Pompy i systemy do produkcji artykułów kosmetycznych

Firma LEWA dostarcza idealne pompy i systemy dla firm konstrukcyjnych i producentów specjalizujących się w branży kosmetycznej i produktów higieny osobistej. Nasze produkty mogą być stosowane do przetłaczania i dozowania, jak również przetwarzania. Pod uwagę brane jest dozowanie w partiach i ciągłe oraz procesy mieszane (np. wykończenie głównej partii).

Dla takich zastosowań na całym świecie dostarczamy wysokiej jakości pompy i systemy na zamówienie. Co ważne, całą tę usługę otrzymujesz z jednego źródła: od konsultacji aż po nadzór nad uruchomieniem.

Kosmetyki
Precyzyjne rezultaty i wysoka jakość dzięki produktom firmy LEWA

Procesy o ścisłych wymaganiach w zakresie jakości i higieny takich jak GMP lub produkcja artykułów kosmetycznych bez stosowania konserwantów wymagają odpowiedniego sprzętu. Pomagamy w doborze i projektowaniu higienicznych komponentów i systemów do produkcji artykułów kosmetycznych.

Tworzymy systemy zgodnie z Twoimi wymaganiami i projektujemy na zamówienie zintegrowane, efektywne i przetestowane rozwiązania przeznaczone do trwałej, ciągłej produkcji artykułów kosmetycznych. Czerpiemy z naszego wieloletniego doświadczenia w pracy z różnymi płynami i materiałami korzystamy z naszej specjalistycznej wiedzy z obszarów technologii procesowej i sterowania.

LEWA metering system for the cosmetics industry

Pompy i systemy LEWA do produkcji artykułów kosmetycznych

Nasi eksperci służą pomocą i poradą i wraz z Tobą zaprojektują niestandardowe systemy oraz instalacje do produkcji artykułów kosmetycznych. Możesz polegać na naszej wieloletniej, branżowej, specjalistycznej wiedzy w zakresie różnych procesów.

Typowe zastosowania systemów LEWAPrzykłady procesów
PrzetłaczaniePrzesyłanie wymagających reologicznie cieczy (np. środków powierzchniowo czynnych), lecz także proste zadania przesyłania
DozowanieDodawanie środków aromatycznych, barwników itd.
Mieszanie/dyspersja/homogenizacjaMieszanie w odpowiednich proporcjach materiałów podstawowych i aktywnych, produkcja emulsji i tworzenie produktów końcowych
NapełnianiePrecyzyjne napełnianie pojemników
OdpuszczanieZoptymalizowana procedura ciągłego procesu (np. stosowanie koncepcji odzyskiwania ciepła)

Nasze pompy i systemy do produkcji artykułów kosmetycznych są stosowane w różnych procesach.

Typowe substancje, które przetłaczamy,
dozujemy i przetwarzamy
Przykłady produktów końcowych
Rozpuszczalniki (woda), środki powierzchniowo czynneŚrodki do mycia skóry
Składniki tłuszczowe, odżywkiKosmetyki do skóry
Tlenki tytanuProdukty higieny jamy ustnej
BarwnikiKosmetyki do włosów
Filtry UVArtykuły kosmetyczne o specjalnym działaniu,
np. produkty z filtrem UV
Olejki perfumowaneWody perfumowane i toaletowe
Środki powierzchniowo czynne, nawilżająceKosmetyki do golenia
Środki zwiększające objętość, zagęszczająceKosmetyki dekoracyjne, produkty higieny osobistej

Zalety w skrócie

Minimalizacja bezproduktywnego czasu

Nasze systemy są niezwykle niezawodne, a wymagania w zakresie konserwacji są niewielkie. Dzięki temu klienci mogą uzyskać maksymalną produktywność i uniknąć kosztownych przestojów.

Stałe procesy

Możesz liczyć na specjalistyczną wiedzę firmy LEWA: Wspieramy naszych klientów w przechodzeniu od partii do stałych procesów. Tak więc ich produktywność rośnie.

Ekonomiczne rozwiązania

Zawsze dostarczamy ekonomiczne pompy, systemy i jednostki o zminimalizowanym zużyciu energii, wysokiej wydajności, niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji i długim czasie eksploatacji.

Elastyczne zastosowania

Duża zmienność w pracy w odniesieniu do ciśnienia, temperatury, wydajności i właściwości cieczy połączona z wysoką dokładnością dozowania gwarantuje szeroką gamę zastosowań.

Pilotowa instalacja w celu optymalizacji procesu

Możesz polegać na ponad 60 latach doświadczeń w konstruowaniu wyposażenia i systemów: We współpracy z naszymi klientami zaprojektowaliśmy pilotową instalację w celu optymalizacji procesów oraz procedur klientów.

