażone we wszystkie typowe rodzaje przyłączy, takie jak zgodne z normą DIN, wysokociśnieniową normą BASF, amerykańską ANSI, JIS lub z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Wykonanie zgodne z ASME, API & BS

Nasze pompy nurnikowe są dostępne jako wersje zgodne z ASME, API i BS. Chętnie zaprojektujemy pompę lub system odpowiednio do indywidualnych wymagań wynikających z zastosowań naszych klientów.

Płaszcze grzewcze i chłodzące

Dzięki płaszczom grzewczym i chłodzącym nasze pompy mogą pracować prawie w każdej temperaturze i transportować płyny w niskich temperaturach lub gdy jest bardzo ciepło.

Projekt orurowania

Bazując na ponad 60 latach doświadczeń w konstruowaniu pomp, wyposażenia i systemów: Wspieramy naszych klientów swoimi kompetencjami podczas projektowania instalacji rurowych.

Kompletne systemy

Instalujemy nasze pompy nurnikowe w kompletnych systemach oraz jednostkach z uwzględnieniem projektowania, obliczania, akceptacji i certyfikacji. Możesz polegać na naszej kompleksowej obsłudze.

Pliki do pobrania

Osoba do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się