Nikkiso cryogenic pump

Pompa kriogeniczna NIKKISO

Pompy kriogeniczne NIKKISO to idealne pompy kriogeniczne do przesyłania gazu płynnego oraz skroplonego gazu ziemnego. Są one dostępne w różnych modelach dla licznych zastosowań i branż przemysłu, np. są instalowane w zbiornikach magazynowych.

Pompy kriogeniczne NIKKISO mają niezwykle długi czas eksploatacji i są bardzo efektywne. Osiągają one wydajność do 3000 m³/h i ciśnienie tłoczenia do 200 bar.

Pompa kriogeniczna Nikkiso
Rozwiązanie do przesyłania gazu płynnego.

Przesyłanie gazu płynnego oraz skroplonego gazu ziemnego (LNG) przebiega w ekstremalnych temperaturach, w przypadku LNG −164 do −161°C. Pompa kriogeniczna NIKKISO jest niezawodnym rozwiązaniem dla tych zastosowań.

Specjalny zatapialny kriogeniczny silnik eliminuje niebezpieczeństwo wycieku oraz upraszcza montaż pompy. Łożyska cechują się długim czasem eksploatacji dzięki konstrukcji o minimalnym obciążeniu łożysk. Pompy są dostępne w różnych modelach, takich jak te zainstalowane w zbiornikach magazynowych, z których mogą one być podjęte w przypadku instalacji w zbiorniku skroplin, lub te zainstalowane na stałe w zbiornikowcach.

Co więcej, oferujemy wykonanie testów pomp w naszym laboratorium testowym z wykorzystaniem LNG (przy -162°C).

Nikkiso cryogenic pump

Powody, dla których warto zainwestować w pompę kriogeniczną NIKKISO

Pompy kriogeniczne NIKKISO to pompy odśrodkowe z mokrym silnikiem ze specjalnym zatapialnym kriogenicznym silnikiem.

Optymalny wybór elementów pompy

Elementy pompy są wybrane tak, że zachowane są wszelkie kombinacje wyładowania i ciśnienia. Optymalna wydajność pompy uzyskiwana jest dzięki wybraniu niezwykle efektywnych wirników stosowanych odpowiednio do wydajności przepływów i dobieraniu odpowiedniej liczby stopni pompy dla spełnienia wymagań w zakresie ciśnienia.

Przetestowany projekt konstrukcyjny

Projekt konstrukcyjny został przetestowany i zatwierdzony przez Lloyd’s Register of Shipping, BV, DNV, ABS oraz inne towarzystwa klasyfikacyjne.

Równoważenie siły odśrodkowej

Siły odśrodkowe są równoważone przez symetryczny dyfuzor oraz przez eliminację niestabilności hydraulicznej.


Ogólnoświatowa sieć serwisowa

Firma NIKKISO ma swoje przedstawicielstwa na całym świecie i posiada różne autoryzowane ośrodki serwisowe w Europie, USA i Japonii.

Certyfikat jakości ISO

Firma NIKKISO jest certyfikowana zgodnie z ISO 9001 (standard zarządzania jakością) oraz ISO 14001 (standard zarządzania środowiskowego).

Minimalna antykawitacyjna nadwyżka wysokości ssania

Pompa ma wyjątkową minimalną antykawitacyjną nadwyżkę wysokości ssania.

Opcje

Konstrukcja pomp o stałej wydajności

Pompy o stałej wydajności są wykorzystywane do transportu LPG i są montowane w dolnej części zbiornika lub przewodu odprowadzającego w zbiorniku. Chętnie udzielimy porad w zakresie tych projektów!

Łatwy demontaż

Polegamy na pompach dostosowanych do rozbudowy w celu zapewnienia maksymalnej wydajności i elastyczności, ponieważ każda dodatkowa praca jest ograniczona do minimum, a zbiornik nie musi być wycofany z eksploatacji.

Zbiornik do zalewania zgodny z normami

Zbiornik do zalewania pomp kriogenicznych Nikkiso jest zgodny z normami ASME, PED lub EN. W związku z tym spełniamy wszystkie obecne normy rynkowe. Chcielibyśmy zapewnić konsultacje i wsparcie naszym klientom podczas tworzenia własnego rozwiązania dla danego zastosowania.

Montaż pomiędzy kołnierzami rurowymi

Elastyczny montaż jednostek i systemów: pompy ze zbiornikami do zalewania są zazwyczaj montowane pomiędzy kołnierzami rurowymi z zewnętrznymi złączami ssania i tłoczenia.

Regulowana kontrola prędkości silnika

Silnik może być kontrolowany poprzez prędkość

Pomiar i monitoring wibracji

Wibracje mogą być mierzone i monitorowane

Kompletna dokumentacja

W procesie dokumentacji bierzmy pod uwagę wymagania klientów i na żądanie dostarczamy protokoły badań, próbne wydruki, schematy wyjściowych charakterystyk oraz dokumenty rejestracyjne.

Montaż na miejscu

Od projektowania do nadzoru nad uruchomieniem - wszystko z jednego źródła: Nasze systemy są odpowiednie do transportu morskiego i mogą być całkowicie zdemontowane i ponownie zmontowane w miejscu przeznaczenia.

Badanie przez ekspertów i instytucje

Chętnie zapewniamy także wykresy wydajności i certyfikaty testów ciśnienia statycznego, oferowane także przez TÜV, Germanischer Lloyd, Lloyd R. S. lub inne instytucje.

Dane dotyczące wydajności

Pompa kriogeniczna NIKKISO jest dostępna w różnych wariantach wydajności. Silnik może być także dostosowany indywidualnie do odpowiedniego zastosowania.

Dane dotyczące jednostki napędowej

Typ 3-fazowy zanurzony silnik indukcyjny
Częstotliwość 50/60 Hz do 120 Hz z przemiennikiem częstotliwości
Napięcie 200/400/3000/3300/6000/6600 V itp.
Liczba biegunów 2/4
Cykl roboczy ciągły
Uzwojenia zwinięte w warstwach/zwinięte nierównomiernie
Izolacja próżniowa impregnacja ciśnieniowa ze specjalną farbą kriogeniczną, Klasa F
Uruchomienie silnika Standardowe: Rozruch przy pełnym napięciu roboczym
Opcjonalnie: ograniczone napięcie robocze przez przemiennik częstotliwości  

Zakres wydajności

Performance data Nikkiso Cryogenic pump

Pliki do pobrania

Osoba do kontaktu

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się