LEWA ecoflow packed plunger metering pump

LEWA ecoflow®
Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem

Zaawansowany system modularny sprawia, że pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow staje się opłacalną alternatywą do pompowania cieczy.

W przypadku pompy dozującej z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow przepompowywana ciecz jest wypierana bezpośrednio przez nurnik. Oznacza to, że uszczelki nurnika wchodzą w bezpośredni kontakt z cieczą. Dzięki tej technologii zapewniamy ekonomiczne rozwiązanie do prostych zadań dozowania realizowanych z wydajnością do 9 m³/h na głowicę pompy i ciśnieniem tłoczenia do 500 bar.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow®
Ekonomiczna alternatywa dla prostych zadań dozujących.

Nie zawsze musi być droga: W wielu przypadkach użytkowanie kompleksowych membranowych pomp dozujących nie jest ekonomiczne, gdy pompowane są zwykłe ciecze. Dlatego oferujemy pompę dozującą z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow jako tańszą alternatywę.

Z tego względu do dozowania cieczy niekrytycznych, takich jak woda czy żywica korzystnie jest zastosować prostą i solidną pompę, którą cechują niskie koszty nabycia i eksploatacji.

Oprócz niskich kosztów zapewniamy rzecz jasna wypróbowaną i przetestowaną jakość LEWA: Każda pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem ecoflow jest produkowana w Niemczech, gdzie przechodzi wszystkie etapy zapewnienia jakości. Oczywiście bazujemy również na wypróbowanym i przetestowanym systemie modularnym z różnymi głowicami pomp, jednostkami napędowymi i silnikami.

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Powody, dla których warto zainwestować w pompę dozującą z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow®

LEWA ecoflow jest hydraulicznie napędzaną pompą dozującą z uszczelnionym nurnikiem oferującą wiele zalet, które stanowią o przewadze nad porównywalnymi pompami.

Suction capability

Wyjątkowe zdolności zasysania

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow wyróżnia się spośród innych pomp poprzez swoje wyjątkowe zdolności zasysania. Osiągając bezwzględne ciśnienie zasysania wynoszące do 0,1 bara, pompa ta nie tylko zapewnia szeroką gamę bezpiecznych opcji instalacji. Koszty eksploatacji całego systemu mogą być niższe niż w przypadku porównywalnych pomp.


Cost effectiveness

Ekonomiczne rozwiązanie do prostych zadań

Dzięki prostej lecz zarazem solidnej technologii nurnika zastosowanej w głowicy pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem ecoflow jest idealnym rozwiązaniem do prostych zadań dozowania wykonywanych na niekrytycznych cieczach. Ponadto pompę tę wyróżnia szczególnie wysoka efektywność energetyczna i niskie koszty konserwacji.


API Standard

Norma API 675

Seria ecoflow spełnia międzynarodową normę jakości Amerykańskiego Instytutu Naftowego API 675. W tej normie wszystkie wymagania dotyczące pompy wyporowej w ustawieniach przemysłowych są zdefiniowane pod kątem projektu, konstrukcji i wydajności. Z chęcią przedstawimy dalsze certyfikacje, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Materiały wysokiej jakości

Wszystkie części pompy pozostające w bezpośrednim kontakcie z płynami są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Nurniki na przykład są wykonane z tlenków ceramicznych.

Światowe normy

Pompy projektujemy zgodnie z międzynarodowymi normami, takimi jak VDMA 24284, 24286‐10 i wytycznymi FDA.

Wypróbowana i przetestowana uszczelka nurnika

W pompie dozującej z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow wykorzystywane są wypróbowane i przetestowane uszczelki nurnika firmy LEWA zapewniające maksymalnie ciasne uszczelnienie.

Opcje

Możliwość konstrukcji wieloczłonowych

Pojedyncze jednostki napędowe z silnikiem zainstalowanym pionowo pozwalają zaoszczędzić miejsce. Ewentualnie wiele jednostek napędowych o tej samej lub różnej prędkości obrotowej może zostać połączonych w celu redukcji pulsacji lub odmierzania dawek.

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Płaszcze grzewcze i chłodzące

Dzięki płaszczom grzewczym i chłodzącym nasze pompy mogą pracować prawie w każdej temperaturze i transportować płyny w niskich temperaturach lub gdy jest bardzo ciepło.

Różne rodzaje przyłączy

Nasze pompy są wyposażone we wszystkie typowe rodzaje przyłączy, takie jak zgodne z normą DIN, wysokociśnieniową normą BASF, amerykańską ANSI, JIS lub z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Uszczelnienie tłoka z możliwością spłukiwania

W celu zapewnienia długiej żywotności pompy i szczelnej pracy nasze pompy mają spłukiwane uszczelnienie tłoka. Tak więc wycieki są usuwane łatwo i bezpiecznie.

Przyłącze diagnostyczne

Nasze pompy i systemy mają przyłącza, które ułatwiają diagnozę ich wydajności. Jest ona wykonywana przez technika z serwisu na miejscu lub w ramach zdalnego monitoringu.

Integracja w systemach sterowania procesami

Pozyskanie sygnału w ramach systemów kontroli procesu odbywa się analogowo lub cyfrowo. Wydajność jest regulowana za pomocą elektrycznej lub pneumatycznej regulacji skoku, ewentualnie przez napęd silnika (FU).

Technologia intellidrive

Za pomocą wysoce dynamicznego serwomotora można dostosować skok pompy odpowiednio do wymagań swojego systemu i procesu.

Specjalne materiały konstrukcyjne

Jeśli proces tego wymaga, części zwilżane, takie jak głowice pomp oraz zawory, zostaną wytworzone z materiałów specjalnych, np. ze stali nierdzewnej 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy lub stali dupleksowej oraz PVC.

