Pompy i systemy dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologii

Jako czołowy producent pomp i systemów pomp dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej firma LEWA wspiera Cię podczas projektowania kompletnych rozwiązań dokładnie spełniających wymagania realizowanego przez Ciebie procesu.

Pracujemy razem z Tobą nad planowaniem wszystkich ważnych związanych z procesem produkcji czynności, takich jak przetłaczanie, dozowanie, mieszanie, podgrzewanie i chłodzenie, tak aby można było w sposób ekonomiczny przetworzyć surowy produkt.

Farmaceutyki, nauki przyrodnicze i biotechnologia
Higieniczne mieszanie, dozowanie i rozcieńczanie dzięki rozwiązaniom firmy LEWA

W produkcji farmaceutyków niezbędna jest specjalistyczna wiedza, aby zapewnić zgodność z wymaganiami prawnymi i regulacyjnymi.

Niezawodność podczas produkcji, dokumentacji i zatwierdzania to nasz główny priorytet. Dlatego można polegać na sprawdzonych pompach, zespołach pomp i kompletnych systemach firmy LEWA do wielu procesów w branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej.

Pompy dozujące LEWA w wykonaniu higienicznym (LEWA ecodos i LEWA ecoflow) spełniają wszystkie wymagania dotyczące jałowości w tych procesach i są zawsze najlepszym wyborem, jeśli chodzi o produkcję produktów o niskim poziomie obciążenia biologicznego, a także produktów sterylnych.

LEWA Chromatography system for the pharmaceutical industry
Abbildung: Die Puffer-Inline-Verdünnung mithilfe von LEWA hygienic Dosierpumpen oder mit kompletten Prozess-Skids sind nur zwei von vielen Beispielen für Lösungen in den Branchen Pharma und Biotechnologie.

Rozcieńczanie w przepływie, mieszanie, dozowanie oraz inne procesy w branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej

Nasze systemy mają własną inżynierię i spełniają wszystkie istotne w branży wymagania, takie jak te, które obowiązują podczas rozcieńczania w przepływie i dozowania (cGMP, GAMP, 21 CFR itd.). Oferujemy również kompletną dokumentację, testy akceptacji, walidację/kwalifikację, instalację i usługi nadzoru nad uruchomieniem. 

Rozwiązania systemowe firmy LEWA można znaleźć w wielu zastosowaniach na tym rynku: począwszy od dozowania cieczy, produkcji dyspersji, procesów homogenizacji pod wysokim ciśnieniem, różnych zadań mieszania, procesów rozcieńczania buforów czy obchodzenia się z produktami i koncentratami, a skończywszy na różnych operacjach jednostek DSP. Zadania te wymagają precyzyjnych natężeń przepływu i dokładnego spełnienia określonych warunków procesu.

Zastosowania produktówZadanieProces/System
Obszary zastosowań naszych produktów i rozwiązań w branży farmaceutycznej i biotechnologicznejCiągłe mieszanie w odpowiednich proporcjach wrażliwych, wartościowych płynówDozowanie dodatków do produkcji tabletek; powlekanie tabletek, konserwanty
Precyzyjne dozowanie płynów w procesie chromatografiiDozowanie płynów do procesu oczyszczania, rozcieńczanie buforów i koncentratów
Dozowanie wrażliwych płynówDodawanie enzymów, witamin, dodatków smakowych i dodatków w procesach fermentacji
Aseptyczne przesyłanie białek i komórekDodawanie mikroorganizmów w procesach fermentacji, przenoszenie krwi lub jej składników, przenoszenie produktu w procesach napełniania
Odmierzanie dodatkówDodatki, chemikalia toksyczne
Wtryskiwanie cieczy w mechanizmach wytłaczania lub natryskiwaniaProdukcja składników aktywnych i tabletek, dodawanie stabilizatorów
Mikrofiltracja i ultrafiltracja, systemy dializowaniaProcesowe rozwiązania filtracji, dokładne ustalanie stężeń produktów pośrednich (biofarmaceutyków), ustalanie stężeń i puryfikacja roztworów białek, separacja komórek i cząsteczek
Zastosowania wysokociśnieniowe i nadkrytyczneDyspersja 2 faz, procesy nadkrytyczne CO2, tworzenie nanocząsteczek

Rozwiązania dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej

Branża biofarmaceutyczna, chemikaliów wysokowartościowych, lekarstw weterynaryjnych i specjalnych suplementów żywności wymagają systemów łatwych w opróżnianiu i czyszczeniu, produkowanych i dokumentowanych zgodnie z obowiązującymi dyrektywami. Firma LEWA posiada specjalistyczną wiedzę niezbędną do projektowania i budowy systemów spełniających wymagania konkretnych klientów z tych gałęzi przemysłu.

