LEWA micrometering pump FC

Pompa mikrodozująca LEWA FC

Pompy mikrodozujące LEWA FC są stosowane jako pompy laboratoryjne do dozowania bardzo małych ilości płynów w środowiskach laboratoryjnych. Pozwalają na dozowanie z niezwykłą dokładnością i w powtarzalny sposób.

Pompy mikrodozujące FC osiągają wydajność od 1,5 do 65 l/h na głowicę pompy. Używając głowicy pompy nurnikowej, możliwe jest uzyskanie ciśnienia tłoczenia do 160 bar; zaś używając głowicy pompy membranowej, nawet do 400 bar.

Pompy mikrodozujące LEWA FC
Laboratoryjne pompy do niezwykle małych natężeń przepływu.

W laboratoriach, ośrodkach badawczych oraz innych środowiskach testujących często zachodzi konieczność dozowania małych ilości płynnych mediów. Duży nacisk położony jest na niezawodność roboczą i szerokie spektrum zastosowań w tych środowiskach. Dozowane natężenia przepływów muszą być powtarzalne i z możliwością kontroli z dużą dokładnością. Płyn musi być chroniony przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Pompa mikrodozująca LEWA FC całkowicie spełnia wymagania pompy laboratoryjnej. Jest niezwykle efektywna i pozwala na dozowanie z dokładnością ± 1%. Możliwe jest także połączenie ze sobą wielu głowic pomp i napędów w celu utworzenia pomp wielogłowicowych. Umożliwia to uzyskanie wysokich natężeń przepływu lub dozowanie wielu różnych płynów w sekwencji technologicznej.

Tak więc pompa ta może być używana w szerokim spektrum zastosowań i spełniać określone wymagania naszych klientów. Jest dostępna w dwóch różnych wersjach: jako pompa membranowa lub pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem.

LEWA micrometering pump FC

Powody, dla których warto zainwestować w pompę mikrodozującą LEWA®

Pompy mikrodozujące LEWA FC są dostępne jako hydraulicznie napędzane membranowe pompy dozujące i mechanicznie napędzane pompy dozujące z uszczelnionym nurnikiem.

Metering accuracy

Najwyższa dokładność dozowania

Możliwe jest skonfigurowanie natężenia przepływu z bezwzględną dokładnością. Pompa mikrodozująca działa z dokładnością ± 1%. Pozwala to na dozowanie płynów w procesie w precyzyjnie wyznaczonych ilościach. Pompy marki LEWA cechuje niezwykła precyzja.


Monitoring, controls

Elektronika sterująca i monitorująca

Analizujemy wymagania, które powstają w trakcie użytkowania i dostarczamy odpowiednią pompę mikrodozującą wraz ze specjalnie dostosowaną elektroniką sterującą i monitorującą. Pozwala to nam osiągnąć maksymalną efektywność podczas obsługi Twoich systemów.


Accurate drive unit

Dokładnie działająca jednostka napędowa

Bezwzględna dokładność to nasza norma: Pompy mikrodozujące LEWA mają dokładnie działające jednostki napędowe z napędem elektrycznym i powrotem sprężyny nurnika, który jest zabezpieczony przed tarciem i nie ma luzu. Z tego względu są one szczególnie dobrym rozwiązaniem do zastosowań laboratoryjnych, gdzie wymagane jest precyzyjne dozowanie.


Odporność na przecieki i nieprzepuszczanie zapachów

Pompy mikrodozujące LEWA są nie tylko odporne na przecieki, lecz również nie przepuszczają zapachów.

Smarowanie olejem

Wszystkie części są ciągle smarowane olejem. Pompa jest zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi i wodą rozpryskową.

Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie

Zawór ograniczający ciśnienie w hydraulicznej części pompy membranowej zapobiega potencjalnym sytuacjom przeciążenia podczas pracy. Ten zawór jest indywidualnie regulowany i dlatego można go dopasować do różnych sytuacji działania.


Korzystna kinematyka

Napęd krzywki i sprężyny ma korzystną kinematykę do najmniejszych dozowanych przepływów.

Pierwszorzędna technologia metalowej membrany

Pompy dozujące są wyposażone w zaawansowaną technologię metalowej membrany, która pozwala na uzyskanie ciśnienia tłoczenia do 500 bar. Jednocześnie nadal dozują one bardzo precyzyjnie z dokładnością ± 1%.

Szeroki zakres regulacji

Pompy mikrodozujące LEWA mogą być regulowane w szerokim zakresie z konsekwentnie wysoką efektywnością i stałą krzywą kompresji.


Niski poziom hałasu

Pompa mikrodozująca jest całkowicie bezszmerowa podczas pracy, przez co idealnie nadaje się do środowisk laboratoryjnych.

Zabezpieczenie przed pracą na sucho i łatwa konserwacja

Pompy mają zabezpieczenie przed pracą na sucho i zapewniają łatwą konserwację. Brak wstawionych przesuwnych uszczelek ani zespołów. W ten sposób zagwarantowane jest najwyższe bezpieczeństwo procesu.

Idealne rozwiązanie do nadkrytycznych i drogich płynów

Pompy mikrodozujące FC nadają się do obróbki nadkrytycznych i drogich płynów z uwagi na precyzyjne i bezpieczne dozowanie.

