Pompy do chemikaliów i zespoły dozujące dla branży chemicznej

Tam, gdzie konieczne jest przesłanie lub dozowanie krytycznych, tj. groźnych dla środowiska, toksycznych lub palnych cieczy i zawiesin w procesach wysokociśnieniowych, nie ma żadnej innej możliwości, jak tylko zastosować hermetycznie szczelne pompy dozujące, membranowe pompy procesowe i systemy dozujące firmy LEWA.

Dla takich zastosowań na całym świecie dostarczamy wysokiej jakości pompy do chemikaliów i systemy zbudowane pod kątem potrzeb indywidualnego klienta. Co ważne, całą tę usługę otrzymujesz z jednego źródła: od konsultacji aż po nadzór nad uruchomieniem.

Branża chemiczna
Firma LEWA zajmuje czołową pozycję w zakresie krytycznych procedur i procesów

W branży chemicznej systemy i pompy do chemikaliów przeznaczone do procesów o krytycznym znaczeniu muszą być bezpieczne i niezawodne. Ciecze w tych procesach często są nie tylko niezwykle drogie, lecz również wysoce toksyczne i szkodliwe dla środowiska.

Dlatego właśnie hermetycznie szczelne pompy do chemikaliów firmy LEWA o wydajności do 1200 bar są najlepszym wyborem dla niemal wszystkich producentów w przypadku produkcji chemicznych półproduktów i produktów gotowych. Możesz polegać na naszych wypróbowanych i przetestowanych produktach oraz wieloletnim doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy w branży.

LEWA metering system for the chemical industry

Obszary zastosowań pomp do chemikaliów

Planujemy, projektujemy i produkujemy na zamówienie pompy do chemikaliów i systemy dla szerokiego zakresu zastosowań i procesów z branży chemicznej. W zależności od konfiguracji i konstrukcji naszych pomp do chemikaliów i systemów obowiązują poniższe zakresy robocze:

 • Lepkość: min. 0,1 mPa∙s, maks. 1500000 mPa∙s
 • Temperatura cieczy: min. -80°C, maks. +200°C
 • Sztywna krzywa charakterystyki ciśnienia: maks. 1200 bar

Wielkość produkcjiBazowe produkty chemiczneChemiczne półprodukty i produkty końcowe
 • Laboratorium
 • Centrum testowe
 • Produkcja
 • Izocyjanian
 • Tlenek etylenu
 • Kaprolaktam
 • Styren
 • Mocznik
 • Nawóz
 • Pestycydy
 • Insektycydy
 • Spreje aromatyczne (dla obszarów zamieszkanych)
 • Witaminy
 • Aminy
 • Amoniak ciekły
 • Pigmenty
 • Melanina
 • Barwniki
 • Dodatki do farb
 • Plastyfikatory
 • Rozpuszczalniki
 • Środki odkażające
 • Środki powierzchniowo czynne
 • Przeciwutleniacze
 • Akrylan
 • Tworzywa sztuczne

Zalety w skrócie

Wysokiej klasy pompy, systemy i jednostki

Dostarczamy wysokiej klasy pompy zintegrowane w ramach kompletnych systemów i jednostek dla specyficznych zastosowań. Oczywiście zawsze zapewniamy sprawdzoną jakość firmy LEWA.

Normy międzynarodowe

Pompy, systemy i jednostki LEWA spełniają najważniejsze międzynarodowe normy, takie jak DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX i TA-Luft. Oczywiście nasi klienci mogą zdefiniować własne normy.

Zmienne głowice pompy

Wyposażamy nasze pompy w głowice pomp specyficzne dla zastosowania, np. w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przetwarzaniu tlenku etylenu i innych niebezpiecznych substancji.

Głowice pompy w wersji zdalnej

W przypadku ekstremalnych zastosowań oferujemy pompy pracujące w niskich i wysokich temperaturach z głowicą w wersji zdalnej. Tak więc, możemy chronić delikatne części pompy w celu zapewnienia ich dłuższej eksploatacji.

Pilotowa instalacja w celu optymalizacji procesu

Możesz polegać na ponad 60 latach doświadczeń w konstruowaniu wyposażenia i systemów: We współpracy z naszymi klientami zaprojektowaliśmy pilotową instalację w celu optymalizacji procesów oraz procedur klientów.

Sprawdzony i przetestowany system modułowy

Projektujemy nasze systemy i jednostki w konstrukcji modułowej z licznymi kombinacjami głowic pomp i silników do różnych zastosowań.

Materiały specjalne

Na życzenie możemy konstruować systemy z materiałów specjalnych, takich jak Hastelloy, tytan, dupleksowa stal nierdzewna lub z innych materiałów. Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt z naszym menedżerem produktu.

Urządzenia grzewcze i chłodzące

Elastycznie reagujemy na ekstremalne wymagania: Głowice pomp i kompletne pompy chemiczne mogą być wyposażone w urządzenia do ogrzewania lub chłodzenia, jeśli jest to konieczne.

Opatentowana membrana wielowarstwowa

Nasze opatentowane membranowe pompy dozujące używają metalowych lub wykonanych z PTFE membran wielowarstwowych z systemem ochrony membrany (DPS) dla maksymalnego bezpieczeństwa pracy.

Zastosowania

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow® jest ekonomiczną pompą dozującą o dużej wydajności do prostych zadań pompowania lub dozowania.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompa z membraną aktywowaną mechanicznie LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Pompa dozująca z membraną aktywowaną mechanicznie ecodos® firmy LEWA jest odpowiednia do wszystkich zadań pompowania i dozowania w zakresie niskich ciśnień.

Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Stosuj sterowane serwomotorem membranowe pompy dozujące do precyzyjnego dozowania i mieszania cieczy w zakładach i systemach dozujących.

Pompy mikrodozujące LEWA M

LEWA micrometering pump M

Pompa mikrodozująca LEWA z serii M jest odpowiednia do najmniejszych natężeń przepływów do stosowania w laboratoriach i instytutach badawczych.

Pompa mikrodozująca LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

Najmniejsze natężenia przepływu i precyzyjne dozowanie sprawiają, że pompy mikrodozujące LEWA z serii FC to najlepszy wybór na pompy laboratoryjne.

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow jest liderem wśród innowacyjnych i uniwersalnych pomp procesowych dla procesów wysokociśnieniowych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa z tłokiem rotacyjnym Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Elastyczna pompa do zastosowań higienicznych, prostych i złożonych, pracy z cieczami rzadkimi i lepkimi i lub mediami wrażliwymi na siły tnące. Pompa z tłokiem rotacyjnym w wykonaniu higienicznym (pompa z rotacyjnym przesunięciem dodatnim).

Pompa kriogeniczna Nikkiso

Nikkiso cryogenic pump

Pompa kriogeniczna Nikkiso jest doskonałą pompą kriogeniczną do transportu LPG i LNG. Skonsultuj się z naszymi ekspertami!

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie

Nikkiso canned motor pump

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie jest doskonale dopasowana do zadań przesyłania i cyrkulacji w przemyśle chemicznym. Z chęcią pomożemy ci dokonać wyboru.

Pompa odśrodkowa Pomac

Pomac centrifugal pump

Pompy odśrodkowe Pomac ze stali nierdzewnej dla mediów o niskiej lepkości przodują na rynku ze względu na optymalne dane hydrauliczne, unikalny modułowy projekt oraz wiele opcji dostępnych w obszarze uszczelnienia wału. Technologia: Pompa odśrodkowa ze stali nierdzewnej w wykonaniu higienicznym

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Poziome i pionowe pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych, Pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych do pracy pod wysokim obciążeniem do cieczy korozyjnych, agresywnych, toksycznych i ściernych. Agresywne, ścierne lub toksyczne ciecze - Wernert zapewnia odpowiednie dla nich pompy odśrodkowe wykonane z materiałów niemetalicznych, np. UHMW-PE, PVDF lub PTFE.

Zespoły zatłaczania chemikaliów

Chemical Injection Package

Zespoły zatłaczania chemikaliów (cip) to systemy zatłaczania do chemikaliów. Tworzymy zespoły – wraz ze zbiornikiem, orurowaniem i akcesoriami – zgodnie z Twoimi specyfikacjami.

Pompy LEWA o konstrukcji ramowej

LEWA Pumpskid

Gotowe do działania, zaprojektowane na życzenie klienta jednostki pomp o konstrukcji ramowej o małym obrysie do przemysłu wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Skonsultuj się z nami!

Pulsatory miechowe LEWA

LEWA bellow pulsators

Pulsatory miechowe LEWA do procesów ekstrakcji i separacji mieszanin substancji. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Systemy nawaniania

LEWA odorizing systems

Systemy nawaniania gazów dla gazu ziemnego, tlenu, azotu i dwutlenku węgla. Skonsultuj się z nami i zaufaj 40-tu latom doświadczenia!

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Geveke Nitrogen Generation Package

Geveke Nitrogen Generation Package

Mit dem Nitrogen Generation Package bietet Geveke eine komplette Anlage zur Gewinnung von Stickstoff für Prozesse bei der Öl- und Gasförderung.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Sprężarki Howden Burton Corblin są zaprojektowane do długiej pracy przy ciągłej eksploatacji.

Referencje

 • Metering of citric acid

  Dozowanie kwasu cytrynowego

  Dozowanie kwasu cytrynowego

  Wymagania klienta: W procesie ekstrakcji kwas cytrynowy powinien być rzetelnie dozowany

  Zakres dostaw firmy LEWA: Konstrukcja ramowa

  Szczegóły dostawy: 1 system dozowania na zamówienie klienta z 1 pompą w wykonaniu sanitarnym LEWA ecodos, typ 550

  Główne produkty LEWA:
  System dozowania na zamówienie klienta
  Pompa w wykonaniu higienicznym/sanitarnym LEWA ecodos

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Kwas cytrynowy5550
  RynekProces
  Chemia / Środki farmaceutyczne / KosmetykiPodstawowe czynności (separacja, ekstrakcja)
 • Metering of phosphate precipitation

  Dozowanie koagulantu do strącania fosforanów

  Dozowanie koagulantu do strącania fosforanów

  Wymagania klienta: Modernizacja stacji dozowania koagulantu do strącania fosforanów zgodnie z regulacjami ustawowymi i oszczędnością w zużyciu energii

  Zakres dostaw firmy LEWA: Pompa

  Szczegóły dostawy: 4 membranowe pompy dozujące LEWA ecosmart, typ LCA1

  Główne produkty LEWA: LEWA ecosmart

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Strącanie fosforanów maks.12 26
  RynekProcesKlient
  Uzdatnianie wody / Chemia Dozowanie koagulantu do strącania fosforanów Conaqua Wassertechnik GmbH

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się