Nasza oferta skierowana do tych sektorów obejmuje rozwiązania od prostych systemów do dozowania dodatków, poprzez moduły dozowania w jednostkach chromatografii procesowej i systemach rozcieńczania buforowego, aż po złożone systemy do mieszania w odpowiednich proporcjach lub przetłaczania różnych mediów.

LEWA hygienic pump for the pharmaceutical industry

LEWA hygienic pump for the pharmaceutical industry

Zintegrowane z procesem systemy pomp do filtracji oraz innych procesów

Wykorzystujemy także technologię LEWA intellidrive do rozwiązywania skomplikowanych zadań dozowania i przetłaczania:

 • Zastosowania dopuszczające minimalny poziom pulsacji, takie jak intensywna chromatografia lub filtracja
 • Ciecze o wysokiej lepkości takie jak syropy czy żele
 • Bardzo precyzyjne dozowanie podczas napełniania
 • Hermetyczna szczelność dla procesów higienicznych i sterylnych
 • Mieszanie dwóch cieczy w jednej głowicy pompy, tak jak w preparatach gradientowych w procesach chromatografii
 • Praca ze zmiennymi natężeniami przepływu, z niejednorodnymi ilościami cieczy, przy zmiennych ciśnieniach i temperaturze

Pompy dozujące w wykonaniu higienicznym:

Pompy dozujące LEWA w wykonaniu higienicznym (LEWA ecodos and LEWA ecoflow) są hermetycznie uszczelnione, bezprzeciekowe i nie mają połączenia, np. wału z przestrzenią produktu. Zapewnia to wolne od zanieczyszczeń dozowanie i przetłaczanie przez długie okresy czasu.

Pompy w wykonaniu higienicznym mogą być także stosowane w konfiguracji wielogłowicowej (np. do dozowania receptur). Oznacza to, że z jednym wałem napędowym może być połączonych kilka jednostek napędowych pomp. Poszczególne z pomp dozują wtedy zmienne ilości substancji do procesu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo aseptycznego i sterylnego procesu produkcyjnego, pompy w wykonaniu higienicznym LEWA są sprawdzane pod kątem możliwości czyszczenia zgodnie ze uznanymi, obowiązującymi na całym świecie wytycznymi (test możliwości czyszczenia EHEDG i test systemu QHD).

LEWA hygienic pump for the pharmaceutical industry

Zalety w skrócie

Wysokiej klasy pompy, systemy i jednostki

Dostarczamy wysokiej klasy pompy zintegrowane w ramach kompletnych systemów i jednostek dla specyficznych zastosowań. Oczywiście zawsze zapewniamy sprawdzoną jakość firmy LEWA.

Ekonomiczne rozwiązania

Zawsze dostarczamy ekonomiczne pompy, systemy i jednostki o zminimalizowanym zużyciu energii, wysokiej wydajności, niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji i długim czasie eksploatacji.

Sprawdzony i przetestowany system modułowy

Projektujemy nasze systemy i jednostki w konstrukcji modułowej z licznymi kombinacjami głowic pomp i silników do różnych zastosowań.

Materiały specjalne

Na życzenie możemy konstruować systemy z materiałów specjalnych, takich jak Hastelloy, tytan, dupleksowa stal nierdzewna lub z innych materiałów. Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt z naszym menedżerem produktu.

Opatentowana membrana wielowarstwowa

Nasze opatentowane membranowe pompy dozujące używają metalowych lub wykonanych z PTFE membran wielowarstwowych z systemem ochrony membrany (DPS) dla maksymalnego bezpieczeństwa pracy.

Wykonanie sanitarne i higieniczne

Konstrukcje z dokładnie wypolerowanymi powierzchniami i minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią są podstawą do projektowania systemu, który spełnia wszystkie normy higieniczne w branży.

