LEWA triplex high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA triplex®

LEWA triplex to wytrzymałe membranowe pompy procesowe z opatentowanym systemem ochrony membrany DPS. Jest to właściwe rozwiązanie dla procesów wysokociśnieniowych we wszystkich branżach oraz dla szerokiej gamy cieczy. Dzięki pozwalającej zaoszczędzić miejsce konstrukcji jest doskonale dostosowane do ograniczonych przestrzeni na instalację.

LEWA triplex osiąga wydajność do 180 m³/h i ciśnienie tłoczenia do 1200 bar.

LEWA triplex®
Kompaktowa, wytrzymała, niezawodna.

 

Czy to w branży ropy naftowej i gazu ziemnego, w przemyśle chemicznym, spożywczym czy w sektorze energetycznym, membranowa pompa procesowa LEWA triplex jest używana wszędzie w zastosowaniach wysokociśnieniowych.

Pompę tę cechuje wypróbowana i przetestowana, opatentowana membranowa technologia LEWA, całkowicie bezpieczna i niezawodna praca oraz najbardziej kompaktowa konstrukcja dla pomp procesowych. Jej zaletą jest także dłuższy czas użytkowania, minimalne koszty eksploatacji oraz wysoka efektywność energetyczna.

Jest dostępna w sześciu różnych rozmiarach, pokrywając siłę przyłożoną do pręta nurnika od 35000 do 300000 N. To pozwala na jej użycie w szerokiej gamie procesów, zastosowań i pozwala spełniać szereg wymagań.

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

Powody, dla których warto zainwestować w LEWA triplex®

Pompa LEWA triplex jest hydraulicznie poruszaną membranową pompą procesową o kompaktowej konstrukcji oferującą wiele zalet w stosunku do porównywalnych pomp.

Compact design

Wytrzymała, kompaktowa konstrukcja

LEWA triplex cechuje wytrzymała, trwała i długowieczna konstrukcja, która jest wynikiem zastosowania jednoczęściowej skrzyni korbowej i podwójnych łożysk wału korbowego. Pozwalająca zaoszczędzić miejsce konstrukcja monoblokowa sprawia, że triplex jest najbardziej kompaktową pompą procesową na świecie. Dzięki temu jest także idealna do zastosowań i procesów z niewielką przestrzenią na instalację, np. na platformach wiertniczych.


Synchronization for pulsation reduction

Wydajność przy niskiej pulsacji

Serię triplex cechuje bardzo równa praca oraz wydajność przy niskiej pulsacji. Jest to możliwe dzięki jednorodnym fazom tłoków (przesunięcie mimośrodowe). Oznacza to, że zazwyczaj nie ma potrzeby instalacji tłumików pulsacji w systemie instalacji rurowych.


Unique suction volume

Wyjątkowe zdolności zasysania

Wyjątkowa zdolność zasysania membranowej pompy procesowej LEWA triplex wyróżnia ją spośród innych pomp. Osiągając bezwzględne ciśnienie zasysania wynoszące do 0,1 bara, pompa ta oferuje znacznie więcej niż tylko szeroką gamę bezpiecznych opcji instalacji. Koszty eksploatacji całego systemu mogą być obniżone w porównaniu do innych pomp.


Safe start-up

Całkowicie bezpieczny i niezawodny rozruch

Uruchamianie pompy procesowej jest bezpieczne i proste: Gdy pompa nie pracuje, sprężyna za każdym razem unieruchamia membranę w neutralnej pozycji. W ten sposób można zapewnić, że membrana nigdy nie zostanie uszkodzona na skutek nieprawidłowego pozycjonowania podczas uruchamiania.


Safety manometre

Bezpieczeństwo i niezawodność w ekstremalnych warunkach pracy

Dla nas bezpieczeństwo i niezawodność są na pierwszym miejscu: Pompa nie ulega uszkodzeniu, nawet po wystąpieniu błędów w obsłudze czy w ekstremalnych warunkach pracy. Oferujemy maksymalną ochronę dla użytkownika i maszyny poprzez wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa — nie tylko wtedy, gdy występuje nadmiar ciśnienia początkowego, lecz również wtedy, gdy linia ciśnienia lub zasysania jest zamknięta.


Creating fluid solutions

Rozwiązanie odpowiednie dla praktycznie wszystkich płynów

Dzięki swojej elastycznej konstrukcji seria triplex nadaje się do niemal wszystkich płynów. Niezależnie od tego, czy są to płyny groźne, toksyczne, ścierne, lepkie, szkodliwe dla środowiska czy wrażliwe, konfiguracja specyficzna dla zastosowania zawsze zapewnia odpowiednią membranową pompę procesową.

