LEWA odorizing systems

Systemy nawaniania LEWA

Zaufanie do systemów nawaniania lidera na rynku: Firma LEWA dostarcza kompletnych rozwiązań składających się z pomp, zbiorników i jednostek pomiarowych i regulujących.

Od ponad 40 lat firma LEWA buduje systemy nawaniania do gazu ziemnego, tlenu, azotu, dwutlenku węgla oraz innych gazów. Nasze systemy osiągają wydajność od 0 l/h do 40 l/h i ciśnienie tłoczenia od 2 bar do 300 bar.

Systemy nawaniania firmy LEWA
Bezpiecznie nawanianie gazów zgodnie z międzynarodowymi przepisami.

Nawanianie gazów jest złożonym zadaniem. Międzynarodowe przepisy regulujące tym zastosowaniem są rygorystyczne i nie zawsze jasne: W przeszłości dostawcy gazu bazowali na nawanianiu punktowym, nawanianiu bocznikowym lub zwykłym dodawaniu środków nawaniających bez sterowania. Dzisiaj praktycznie w każdym kraju jest to zakazane - nawanianie musi być wykonywane proporcjonalne i ciągle monitorowane.

Firma LEWA dysponuje specjalistyczną wiedzą popartą 40-letnim doświadczeniem i niezbędnym sprzętem, by stworzyć dla Ciebie bezpieczny i zgodny z przepisami system nawaniania. Przystosowujemy nasze systemy, by spełniały krajowe normy i wymagania. Bez względu na to, czy nawanianie jest zdecentralizowane czy – jak w przypadku np. Francji – odbywa się w centralnej lokalizacji,

wybierając systemy nawaniania firmy LEWA, pokładasz zaufanie w specjalistycznej wiedzy lidera na rynku w zakresie efektywnego i bezpiecznego nawaniania gazów.

LEWA odorizing systems

Powody, dla których warto wybrać system nawaniania LEWA

System nawaniania LEWA to zależny od ilości, sterowany przepływem gazu system ze sterowaniem w pętli zamkniętej i konstrukcją zgodną ze stosownymi wytycznymi (w tym z niemiecką ustawą o gospodarce wodnej WHG, ustawami Niemieckiego Towarzystwa Przemysłu Gazowego i Wodnego DVGW, ATEX, GOST-R, ASME, dyrektywą o urządzeniach ciśnieniowych, niemieckimi instrukcjami technicznymi w zakresie jakości powietrza (TA-Luft) i niemieckimi regulacjami technicznymi dotyczącymi cieczy palnych TRbF).

Standard components

Dowolnie konfigurowalne standardowe komponenty

Każdy system nawaniania firmy LEWA składa się ze standardowych komponentów, takich jak układ sterowania, pompa, zbiornik, rynna, przepływomierz, przewody i zawory oraz akcesoria. Komponenty te można konfigurować w dowolny sposób i zgodnie ze swoimi wymaganiami.


Reliable Components

Niezawodne i zatwierdzone komponenty

Nasze systemy nawaniania korzystają z samych wypróbowanych i przetestowanych oraz zatwierdzonych komponentów, natomiast nasze pompy membranowe są całkowicie szczelne i oferują pełną niezawodność w trakcie dozowania. Elementy sterowania mogą być obsługiwane za pośrednictwem LEWA Netport@l i są dostępne również w wersji zabezpieczonej przed wybuchem. Na życzenie dostarczamy również pompy z napędem magnetycznym, pneumatycznym lub elektrycznym.


Gas Odorization

Nawanianie różnych gazów

W systemach nawaniania firmy LEWA możesz dodawać specjalny środek nawaniający do różnych gazów: gazu ziemnego, biogazu, LPG, tlenu, azotu, dwutlenku węgla, wodoru, metanu i wielu innych.


Odpowiednie dla wszystkich środków nawaniających

Systemy nawaniania firmy LEWA są odpowiednie dla wszystkich środków nawaniających. Od wielu już lat nasze systemy niezawodnie i z największą precyzją dozują EM, DMS, TBM, THT i substancje bezsiarkowe dla wielu klientów.

Najwyższa dokładność dozowania

Proces nawaniania gazów zależy od ścisłej dokładności dozowania. Systemy nawaniania firmy LEWA osiągają precyzję na poziomie ±1%.