Asortyment produktów

Dzięki dobraniu różnych głowic nurnikowe pompy dozujące LEWA ecoflow obejmują szerokie spektrum wydajności. Pozwala to nam oferować energooszczędną pompę o wysokiej wydajności do każdego żądanego zastosowania.

Dane dotyczące jednostki napędowej

Typ Długość skoku [mm] Siła przyłożona do pręta nurnika [N]
LDB 15 2000
LDC 15 5000
LDD 30 7000
LDE 30 20000

Zakres wydajności

Performance overview LEWA ecoflow

Wymiary instalacyjne

Zaoszczędź miejsce i zmniejsz ciężar poprzez wieloczłonowe rozmieszczenie pomp lub rozmieszczenie ich w kompaktowym układzie typu „bokser”. Dozuj wiele płynów jednocześnie za pomocą różnych głowic pomp.

Wymiary instalacyjne

Typ L [mm] B [mm] ΔB [mm] H [mm]
LDB 400 400 185 260
LDC 450 500 220 320
LDD 700 750 280 610
LDE 800 900 350 690

Wymiary instalacyjne

Assembly dimensions LEWA ecoflow

Warianty głowic pomp

Oferujemy różne głowice pomp do różnych zastosowań. Wachlarz produktów rozciąga się od wariantów uniwersalnych aż po specjalne modele do wysokich temperatur, ciśnień lub agresywnych cieczy.

Głowica pompy K110/K111

Standardowa głowica pompy z prostą dławnicą dla ciśnień do 160 bar.

Typ K110/K111
Ciśnienie 160 bar
Wydajność 9 m³/h
Temperatura -70/+400°C
Lepkość 1.500.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich pompach ecoflow ≥ LDE.
LEWA piston pump head
LEWA pumphead K

Głowica pompy K210/K211

Wysokociśnieniowa głowica pompy z podwójnie mocowanym pakietem dławnicowym dla ciśnień do 500 bar.

Typ K210/K211
Ciśnienie 500 bar
Wydajność 9 m³/h
Temperatura -70/+400°C
Lepkość 1.500.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich pompach ecoflow ≥ LDE.
LEWA piston pump head
LEWA pump head K211

Głowica pompy K511

Wersja specjalna z kompletnym płaszczem grzewczym do topienia.

Typ K511
Ciśnienie 176 bar
Wydajność 1,5 m³/h
Temperatura -20/+150°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
LEWA pumphead K

Specjalne głowice pompy w wersji zdalnej (Remote-Head)

Niektóre zadania w zakresie inżynierii procesowej obejmują dozowanie lub cyrkulację mediów o krytycznych właściwościach takich, jak wysoka temperatura lub wysoka ścieralność. Te krytyczne warunki często muszą być izolowane od układu wyporowego stosowanej pompy dozującej, czy to w celu ochrony układu czy też operatora. Ze względu na swoją konstrukcję normalna pompa dozująca nie jest przystosowana do takich zadań.

Typ MR / MV / KV
Ciśnienie 500 bar
Wydajność 19 m³/h
Temperatura -70/+400°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Głowice zdalne mogą być stosowane na wszystkich pompach dozujących i procesowych LEWA ecoflow oraz w pompach dozujących i procesowych LEWA triplex.
LEWA pump head M900
LEWA diaphragm remote head cutaway

Branże przemysłu

Ropa naftowa i gaz ziemny
Ropa naftowa i gaz ziemny

Ropa naftowa i gaz ziemny

Możesz zaufać 60 latom doświadczenia w dziedzinie konstruowania pomp, zespołów, pomp o konstrukcji ramowej i systemów do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu i lądzie. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Nawanianie gazu
Nawanianie gazu

Nawanianie gazu

LEWA – nawanianie gazu: Niestandardowe jednostki lub wypróbowane i przetestowane systemy – dostarczamy dokładnie to, czego potrzebujesz!
Więcej

Rafinerie
Rafinerie

Rafinerie

Dostarczamy urządzenia destylacyjne do przetwarzania ropy naftowej już od 60 lat. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Petrochemia
Petrochemia

Petrochemia

Dostarczymy Ci trwałe pompy i systemy dozowania do procesu hydrokrakowania. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Chemikalia
Chemikalia

Chemikalia

Firma LEWA dostarcza indywidualne pompy do chemikaliów i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania systemowe do różnych obszarów zastosowania w branży chemicznej.
Więcej

Tworzywa sztuczne
Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne

Firma LEWA wspiera Cię we wszystkich procesach komponowania składników, przetwarzaniu polietylenu i wytłaczaniu tworzyw sztucznych, dostarczając instalacje na zamówienie i systemy.
Więcej

Środki czyszczące i detergenty
Środki czyszczące i detergenty

Środki czyszczące i detergenty

Oferujemy niezawodne systemy sterowane w oparciu o recepturę do produkcji środków czyszczących i detergentów. Poproś ekspertów firmy LEWA o więcej informacji!
Więcej

Branża spożywcza
Branża spożywcza

Branża spożywcza

Stosuj pompy i rozwiązania systemowe firmy LEWA w procesach homogenizacji w branży spożywczej. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Energetyka
Energetyka

Energetyka

Dostarczamy pompy i systemy dla elektrowni i dostawców energii. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań systemowych LEWA dla branży energetycznej.
Więcej

Inne branże
Inne branże

Inne branże

Jako specjaliści w dziedzinie obsługi materiałów płynnych mamy oczywiście również doświadczenie w wielu innych branżach. Skontaktuj się z naszymi konsultantami i dowiedz się więcej!
Więcej

Zastosowania

Pliki do pobrania

Osoby do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się