LEWA metering and mixing system

Zbudowane na zamówienie systemy produkcyjne do dozowania, mieszania i napełniania

Niezależnie od tego, czy zadanie wiąże się z dozowaniem, mieszaniem, napełnianiem, separacją czy kontrolowaniem temperatury przy współpracy z klientem opracowujemy idealną sekwencję procesów. W tym celu tworzymy odpowiedni system napełniania do potrzeb produkcji klienta lub perfekcyjny zespół dozujący i instalację mieszającą dla procesu produkcyjnego.

Nasz system osiąga wydajność od 10 ml/h do 180 m3 i ciśnienie tłoczenia do 3500 bar.

Systemy dozowania, mieszania i napełniania
Niestandardowe rozwiązania do różnych zastosowań.

Już od dziesięcioleci tworzymy specyficzne dla danego klienta systemy dozowania i mieszania i świadczymy powiązane z tym usługi wstępnego planowania, gromadzenia danych na miejscu instalacji oraz testowania i obliczania dla pomocniczych systemów oraz warunków ciśnieniowych. Nasza wiedza w zakresie inteligentnego zarządzania procesami oraz koniecznej technologii oprzyrządowania i sterowania pozwala uzyskać idealne wyniki.

Już na etapie planowania projektu firma LEWA wspiera klienta swoim doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą konieczną do zmniejszenia kroków procesu, zapobieżenia wystąpienia problemów z orurowaniem, pomagając oszczędzić miejsce i sprzęt oraz ekonomicznie zamodelować proces.

LEWA metering and mixing system

Powody, dla których warto wybrać systemy dozowania, mieszania i napełniania firmy LEWA

Firma LEWA projektuje i tworzy systemy do produkcji partiami/produkcji ciągłej opracowane indywidualnie dla danego klienta do różnych procesów produkcyjnych.

Experience and consulting

Lata doświadczenia w mieszaniu płynów

Mamy lata doświadczeń w mieszaniu płynów różnej lepkości. Jesteśmy również ekspertami w zatłaczaniu zawiesin, zwłaszcza jeśli wiąże się to z różnymi rozmiarami cząstek i wysokimi współczynnikami osadzania.


Customer-specific Design

Eksperci w dozowaniu i zatłaczaniu cieczy

Nasza specjalistyczna wiedza w zakresie technologii pozwalająca uzyskać doskonałe wyniki w procesach dozowania i zatłaczania jest dostępna na całym świecie. Mamy również bogate doświadczenie w postępowaniu z koniecznymi czasami przebywania, okresami bezczynności, okresami po mieszaniu, dodatkiem ciepła i usuwaniem w reakcjach procesowych.


Smartcontrol Controls

Układ sterowania jako inteligentne centrum systemu

Precyzyjne, szybkie sterowanie systemem dozowania, mieszania i napełniania w trakcie zmiany zadanej wartości zapewnia zawsze najwyższą jakość produktu końcowego. Jest to możliwe do uzyskania dzięki systemowi sterowania stworzonemu przez firmę LEWA, który w sposób ciągły monitoruje prawdopodobieństwo wystąpienia wartości zadanych i rzeczywistych.


Heart of the system

Pompy LEWA są sercem naszych systemów

Preferujemy stosowanie naszych własnych membranowych pomp dozujących produkowanych w naszych zakładach dla systemów dozowania, mieszania i napełniania. Charakteryzują się one stałą długością skoku i regulacją prędkości przy zapewnieniu dokładnego i obszernego zakresu regulacji. Ciśnienie praktycznie nie ma wpływu na charakterystykę dozowania, co sprawia, że monitorowanie jest proste i dokładne. Co więcej, bardzo duża dokładność dozowania w połączeniu z systemem pomiaru i monitorowania przepływu zapewnia niezawodną i powtarzalną pracę.


Integracja z komponentami innych dostawców

Nasza specjalistyczna wiedza jest pomocna również w przypadku integracji pomp innego typu, pod warunkiem, że ich wykorzystanie skutkuje lepszymi rezultatami pod kątem zastosowania, natężenia przepływu lub składu pompowanej cieczy: Wszystkie komponenty są dostosowane tak, by idealnie spełniać Twoje wymagania.

Zgodność ze wszystkimi międzynarodowymi standardami i normami

W fazie projektu objaśniamy wszystkie krajowe i międzynarodowe standardy oraz przepisy, a także wymagania stawiane przez indywidualnego klienta i wymagania specyficzne dla danego produktu. Nasze systemy są opracowywane zgodnie z TÜV, API oraz innymi specyfikacjami.


Firma LEWA dostarcza systemy idealnie spełniające wymagania klientów. Aby to osiągnąć, stosujemy nasz wypróbowany i przetestowany system modularny z różnymi komponentami zgodnie z potrzebami określonego zastosowania.

Podstawowe komponentyDodatkowe komponenty
 • Membranowe pompy dozujące LEWA lub alternatywy
 • Instalacja rurowa
 • Konstrukcja ramowa
 • Zbiorniki
 • Systemy sterowania/regulacji
 • Mieszalniki statyczne/dynamiczne
 • Mieszadła, młyny koloidalne
 • Elementy chłodzące/grzewcze
 • Kompletna instalacja w szafce grzejnej
 • Przepływomierze
 • Filtry
 • Systemy monitorujące ciśnienie
 • Armatura odcinająca
 • Szafka sterująca z systemami sterowania i wyświetlania procesu

Opcje

Technologia intellidrive

Za pomocą wysoce dynamicznego serwomotora można dostosować skok pompy odpowiednio do wymagań swojego systemu i procesu.

