Pompy i systemy dla przemysłu spożywczego

Firma LEWA dostarcza producentom i firmom konstrukcyjnym w branży spożywczej pompy i systemy do homogenizacji i dyspersji, jak również do innych operacji przetwarzania w przemyśle spożywczym.

Pracujemy razem z Tobą nad planowaniem wszystkich ważnych związanych z procesem produkcji czynności, takich jak przetłaczanie, dozowanie, mieszanie, podgrzewanie i chłodzenie, tak aby można było w sposób ekonomiczny przetworzyć surowy produkt.

Branża spożywcza
Precyzyjne rozwiązania systemowe do procesów higienicznych firmy LEWA

Integralność procesu, zgodność z recepturą i niezawodność produktu to podstawowe wymagania technologii przemysłu spożywczego. Główną rolę odgrywają tutaj aspekty higieniczne i możliwość czyszczenia: Proces musi pozostać zamknięty i na wszystkich etapach produkcji należy zapobiegać zanieczyszczeniu mediów procesowych.

Firma LEWA dostarcza precyzyjne rozwiązania w zakresie wymaganym w branży spożywczej do procesów takich, jak homogenizacja, mieszanie i napełnianie.

LEWA metering system for the food and beverages industry

Obszary zastosowań pomp i systemów LEWA w branży spożywczej

Nasze produkty umożliwiają przetłaczanie i dozowanie oraz przetwarzanie i homogenizację.

Zastosowania produktówTypowe zadaniaPrzykłady gałęzi przemysłu
Obszary zastosowań naszych produktów i rozwiązań w przemyśle spożywczymPrzetłaczanie mediów o niskiej lepkości i mediów
lepkich
 • Procesy w przetwarzaniu wędlin i produktów mięsnych
 • Wyroby cukiernicze i pieczywa
 • Woda mineralna
Precyzyjne, proporcjonalne i regulowane dozowanie dodatków, takich jak aromaty, kwasy, witaminy i barwniki spożywcze.
 • Zasilanie wytłaczarek i kadzi w przemyśle cukierniczym (przetwarzanie żelatyny, cukierki, płatki śniadaniowe)
 • Aromaty, witaminy do wody mineralnej i napojów
 • Kwasy i bazy w przetwarzaniu olejów i tłuszczy
Mieszanie/rozpraszanie/homogenizacja
 • Mleko i produkty nabiałowe, margaryna
Napełnianie
 • Precyzyjne napełnianie pojemników, np. wytłoczek
Odpuszczanie
 • Czekolada, żelatyna
Rozpryskiwanie dla suszenia i przygotowywanie żywności pod średnim i wysokim ciśnieniem
 • Mleko w proszku do żywności dla dzieci
 • Przyprawy, sosy, wypieki
 • Składniki tłuszczy
Obróbka z wykorzystaniem SO2, O2 i konserwantów
 • Napoje gazowane, wina musujące, wina, alkohole
 • Obróbka żywności wrażliwej
Ekstrakcja, np. z użyciem CO2
 • Dekofeinizacja, na przykład kawy
Powlekanie
 • Przemysł cukierniczy

Klienci, którzy stosują nasze pompy i systemy przetłaczają, dozują i przetwarzają mnóstwo substancji do produkcji żywności i napojów.

SubstancjaPrzykłady produktów końcowych
Typowe substancje, które przetłaczamy,
dozujemy i przetwarzamy
Żelatyna, czekolada
 • Wyroby cukiernicze, pianki, żelki
Cukier, mieszanki glukozowe
 • Cukierki, galaretki owocowe
Woski, środki zwilżające
 • Galaretki owocowe
Oleje
 • Orzeszki ziemne
Oleje roślinne, octy, (emulsje olejów w wodzie)
 • Majonez
Enzymy
 • Żywność i napoje
Jogurty, kremy
 • Ser sałatkowy

Rozwiązania dla branży spożywczej

Choroby i alergie wywołane skażoną żywnością są niestety zbyt powszechne. Dlatego bezpieczeństwo żywności, zgodność z recepturą oraz integralność procesu są najwyższym priorytetem dla urządzeń LEWA. Nasze produkty umożliwią Ci przetwarzanie i homogenizację żywności i gwarantują klientom końcowym najlepszą jakość wynikowego produktu.

Dzięki hermetycznym uszczelnieniom nasze produkty i systemy zapobiegają skażeniom krzyżowym i skażeniom wynikającym ze zużycia ściernego. Pomaga tu również optymalna możliwość czyszczenia, jaką oferują.

Zapewnia to higieniczna konstrukcja zgodna z krajowymi i międzynarodowymi normami i wytycznymi. Doskonale zaprojektowane pompy i bezpieczne systemy np. do homogenizacji gwarantują zgodność z recepturą i rzetelną jakość produktu końcowego – powtarzalność i ekonomiczność procesu, nawet w długich okresach czasu.

Pracujemy wspólnie z użytkownikami końcowymi w komisjach technicznych i oficjalnymi agencjami nad tworzeniem i przeglądem wytycznych. Pozwala nam to skupić się na bieżących potrzebach klientów i zapewnić, że nasza wiedza jest zawsze aktualna.