Diaphragm

Opatentowana membrana wielowarstwowa

Nasza opatentowana membrana wielowarstwowa jest nie tylko nadzwyczaj trwała, lecz również dobrze chroniona. System ochrony membrany DPS firmy LEWA oraz system monitorowania membrany raportują o każdym uszkodzeniu membrany zanim dojdzie do rozerwania i zanieczyszczenia przepompowywanej cieczy.

Pressure valve

Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie

Zawór ograniczający ciśnienie w hydraulicznej części pompy membranowej zapobiega potencjalnym sytuacjom przeciążenia podczas pracy. Ten zawór jest indywidualnie regulowany i dlatego można go dopasować do różnych warunków roboczych.


Pionowy silnik kołnierzowy

Nasze pompy triplex do rozmiaru G3R cechuje zintegrowana przekładnia redukcyjna i pozwalający zaoszczędzić przestrzeń zawieszony pionowo silnik kołnierzowy.

Norma API 675

Seria triplex spełnia międzynarodową normę jakości Amerykańskiego Instytutu Naftowego API 675. W tej normie wszystkie wymagania dotyczące pompy wyporowej w ustawieniach przemysłowych są zdefiniowane pod kątem projektu, konstrukcji i wydajności.

Niskie koszty konserwacji i dłuższy czas użytkowania

Nasze pompy charakteryzują się niezwykle niskimi kosztami konserwacji i dłuższym czasem użytkowania. Jeśli konserwacja wykonywana jest w regularnych odstępach czasu, nasze pompy membranowe mogą działać do 40 lat.


Wysoka efektywność energetyczna

Pompy procesowe LEWA osiągają najwyższą efektywność spośród wszystkich technologii pomp. Nasza seria triplex łączy również wysoką wydajność z niskim zużyciem energii.

Światowe normy

Podczas projektowania pomp zachowujemy zgodność z globalnie obowiązującymi normami, takimi jak VDMA 24284 i 24286-10.

Hermetyczne uszczelnienie

Pompy membranowe działają bez uszczelnień ruchowych. Tworzy to hermetycznie uszczelniony obszar roboczy. Na zewnątrz nie przedostają się żadne wyziewy i nie jest możliwe zanieczyszczenie płynu.

Nagrania wideo na temat LEWA triplex®

Opcje

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Różne rodzaje przyłączy

Nasze pompy są wyposażone we wszystkie typowe rodzaje przyłączy, takie jak zgodne z normą DIN, wysokociśnieniową normą BASF, amerykańską ANSI, JIS lub z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Integracja w systemach sterowania procesami

Pozyskanie sygnału w ramach systemów kontroli procesu odbywa się analogowo lub cyfrowo. Wydajność jest regulowana za pomocą elektrycznej lub pneumatycznej regulacji skoku, ewentualnie przez napęd silnika (FU).

Przyłącze diagnostyczne

Nasze pompy i systemy mają przyłącza, które ułatwiają diagnozę ich wydajności. Jest ona wykonywana przez technika z serwisu na miejscu lub w ramach zdalnego monitoringu.

Płaszcze grzewcze i chłodzące

Dzięki płaszczom grzewczym i chłodzącym nasze pompy mogą pracować prawie w każdej temperaturze i transportować płyny w niskich temperaturach lub gdy jest bardzo ciepło.

Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie

Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie zapobiega powstaniu przeciążeń. Zawór jest indywidualnie regulowany i może zostać dopasowany do różnych warunków roboczych.

Specjalne materiały konstrukcyjne

Jeśli proces tego wymaga, części zwilżane, takie jak głowice pomp oraz zawory, zostaną wytworzone z materiałów specjalnych, np. ze stali nierdzewnej 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy lub stali dupleksowej oraz PVC.

Wykonanie sanitarne i higieniczne

Pompy i systemy LEWA w wykonaniu sanitarnym i higienicznym są dostępne dla zastosowań wymagających bardzo wysokiej czystości, np. przy produkcji żywności i w przemyśle farmaceutycznym.

Możliwość czyszczenia CIP i SIP

Wiele pomp, systemów oraz jednostek LEWA może być czyszczonych (Cleaning in Place) i sterylizowanych (Sterilization in Place). W tym celu nie ma potrzeby demontażu urządzenia.