Standardowe i specjalne części

Firma LEWA oferuje standardowe i niestandardowe elementy do sterowania oraz regulacji. Możliwa jest integracja systemów sterowania procesami, w tym także wizualizacji procesu.

Możliwość czyszczenia CIP i SIP dla zastosowań w przemyśle farmaceutycznym

Do zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym oferujemy nasze pompy oraz systemy w wykonaniu sanitarnym i higienicznym, które spełniają wszystkie standardy oraz normy.

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Instalacje rurowe według wszystkich standardów

Instalacje rurowe naszych systemów mogą być zaprojektowane według różnych standardów: instalacje mleczarskie, DIN, ANSI, JIS, Ermeto, Swagelok, Aminco HP, Tri-Clamp itp.

Badanie przez ekspertów i instytucje

Chętnie zapewniamy także wykresy wydajności i certyfikaty testów ciśnienia statycznego, oferowane także przez TÜV, Germanischer Lloyd, Lloyd R. S. lub inne instytucje.

Nadzór nad uruchomieniem na całym świecie

Dzięki globalnej sieci serwisowej, wprowadzamy sprzęt do eksploatacji oraz zapewniamy serwis techniczny bezpośrednio w lokalizacji klienta - zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Kompletna dokumentacja

Klienci otrzymują dokumentację techniczną i certyfikaty, w tym instrukcje eksploatacji, a także projekty i badania szczegółowe w różnych językach.

Testowanie, akceptacja i inspekcje

Upewnij się, że wszystko działa: Firma LEWA oferuje liczne usługi, łącznie z fabrycznym testem akceptacji (FAT) w miejscu produkcji lub u klienta (SAT), NDT oraz PMI.

Dane techniczne

Dzięki naszemu wypróbowanemu i przetestowanemu systemowi modularnego i bogatemu portfolio pomp możemy tworzyć niestandardowe systemy, które zawsze dokładnie spełniają wymagania stawiane przez klienta.

Dane dotyczące wydajności

Ciśnienie tłoczenia, min. [bar] Ciśnienie tłoczenia, maks. [bar] Wydajność, min. [ml/h] Wydajność, maks. [ml/h] Praca, min. [°C] Praca, maks. [°C] Lepkość [mPa∙s]
0 3300 10 180 -40 +400 < 1500000

Wymiary instalacyjne*

Nieustannie dbamy o to, by obrys naszych systemów był minimalny. Pompy, przekładnie, silniki i orurowanie zawsze mają konstrukcję jak najmniejszych rozmiarów.

L [m]W [m]H [m]Ciężar segmentu** [maks. do]Zbiornik m³]
10,03,54,03230

* Wymiary instalacyjne są przybliżone
** Większe systemy w konstrukcji segmentowej; mogą być narzucone inne ograniczenia ze względu na ograniczenia transportowe i inne zatwierdzone przez klienta wymiary instalacyjne.

Branże

Ropa naftowa i gaz ziemny
Ropa naftowa i gaz ziemny

Ropa naftowa i gaz ziemny

Możesz zaufać 60 latom doświadczenia w dziedzinie konstruowania pomp, zespołów, pomp o konstrukcji ramowej i systemów do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu i lądzie. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Nawanianie gazu
Nawanianie gazu

Nawanianie gazu

LEWA – nawanianie gazu: Niestandardowe jednostki lub wypróbowane i przetestowane systemy – dostarczamy dokładnie to, czego potrzebujesz!
Więcej

Rafinerie
Rafinerie

Rafinerie

Dostarczamy urządzenia destylacyjne do przetwarzania ropy naftowej już od 60 lat. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Petrochemia
Petrochemia

Petrochemia

Dostarczymy Ci trwałe pompy i systemy dozowania do procesu hydrokrakowania. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Chemikalia
Chemikalia

Chemikalia

Firma LEWA dostarcza indywidualne pompy do chemikaliów i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania systemowe do różnych obszarów zastosowania w branży chemicznej.
Więcej

Tworzywa sztuczne
Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne

Firma LEWA wspiera Cię we wszystkich procesach komponowania składników, przetwarzaniu polietylenu i wytłaczaniu tworzyw sztucznych, dostarczając instalacje na zamówienie i systemy.
Więcej

Środki czyszczące i detergenty
Środki czyszczące i detergenty

Środki czyszczące i detergenty

Oferujemy niezawodne systemy sterowane w oparciu o recepturę do produkcji środków czyszczących i detergentów. Poproś ekspertów firmy LEWA o więcej informacji!
Więcej

Kosmetyki
Kosmetyki

Kosmetyki

Firma LEWA to solidny partner w dziedzinie produkcji artykułów kosmetycznych. Nasze systemy spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące jakości i higieny. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna
Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Firma LEWA dostarcza pompy i systemy dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej, które spełniają wszystkie wymagania dotyczące higieny. Z chęcią udzielimy Ci porady!
Więcej

Branża spożywcza
Branża spożywcza

Branża spożywcza

Stosuj pompy i rozwiązania systemowe firmy LEWA w procesach homogenizacji w branży spożywczej. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Energetyka
Energetyka

Energetyka

Dostarczamy pompy i systemy dla elektrowni i dostawców energii. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań systemowych LEWA dla branży energetycznej.
Więcej

Zastosowania

Pliki do pobrania

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się