Łatwe do czyszczenia

Szczególnie ważną zaletą dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego jest to, że nasze systemy mogą być szybko i łatwo czyszczone z użyciem chemicznych środków czyszczących lub gorącej pary wodnej.

Normy międzynarodowe

Pompy, systemy i jednostki LEWA spełniają najważniejsze międzynarodowe normy, takie jak DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX i TA-Luft. Oczywiście nasi klienci mogą zdefiniować własne normy.

Kompletna dokumentacja

Klienci otrzymują dokumentację techniczną i certyfikaty, w tym instrukcje eksploatacji, a także projekty i badania szczegółowe w różnych językach.

Konserwacja i obsługa

Bez względu na to, czy chodzi o konserwację, części zamienne czy naprawę - nasi technicy z serwisu są dobrze wyszkoleni i dostępni na całym świecie. Dlatego gwarantujemy szybką reakcje i sprawną pracę.

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

LEWA ecoflow sanitarny/higieniczny

LEWA ecoflow sanitary food pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® w modelu sanitarnym/higienicznym jest idealną pompą do żywności i środków farmaceutycznych.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompa z membraną aktywowaną mechanicznie LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Pompa dozująca z membraną aktywowaną mechanicznie ecodos® firmy LEWA jest odpowiednia do wszystkich zadań pompowania i dozowania w zakresie niskich ciśnień.

LEWA ecodos w wykonaniu sanitarnym/higienicznym

LEWA ecodos food pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecodos® w modelu sanitarnym/higienicznym jest idealną pompą do żywności i środków farmaceutycznych w zakresie niskiego ciśnienia.

Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Stosuj sterowane serwomotorem membranowe pompy dozujące do precyzyjnego dozowania i mieszania cieczy w zakładach i systemach dozujących.

Pompy mikrodozujące LEWA M

LEWA micrometering pump M

Pompa mikrodozująca LEWA z serii M jest odpowiednia do najmniejszych natężeń przepływów do stosowania w laboratoriach i instytutach badawczych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa z tłokiem rotacyjnym Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Elastyczna pompa do zastosowań higienicznych, prostych i złożonych, pracy z cieczami rzadkimi i lepkimi i lub mediami wrażliwymi na siły tnące. Pompa z tłokiem rotacyjnym w wykonaniu higienicznym (pompa z rotacyjnym przesunięciem dodatnim).

Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac PDSP

Pomac Schraubenspindelpumpe

Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac jest idealnym rozwiązaniem do higienicznych procesów w branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Dowiedz się więcej!

Pompa odśrodkowa Pomac

Pomac centrifugal pump

Pompy odśrodkowe Pomac ze stali nierdzewnej dla mediów o niskiej lepkości przodują na rynku ze względu na optymalne dane hydrauliczne, unikalny modułowy projekt oraz wiele opcji dostępnych w obszarze uszczelnienia wału. Technologia: Pompa odśrodkowa ze stali nierdzewnej w wykonaniu higienicznym

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Poziome i pionowe pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych, Pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych do pracy pod wysokim obciążeniem do cieczy korozyjnych, agresywnych, toksycznych i ściernych. Agresywne, ścierne lub toksyczne ciecze - Wernert zapewnia odpowiednie dla nich pompy odśrodkowe wykonane z materiałów niemetalicznych, np. UHMW-PE, PVDF lub PTFE.

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Referencje

 • Metering of citric acid

  Dozowanie kwasu cytrynowego

  Dozowanie kwasu cytrynowego

  Wymagania klienta: W procesie ekstrakcji kwas cytrynowy powinien być rzetelnie dozowany

  Zakres dostaw firmy LEWA: Konstrukcja ramowa

  Szczegóły dostawy: 1 system dozowania na zamówienie klienta z 1 pompą w wykonaniu sanitarnym LEWA ecodos, typ 550

  Główne produkty LEWA:
  System dozowania na zamówienie klienta
  Pompa w wykonaniu higienicznym/sanitarnym LEWA ecodos

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Kwas cytrynowy5550
  RynekProces
  Chemia / Środki farmaceutyczne / KosmetykiPodstawowe czynności (separacja, ekstrakcja)
 • Win Cosmetic

  WIN COSMETIC

  WIN COSMETIC

  LEWA dostarcza WIN COSMETIC zindywidualizowane jednostki produkcyjne dla branży środków czyszczących i detergentów oraz dla przemysłu kosmetycznego.

  Jednym z przykładów zastosowań jest produkcja zmiękczacza do tkanin.

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się