Łatwe do czyszczenia

Szczególnie ważną zaletą dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego jest to, że nasze systemy mogą być szybko i łatwo czyszczone z użyciem chemicznych środków czyszczących lub gorącej pary wodnej.

Normy międzynarodowe

Pompy, systemy i jednostki LEWA spełniają najważniejsze międzynarodowe normy, takie jak DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX i TA-Luft. Oczywiście nasi klienci mogą zdefiniować własne normy.

Konserwacja i obsługa

Bez względu na to, czy chodzi o konserwację, części zamienne czy naprawę - nasi technicy z serwisu są dobrze wyszkoleni i dostępni na całym świecie. Dlatego gwarantujemy szybką reakcje i sprawną pracę.

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

LEWA ecoflow sanitarny/higieniczny

LEWA ecoflow sanitary food pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® w modelu sanitarnym/higienicznym jest idealną pompą do żywności i środków farmaceutycznych.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompa z membraną aktywowaną mechanicznie LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Pompa dozująca z membraną aktywowaną mechanicznie ecodos® firmy LEWA jest odpowiednia do wszystkich zadań pompowania i dozowania w zakresie niskich ciśnień.

LEWA ecodos w wykonaniu sanitarnym/higienicznym

LEWA ecodos food pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecodos® w modelu sanitarnym/higienicznym jest idealną pompą do żywności i środków farmaceutycznych w zakresie niskiego ciśnienia.

Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Stosuj sterowane serwomotorem membranowe pompy dozujące do precyzyjnego dozowania i mieszania cieczy w zakładach i systemach dozujących.

Pompa mikrodozująca LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

Najmniejsze natężenia przepływu i precyzyjne dozowanie sprawiają, że pompy mikrodozujące LEWA z serii FC to najlepszy wybór na pompy laboratoryjne.

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow jest liderem wśród innowacyjnych i uniwersalnych pomp procesowych dla procesów wysokociśnieniowych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa z tłokiem rotacyjnym Pomac

Pomac rotary lobe pump PLP

Elastyczna pompa do zastosowań higienicznych, prostych i złożonych, pracy z cieczami rzadkimi i lepkimi i lub mediami wrażliwymi na siły tnące. Pompa z tłokiem rotacyjnym w wykonaniu higienicznym (pompa z rotacyjnym przesunięciem dodatnim).

Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac PDSP

Pomac Schraubenspindelpumpe

Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac jest idealnym rozwiązaniem do higienicznych procesów w branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Dowiedz się więcej!

Pompa odśrodkowa Pomac

Pomac centrifugal pump

Pompy odśrodkowe Pomac ze stali nierdzewnej dla mediów o niskiej lepkości przodują na rynku ze względu na optymalne dane hydrauliczne, unikalny modułowy projekt oraz wiele opcji dostępnych w obszarze uszczelnienia wału. Technologia: Pompa odśrodkowa ze stali nierdzewnej w wykonaniu higienicznym

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Poziome i pionowe pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych, Pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych do pracy pod wysokim obciążeniem do cieczy korozyjnych, agresywnych, toksycznych i ściernych. Agresywne, ścierne lub toksyczne ciecze - Wernert zapewnia odpowiednie dla nich pompy odśrodkowe wykonane z materiałów niemetalicznych, np. UHMW-PE, PVDF lub PTFE.

Pulsatory miechowe LEWA

LEWA bellow pulsators

Pulsatory miechowe LEWA do procesów ekstrakcji i separacji mieszanin substancji. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Sprężarki Howden Burton Corblin są zaprojektowane do długiej pracy przy ciągłej eksploatacji.

Referencje

 • Metering of citric acid

  Dozowanie kwasu cytrynowego

  Dozowanie kwasu cytrynowego

  Wymagania klienta: W procesie ekstrakcji kwas cytrynowy powinien być rzetelnie dozowany

  Zakres dostaw firmy LEWA: Konstrukcja ramowa

  Szczegóły dostawy: 1 system dozowania na zamówienie klienta z 1 pompą w wykonaniu sanitarnym LEWA ecodos, typ 550

  Główne produkty LEWA:
  System dozowania na zamówienie klienta
  Pompa w wykonaniu higienicznym/sanitarnym LEWA ecodos

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Kwas cytrynowy5550
  RynekProces
  Chemia / Środki farmaceutyczne / KosmetykiPodstawowe czynności (separacja, ekstrakcja)

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się