Opcje

Możliwość konstrukcji wieloczłonowych

Pojedyncze jednostki napędowe z silnikiem zainstalowanym pionowo pozwalają zaoszczędzić miejsce. Ewentualnie wiele jednostek napędowych o tej samej lub różnej prędkości obrotowej może zostać połączonych w celu redukcji pulsacji lub odmierzania dawek.

Minimalizacja pulsacji

W przypadku wielu pomp przeznaczonych do minimalizacji pulsacji można uniknąć stosowania tłumików pulsacji. Idealne dla cieczy nietrwałych lub lekko zanieczyszczonych (możliwość mycia CIP lub SIP).

Konstrukcje przeciwwybuchowe

Na żądanie dostarczamy pompy, sprzęt i systemy w ramach konstrukcji przeciwwybuchowych do pracy aż do strefy 1 zagrożenia wybuchem. Tak więc gwarantujemy maksymalne bezpieczeństwo.

Specjalne mikrofiltry

Na żądanie możemy wyposażyć pompę w specjalne mikrofiltry do pracy z cieczami o bardzo wysokiej czystości. Jest to szczególnie zalecane do zastosowań w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Specjalne materiały konstrukcyjne

Jeśli proces tego wymaga, części zwilżane, takie jak głowice pomp oraz zawory, zostaną wytworzone z materiałów specjalnych, np. ze stali nierdzewnej 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy lub stali dupleksowej oraz PVC.

Płaszcze grzewcze i chłodzące

Dzięki płaszczom grzewczym i chłodzącym nasze pompy mogą pracować prawie w każdej temperaturze i transportować płyny w niskich temperaturach lub gdy jest bardzo ciepło.

Elektryczna regulacja skoku

Regulacja długości skoku twojej pompy dokładnie do konkretnego zadania dozowania: Pompy LEWA można ustawić jako w pełni zautomatyzowane poprzez elektryczną regulację skoku ze zintegrowanym regulatorem.

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Kompletny program sterowania/regulacji

Nasze pompy i systemy są wyposażone w kompletny program sterowania/regulacji. Ponadto możliwe jest użycie programowalnych sterowników logicznych (PLC).

Dane techniczne

Pompa mikrodozująca FC idealnie nadaje się do niskich natężeń przepływu przy wysokim ciśnieniu. Tutaj jest dostępna w standardowej konfiguracji.

Dane dotyczące wydajności

Typ Długość skoku [mm] Siła przyłożona do pręta nurnika [N]
FC 10 800

Wymiary instalacyjne

Typ L [mm] B [mm] ΔB [mm] H [mm]
FC 375 164 120 400

Warianty głowic pomp

Pompa mikrodozująca LEWA FC może być wyposażona w nurnik lub głowicę pompy membranowej.

Głowica pompy K110 (Tłok)

Standardowa głowica pompy z prostą dławnicą dla ciśnień do 160 bar.

Typ K110/K111
Druck 160 bar
Förderstrom 65 l/h
Temperatur -70/+400 °C
Viskosität 1.000 mPa∙s
LEWA piston pump head
LEWA pumphead K

Głowica pompy M213 (Membrana)

Głowica pompy dla ciśnień do 400 bar.

Typ M213
Ciśnienie 400 bar
Wydajność 1,5 l/h
Temperatura -30/+120°C
Lepkość 50 mPa∙s

(ohne Abbildung)

Branże przemysłu

Ropa naftowa i gaz ziemny
Ropa naftowa i gaz ziemny

Ropa naftowa i gaz ziemny

Możesz zaufać 60 latom doświadczenia w dziedzinie konstruowania pomp, zespołów, pomp o konstrukcji ramowej i systemów do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu i lądzie. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Nawanianie gazu
Nawanianie gazu

Nawanianie gazu

LEWA – nawanianie gazu: Niestandardowe jednostki lub wypróbowane i przetestowane systemy – dostarczamy dokładnie to, czego potrzebujesz!
Więcej

Rafinerie
Rafinerie

Rafinerie

Dostarczamy urządzenia destylacyjne do przetwarzania ropy naftowej już od 60 lat. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Petrochemia
Petrochemia

Petrochemia

Dostarczymy Ci trwałe pompy i systemy dozowania do procesu hydrokrakowania. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Chemikalia
Chemikalia

Chemikalia

Firma LEWA dostarcza indywidualne pompy do chemikaliów i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania systemowe do różnych obszarów zastosowania w branży chemicznej.
Więcej

Tworzywa sztuczne
Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne

Firma LEWA wspiera Cię we wszystkich procesach komponowania składników, przetwarzaniu polietylenu i wytłaczaniu tworzyw sztucznych, dostarczając instalacje na zamówienie i systemy.
Więcej

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna
Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Firma LEWA dostarcza pompy i systemy dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej, które spełniają wszystkie wymagania dotyczące higieny. Z chęcią udzielimy Ci porady!
Więcej

Energetyka
Energetyka

Energetyka

Dostarczamy pompy i systemy dla elektrowni i dostawców energii. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań systemowych LEWA dla branży energetycznej.
Więcej

Inne branże
Inne branże

Inne branże

Jako specjaliści w dziedzinie obsługi materiałów płynnych mamy oczywiście również doświadczenie w wielu innych branżach. Skontaktuj się z naszymi konsultantami i dowiedz się więcej!
Więcej

Pliki do pobrania

Osoby do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się