LEWA system for homogenization of food

Zalety w skrócie

Wysokiej klasy pompy, systemy i jednostki

Dostarczamy wysokiej klasy pompy zintegrowane w ramach kompletnych systemów i jednostek dla specyficznych zastosowań. Oczywiście zawsze zapewniamy sprawdzoną jakość firmy LEWA.

Łatwe do czyszczenia

Szczególnie ważną zaletą dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego jest to, że nasze systemy mogą być szybko i łatwo czyszczone z użyciem chemicznych środków czyszczących lub gorącej pary wodnej.

Minimalizacja bezproduktywnego czasu

Nasze systemy są niezwykle niezawodne, a wymagania w zakresie konserwacji są niewielkie. Dzięki temu klienci mogą uzyskać maksymalną produktywność i uniknąć kosztownych przestojów.

Wykonanie sanitarne i higieniczne

Konstrukcje z dokładnie wypolerowanymi powierzchniami i minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią są podstawą do projektowania systemu, który spełnia wszystkie normy higieniczne w branży.

Ekonomiczne rozwiązania

Zawsze dostarczamy ekonomiczne pompy, systemy i jednostki o zminimalizowanym zużyciu energii, wysokiej wydajności, niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji i długim czasie eksploatacji.

Sprawdzony i przetestowany system modułowy

Projektujemy nasze systemy i jednostki w konstrukcji modułowej z licznymi kombinacjami głowic pomp i silników do różnych zastosowań.

Materiały specjalne

Na życzenie możemy konstruować systemy z materiałów specjalnych, takich jak Hastelloy, tytan, dupleksowa stal nierdzewna lub z innych materiałów. Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt z naszym menedżerem produktu.

Opatentowana membrana wielowarstwowa

Nasze opatentowane membranowe pompy dozujące używają metalowych lub wykonanych z PTFE membran wielowarstwowych z systemem ochrony membrany (DPS) dla maksymalnego bezpieczeństwa pracy.

Normy międzynarodowe

Pompy, systemy i jednostki LEWA spełniają najważniejsze międzynarodowe normy, takie jak DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX i TA-Luft. Oczywiście nasi klienci mogą zdefiniować własne normy.

Zastosowania

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

LEWA ecoflow sanitarny/higieniczny

LEWA ecoflow sanitary food pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® w modelu sanitarnym/higienicznym jest idealną pompą do żywności i środków farmaceutycznych.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow® jest ekonomiczną pompą dozującą o dużej wydajności do prostych zadań pompowania lub dozowania.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompa z membraną aktywowaną mechanicznie LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Pompa dozująca z membraną aktywowaną mechanicznie ecodos® firmy LEWA jest odpowiednia do wszystkich zadań pompowania i dozowania w zakresie niskich ciśnień.

LEWA ecodos w wykonaniu sanitarnym/higienicznym

LEWA ecodos food pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecodos® w modelu sanitarnym/higienicznym jest idealną pompą do żywności i środków farmaceutycznych w zakresie niskiego ciśnienia.

Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Stosuj sterowane serwomotorem membranowe pompy dozujące do precyzyjnego dozowania i mieszania cieczy w zakładach i systemach dozujących.

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow jest liderem wśród innowacyjnych i uniwersalnych pomp procesowych dla procesów wysokociśnieniowych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa z tłokiem rotacyjnym Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Elastyczna pompa do zastosowań higienicznych, prostych i złożonych, pracy z cieczami rzadkimi i lepkimi i lub mediami wrażliwymi na siły tnące. Pompa z tłokiem rotacyjnym w wykonaniu higienicznym (pompa z rotacyjnym przesunięciem dodatnim).

Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac PDSP

Pomac Schraubenspindelpumpe

Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac jest idealnym rozwiązaniem do higienicznych procesów w branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Dowiedz się więcej!

Pompa odśrodkowa Pomac

Pomac centrifugal pump

Pompy odśrodkowe Pomac ze stali nierdzewnej dla mediów o niskiej lepkości przodują na rynku ze względu na optymalne dane hydrauliczne, unikalny modułowy projekt oraz wiele opcji dostępnych w obszarze uszczelnienia wału. Technologia: Pompa odśrodkowa ze stali nierdzewnej w wykonaniu higienicznym

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Sprężarki Howden Burton Corblin są zaprojektowane do długiej pracy przy ciągłej eksploatacji.

Referencje

 • Chocolate production

  Produkcja czekolady

  Produkcja czekolady

  Wymagania klienta: Produkcja złożonej masy tłuszczowej (od niskiej/do wysokiej lepkości) z rafinowanym cukrem

  Zakres dostaw firmy LEWA: Pompa

  Szczegóły dostawy: Pompy PLP3-3 i PLP2-2 montowane z jednostką napędową, konstrukcją ramową, sprzęgłem i ochroną sprzęgła

  Główne produkty LEWA: Pompa krzywkowa Pomac

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  TłuszczNie określono250 - 10.000
  RynekProcesKlient
  Żywność i napojeWyroby cukiernicze - czekoladaBühler AG

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się