Precyzyjny przepływomierz

Przepływomierz LEWA KMM 1 jest unikatowy na rynku i może mierzyć nawet najmniejsze strumienie objętości z absolutną precyzją.


Zintegrowana kontrola poziomu napełnienia

Zbiorniki są wyposażone w wizualną kontrolę poziomu napełnienia, z której można korzystać podczas kalibrowania pomp.

Zabezpieczona przed dyfuzją metalowa membrana

Metalowe membrany pomp są całkowicie zabezpieczone przed dyfuzją i awariami.

Części zamienne i serwis

Dzięki naszej sieci globalnych oddziałów i partnerów w zakresie sprzedaży uzyskasz najlepszy serwis i części zamienne do systemów nawaniania w możliwie jak najszybszym czasie.

Nagrania wideo na temat systemu nawaniającego LEWA

Opcje

Obudowa dla systemu

Oferujemy pełną obudowę dla systemu nawaniania. Jest to zazwyczaj szafka ze stali nierdzewnej. Zapewniamy także obudowy materiałów specjalnych.

Zabezpieczenie przed przepełnieniem i odbieralnik wycieków

Specjalnie zaprojektowane akcesoria: Dzięki niezawodnemu zabezpieczeniu przed przepełnieniem i odbieralnikom wycieków w różnych rozmiarach można uzyskać czysty i bezpieczny system.

Systemy spłukiwania zapewniający łatwe czyszczenie

By zapewnić łatwą i regularną konserwację systemu, zalecamy system spłukiwania dla pompy, przewodów rurowych i zbiornika gwarantujący bezzapachowy demontaż i konserwację.

Konstrukcja z zaworem bezpieczeństwa

Przeznaczony dla podwyższonych ciśnień ssących z zaworem ograniczającym ciśnienie (0,5-3,0 bar).

Elektrozawór i manometr

Dzięki elektrozaworowi na przewodzie ciśnieniowym możliwa jest kontrola małych natężeń przepływu gazu (< 400 Nm3/h). Manometr dla przewodów i zbiorników ciśnieniowych zapewnia dokładne dozowanie cieczy.

Testowanie, akceptacja i inspekcje

Upewnij się, że wszystko działa: Firma LEWA oferuje liczne usługi, łącznie z fabrycznym testem akceptacji (FAT) w miejscu produkcji lub u klienta (SAT), NDT oraz PMI.

Dodatkowe pompy rezerwowe

Wydajność i niezawodna praca naszych systemów są w centrum uwagi: Dostarczamy dodatkowe pompy rezerwowe, by zapewnić łatwą konserwację systemu bez przestojów.

Odpowiednie dla wszystkich środków nawaniających

Systemy nawaniania firmy LEWA są odpowiednie dla wszystkich powszechnie stosowanych w branży środków nawaniających: EM, DMS, TBM, THT. Po prostu klient musi przekazać nam swoje wymagania.

Konstrukcja modułowa

Możesz swobodnie wybierać: Standardowe systemy nawaniania zaprojektowano jako zaawansowaną modułową konstrukcję, która składa się z różnych komponentów i dzięki temu możemy spełnić wymagania naszych klientów w najbardziej elastyczny sposób.

Dane techniczne

Systemy dozowania firmy LEWA mają konstrukcję modułową. Różne zbiorniki, systemy przewodów i pompy pozwalają nam przystosować każdy system do wymagań naszych klientów.

Typ systemuWielkość zbiornika, maks. [l]Przepływ gazu, maks. [Nm3/h]Ciśnienie gazu, maks. [bar] z pompąNapięcie [V}Strefa zagrożenia wybuchem 1Układ sterowaniaZbiornik
MAHMBHMLMLDB
OD750100003050560-230 AC / 24 DCmożliwystandardowy/zwrotny
OD820020000 - 70.0003050100-230 AC / 24 DCmożliwystandardowy/zwrotny
nie zwrotny
OD60 - 100060 - 100010000 - 200.0003050100170230 AC / 24 DCmożliwystandardowy/zwrotny
nie zwrotny do ponownego napełnienia

Wymiary [mm]

Typ H W D
OD7 1750 880 680
OD8 2130 1700 850
OD60 - 1000 2315 2005 1360

Pliki do pobrania

Osoba do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się