
Rafinerie
Dostarczamy urządzenia destylacyjne do przetwarzania ropy naftowej już od 60 lat. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej
Membranowe pompy dozujące LEWA ecoflow i membranowe pompy procesowe LEWA triplex z głowicą w wersji zdalnej oferują następujące korzyści podczas produkcji biopaliwa:
Jak wytwarzana są paliwa BTL?
Paliwa BTL (Biomass To Liquid – biomasa do płynu) to paliwa syntetyczne wytwarzane z biomasy. W ramach cyklu przetwarzania energii uwagę przeniesiono na biopaliwa, takie jak biodiesel, bioetanol i różne paliwa syntetyczne.
Obecnie do produkcji biopaliw z biomasy stosuje się różne pilotażowe instalacje. Pierwszym etapem w procesie produkcji paliw BTL jest zgazowanie biomasy (piroliza). W bardziej lub mniej reagującym rozszczepieniu termicznym w temperaturach wahających się od 200 do ponad 1000 °C następuje modyfikacja chemicznej struktury masy. Długie molekularne łańcuchy rozpadają się na skutek ciepła. Produkowany jest gaz syntetyczny zawierający węglowodory z krótszymi łańcuchami molekularnymi, tlenek i dwutlenek węgla oraz czysty węgiel i parę wodną. Kolejnym etapem jest synteza: Gaz syntetyczny jest poddawany chemicznej obróbce, często za pomocą klasycznej metody Fischera-Tropscha. W wyniku tej obróbki pozostają różne gazowe i płynne węglowodory, które są wykorzystywane w branży jako niskosiarkowe paliwa syntetyczne.
„Produkty końcowe różnią się chemicznie od zwykłych paliw, takich jak benzyna, lecz wciąż mogą być stosowane w silnikach benzynowych lub diesela i być dystrybuowane przez istniejące już stacje benzynowe. Paliwa BTL to biopaliwa drugiej generacji. Oznacza to, że mogą być wytwarzane z szerszego spektrum surowców niż biodiesel czy bioetanol. Może być używana na przykład biomasa bogata w celulozę, jak słoma czy drewno. W ten sposób można by zwiększyć plony paliwa na hektar. Jeśli wykorzystywany jest szlam, odpady drzewne, kompost, ścieki z mleczarni lub naturalne ścieki z usług gastronomicznych, problemów jest mniej ze względu na niedobór terenów uprawianych pod kątem roślin spożywczych i pasz.”
Źródło: Wikipedia.de; czerwiec, 2014