Referencje

 • Methanol injection

  Zatłaczanie metanolu

  Zatłaczanie metanolu

  Wymagania klienta: Podczas prac FPSO w warunkach arktycznych na minimalnej dostępnej przestrzeni powinien być zainstalowany zespół do zatłaczania metanolu

  Zakres dostaw firmy LEWA: Zespół

  Szczegóły dostawy: Membranowa pompa procesowa LEWA triplex, typ G3G, G3S i GS

  Główne produkty LEWA: Membranowa pompa procesowa LEWA triplex

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Metanol25052.400
  Metanol3058.000
  Metanol3641.500
  RynekProces
  Platforma wiertnicza na morzu / Ropa naftowa i gaz ziemnyProdukcja ropy naftowej, Platforma wiertnicza na morzu
 • Disposal of hydrocarbon condensate

  Utylizacja kondensatów węglowodorów

  Utylizacja kondensatów węglowodorów

  Wymagania klienta: Kondensat węglowodoru to odpad powstający przy produkcji gazu ziemnego. Do utylizacji wymagane są hermetycznie szczelne membranowe pompy procesowe

  Zakres dostaw firmy LEWA: Pompa

  Szczegóły dostawy: 2 membranowe pompy procesowe LEWA triplex, typ LDE3 montowany na konstrukcji ramowej z zadaszeniem

  Główne produkty LEWA: Konstrukcja ramowa na zamówienie klienta oraz zespół

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Kondensat węglowodorów992 000
  RynekProces
  Na lądzie / Ropa naftowa i gaz ziemnyProdukcja gazu, Na lądzie
 • Disposal of Condensate

  Utylizacja kondensatów

  Utylizacja kondensatów

  Wymagania klienta: Kondensat to odpad powstający przy produkcji gazu ziemnego. Do utylizacji wymagane są hermetycznie szczelne membranowe pompy procesowe

  Zakres dostaw firmy LEWA: Konstrukcja ramowa

  Szczegóły dostawy: Bezuszczelnieniowe membranowe pompy procesowe LEWA triplex, typ G3F z pompą wspomagającą z napędem magnetycznym, stop stali typu 625

  Główne produkty LEWA: Membranowa pompa procesowa LEWA triplex

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Kondensat3012.500
  RynekProces
  Na morzu / Ropa naftowa i gaz ziemnyProdukcja gazu, Na morzu

Spektrum wydajności

Dzięki kombinacji różnych głowic i przekładni membranowa pompa procesowa LEWA triplex oferuje szerokie spektrum wydajności. Pozwala to nam oferować energooszczędną pompę o wysokiej wydajności dla każdego żądanego zastosowania.

Dane dotyczące jednostki napędowej

Typ Długość skoku [mm] Siła przyłożona do pręta nurnika [N]
G3S 60 35000
G3F 90 45000
G3G 120 60000
G3M 120 125000
G3R 160 130000
G3U 210 190000
G3T 270 300000

Zakres wydajności

Performance overview LEWA process pumps

Wymiary instalacyjne

Pozwalająca zaoszczędzić miejsce konstrukcja monoblokowa naszych pomp triplex zapewnia maksymalną efektywność w jak najmniejszej przestrzeni.

Wymiary instalacyjne G3S, G3F, G3G, G3M, G3R

Typ L [mm] W [mm] H [mm]
G3S 1300 1150 1350
G3F 1550 1300 1850
G3G 2200 1750 1950
G3M 2300 1900 3150
G3R 2950 2050 3900

Wymiary instalacyjne G3S, G3F, G3G, G3M, G3R

Process pump installation dimensions

Wymiary instalacyjne G3U, G3T

Typ L [mm] W [mm] H [mm]
G3U 3300 4450 1750
G3T 3600 4950 2200

Wymiary instalacyjne G3U, G3T

Installation dimensions process pump drive unit G3, G3U, G3T

Warianty głowic pomp

Oferujemy różne głowice pomp do różnych zastosowań. Wachlarz produktów rozciąga się od wariantów uniwersalnych aż po specjalne modele do wysokich temperatur, ciśnień lub agresywnych cieczy.

Głowica pompy M500

Uniwersalna głowica pompy membranowej z membraną wielowarstwową wykonaną z PTFE dla wysokich wydajności. Przetestowana, trwała, niezawodna, z kontrolą pozycji membrany.

Typ M500
Ciśnienie 350 bar
Wydajność 19 m³/h
Temperatura -50/+150°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach dozujących ecoflow ≥ LDE.
LEWA pump head M500
LEWA pump head M500

Głowica pompy M900

Najnowocześniejsza uniwersalna membranowa głowica pompy z membraną wielowarstwową wykonaną z PTFE dla maksymalnej niezawodności pracy. Opatentowana technologia DPS umożliwia także zasysanie, co jest unikalne pośród pomp z membraną aktywowaną hydraulicznie. Może być zainstalowana we wszystkich pompach ecoflow.

