LEWA bellow pulsators

Pulsatory miechowe LEWA

Pulsatory miechowe LEWA to doskonały wybór, jeśli chodzi o separowanie mieszaniny substancji za pomocą ekstrakcji.

Są stosowane do napędzania kolumn ekstrakcyjnych (ekstraktory z dnem sitowym lub wypełniaczem), gdyż z uwagi na regulowaną amplitudę i częstotliwość zapewniają optymalne wyniki rozdzielania mieszaniny substancji. Pulsatory miechowe LEWA mają objętość pulsującą od 200 cm3 do 21 l i maksymalną zrealizowaną wysokość słupa 18 m.

Pulsatory miechowe LEWA
Prosta i ekonomiczna separacja mieszanin substancji.

Branża chemiczna i farmaceutyczna szczególnie potrzebuje systemów do separacji mieszanin substancji. Technologia i koszty związane z tym zastosowaniem oznaczają, że często rozsądniej jest polegać na ekstrakcji, zamiast na rektyfikacji. I właśnie w tym miejscu pojawia się pulsator miechowy LEWA.

Ruch pulsacyjny napędza kolumnę ekstrakcyjną, która rozdziela mieszaninę substancji. Pulsator miechowy jest idealnym systemem do generowania takiego oscylującego ruchu cieczy w naczyniu pionowym.

LEWA bellow pulsators

Powody, dla których warto wybrać pulsator miechowy LEWA

Harmonic motion

Ruch zbliżony do harmonicznego

Działająca przez miechy na słup cieczy charakterystyka pulsacji jest ruchem zbliżonym do harmonicznego. Umożliwia to niskie siły przyspieszenia, a zatem niewielkie obciążenie ciśnieniowe miechów. W efekcie chroniony jest cały system i okresy konserwacji są ograniczone do minimum.


Wysoce efektywny napęd

Pulsator miechowy jest zasilany z niezwykłą efektywnością dzięki mechanicznym jednostkom napędowym z systemu modułowego LEWA. Stosujemy jednostki napędowe o stałej długości skoku lub z ciągłą regulacją długości skoku. Trójfazowy silnik reguluje częstotliwość skoku.

Długa żywotność i niezawodność

Gwarantujemy niezwykle długą żywotność naszych systemów: od 8000 do 15000 godzin pracy. Dzięki systemowi monitorowania za pomocą sondy możemy również zapobiec stratom produkcji. Pulsator miechowy jest odporny na wyciekanie podczas pracy, chroniąc personel obsługujący.

Niższe koszty eksploatacji dzięki naszemu systemowi wyrównywania ciśnienia

System wyrównywania ciśnienia wspierany przez poduszkę gazową przedłuża żywotność miechów i minimalizuje energię napędową. Pozwala to na zmniejszenie kosztów eksploatacji w istotnym stopniu, szczególnie w przypadku dużych objętości pulsacyjnych i dużej wysokości słupa.


Regulowany zakres częstotliwości i amplitudy

Można nastawić zakres częstotliwości i amplitudy, aby zapewnić idealne wyniki separacji.

Delikatne pulsowanie

Delikatne pulsowanie jest szczególnie ważne w przypadku mediów wrażliwych, gdyż zapobiega uszkodzeniu cieczy.

Niski poziom hałasu

Pulsatory miechowe LEWA cechuje wyjątkowo niski poziom hałasu.

Opcje

Stała lub stopniowa regulacja długości skoku

Masz wybór pomiędzy stałą lub stopniową regulacją długości skoku - indywidualnie i precyzyjnie dostosowaną do zastosowania.

Monitorowanie wycieków / miecha

Zintegrowane systemy monitorowania wycieków i miecha zapewniają nie tylko wysoką niezawodność w produkcji, ale także wytrzymałość maszyny.

Przewodzący miech PTFE

Wyposażony w materiały specjalne do specjalnych zastosowań: Na życzenie możemy zastosować przewodzący miech PTFE w ramach pulsatora miechowego klienta.

Dostosowane rodzaje przyłączy

W celu zapewnienia łatwego montażu w systemie ekstrakcji możemy elastycznie dostosować rodzaje przyłączy pulsatora miechowego do kolumny ekstrakcyjnej.

Testy zgodnie ze specyfikacją

Przed uruchomieniem systemu prowadzimy dobrze udokumentowane testy, zgodnie z odpowiednimi normami międzynarodowymi lub specyfikacjami klienta.

Normy międzynarodowe

Firma LEWA ma certyfikat ISO 9001. Pompy, systemy i jednostki spełniają większość międzynarodowych norm, takich jak API, ASME, TÜV i wiele innych.

Nadzór nad uruchomieniem na całym świecie

Dzięki globalnej sieci serwisowej, wprowadzamy sprzęt do eksploatacji oraz zapewniamy serwis techniczny bezpośrednio w lokalizacji klienta - zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Kompletna dokumentacja

Klienci otrzymują dokumentację techniczną i certyfikaty, w tym instrukcje eksploatacji, a także projekty i badania szczegółowe w różnych językach.

Konserwacja i obsługa

Bez względu na to, czy chodzi o konserwację, części zamienne czy naprawę - nasi technicy z serwisu są dobrze wyszkoleni i dostępni na całym świecie. Dlatego gwarantujemy szybką reakcje i sprawną pracę.

Dane techniczne

W pulsatorach miechowych LEWA stosowane są jednostki napędowe, które są zestawiane za pomocą wypróbowanego i przetestowanego systemu modułowego LEWA. Zapewnia to dostępność dokładnej żądanej wydajności dla każdego zastosowania. Do tej pory wdrożyliśmy maksymalną wysokość słupa wynoszącą 18 m i objętości pulsujące pomiędzy 200 cm³ i 21 l. Te kluczowe liczby pokazują jedynie dotychczas zrealizowane minimalne/maksymalne wartości – nadal możliwe są większe wysokości słupa i objętości.

Dane dotyczące jednostki napędowej

Typ Długość skoku [mm] Siła przyłożona do pręta nurnika [N]
LDB 15 2000
LDC 15 5000
LDD 30 7000
LDE 30 20000
LDF 55 24500
LDG 60 35000
LDH 120 60000

Wymiary instalacyjne

Typ L [mm] W [mm] ΔW [mm] H [mm]
LDB 400 400 185 260
LDC 450 500 220 320
LDD 700 750 280 610
LDE 800 900 350 690
LDF 1130 900 430 940
LDG 1300 1300 490 1000
LDH 2100 1800 717 1500

Osoba do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się