Typ M900
Ciśnienie 500 bar
Wydajność 6 m³/h
Temperatura -20/+150°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach dozujących ecoflow.
LEWA pump head M900
LEWA pump head M900

Głowica pompy M800

Uniwersalna membranowa głowica pompy z membraną wielowarstwową wykonaną z PTFE dla wysokich ciśnień. Specjalna geometria systemu docisku membrany umożliwia stosowanie membran PTFE przy zakresach ciśnień do 1000 bar, co skutkuje bardzo kompaktowym kształtem. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie w zakresie wysokich ciśnień, szczególnie w porównaniu do głowic pomp z membranami metalowymi.

Typ M800
Ciśnienie 1,000 bar
Wydajność 1,1 m³/h
Temperatura -10/+60°C
Lepkość 100,000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach procesowych ecoflow ≥ LDF.
LEWA pump head M800
LEWA pump head M800

Głowica pompy M400

Sprawdzona głowica pompy z membraną metalową dla ekstremalnych ciśnień i wysokich temperatur. Odpowiednia także tam, gdzie wymagana jest duża odporność na przenikanie. Membrana pracuje między dwoma płytkami konturowymi, które ograniczają ugięcie membrany, zapewniając wyjątkowo wysoki poziom niezawodności pracy. System monitorowania membrany oferuje dodatkowe zabezpieczenie, niezwłocznie informując o uszkodzeniu warstwy membrany.

Typ M400
Ciśnienie 1,200 bar
Wydajność 0,8 m³/h (M400)
Temperatura -40/+200°C
Lepkość 500 mPa∙s
Możliwość stosowania M400 może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach procesowych ecoflow ≥ LDF.
LEWA pump head M200, M400
LEWA pump head M200-M400

Specjalne głowice pompy w wersji zdalnej (Remote-Head)

Niektóre zadania w zakresie inżynierii procesowej obejmują dozowanie lub cyrkulację mediów o krytycznych właściwościach takich, jak wysoka temperatura lub wysoka ścieralność. Te krytyczne warunki często muszą być izolowane od układu wyporowego stosowanej pompy dozującej, czy to w celu ochrony układu czy też operatora. Ze względu na swoją konstrukcję normalna pompa dozująca nie jest przystosowana do takich zadań.

Typ MR / MV / KV
Ciśnienie 500 bar
Wydajność 19 m³/h
Temperatura -70/+400°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Głowice zdalne mogą być stosowane na wszystkich pompach dozujących i procesowych LEWA ecoflow oraz w pompach dozujących i procesowych LEWA triplex.
LEWA pump head M900
LEWA diaphragm remote head cutaway

Branże

Ropa naftowa i gaz ziemny
Ropa naftowa i gaz ziemny

Ropa naftowa i gaz ziemny

Możesz zaufać 60 latom doświadczenia w dziedzinie konstruowania pomp, zespołów, pomp o konstrukcji ramowej i systemów do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu i lądzie. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Rafinerie
Rafinerie

Rafinerie

Dostarczamy urządzenia destylacyjne do przetwarzania ropy naftowej już od 60 lat. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Petrochemia
Petrochemia

Petrochemia

Dostarczymy Ci trwałe pompy i systemy dozowania do procesu hydrokrakowania. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Chemikalia
Chemikalia

Chemikalia

Firma LEWA dostarcza indywidualne pompy do chemikaliów i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania systemowe do różnych obszarów zastosowania w branży chemicznej.
Więcej

Środki czyszczące i detergenty
Środki czyszczące i detergenty

Środki czyszczące i detergenty

Oferujemy niezawodne systemy sterowane w oparciu o recepturę do produkcji środków czyszczących i detergentów. Poproś ekspertów firmy LEWA o więcej informacji!
Więcej

Kosmetyki
Kosmetyki

Kosmetyki

Firma LEWA to solidny partner w dziedzinie produkcji artykułów kosmetycznych. Nasze systemy spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące jakości i higieny. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna
Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Firma LEWA dostarcza pompy i systemy dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej, które spełniają wszystkie wymagania dotyczące higieny. Z chęcią udzielimy Ci porady!
Więcej

Branża spożywcza
Branża spożywcza

Branża spożywcza

Stosuj pompy i rozwiązania systemowe firmy LEWA w procesach homogenizacji w branży spożywczej. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Energetyka
Energetyka

Energetyka

Dostarczamy pompy i systemy dla elektrowni i dostawców energii. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań systemowych LEWA dla branży energetycznej.
Więcej

Zastosowania

Pliki do pobrania

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się