LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa
LEWA ecoflow®

Membranowa pompa procesowa ecoflow jest zaawansowaną pompą dla procesów wysokociśnieniowych. Cechuje ją zróżnicowana konstrukcja segmentowa i stanowi ona odpowiednie rozwiązanie dla szerokiego asortymentu zastosowań przemysłowych.

System ochrony membrany DPS zapewnia maksymalną niezawodność procesu. Membranowa pompa procesowa osiąga wydajność do 19 m3/h na głowicę pompy i ciśnienie tłoczenia do 1200 bar.

LEWA ecoflow®
Uniwersalne osiągnięcie dla wysokich ciśnień.

Membranowa pompa procesowa ecoflow jest „starszą siostrą” membranowej pompy dozującej ecoflow. To jest najbardziej zaawansowana tego typu pompa na świecie i odpowiednie rozwiązanie dla niemal wszystkich zastosowań w technologii procesowej wymagającej wysokich ciśnień tłoczenia.

Wypróbowany i przetestowany system modułowy pozwala na łączenie różnych głowic pomp i jednostek napędowych w zróżnicowane konstrukcje segmentowe w układzie szeregowym i typu „bokser”.

Pompa ecoflow zapewnia niezawodne korzystanie nawet w najtrudniejszych warunkach dzięki opatentowanej wielowarstwowej membranie, systemowi ochrony membrany oraz niezwykłej trwałości jednostki napędowej. Jest idealnym rozwiązaniem dla zastosowań wymagających praktycznie każdego rodzaju mediów, nawet niebezpiecznych, łatwopalnych, toksycznych, żrących, lepkich, szkodliwych dla środowiska lub wrażliwych.


LEWA high pressure pump for process engineering

Powody, dla których warto zainwestować w LEWA ecoflow®

Pompa LEWA ecoflow jest hydraulicznie poruszaną membranową pompą procesową o konstrukcji modułowej i technologicznym pionierem na światowym rynku.

Suction capability

Wyjątkowe zdolności zasysania

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow wyróżnia się spośród innych pomp poprzez swoje wyjątkowe zdolności zasysania. Osiągając bezwzględne ciśnienie zasysania wynoszące do 0,1 bara, pompa ta oferuje znacznie więcej niż tylko szeroką gamę bezpiecznych opcji instalacji. Koszty eksploatacji całego systemu mogą być obniżone w porównaniu do innych pomp.


Modular System

System modułowy

Konstrukcja z wypróbowanym i przetestowanym systemem modułowym pozwala na łączenie różnych głowic pomp i jednostek napędowych w zróżnicowane konstrukcje segmentowe w układzie szeregowym i typu „bokser”. To pozwala nam na stworzenie pompy procesowej, która spełnia określone potrzeby klienta. Podczas konstruowania bierzemy pod uwagę potrzeby klienta w zakresie wydajności oraz wymagania przestrzenne.


Safe start-up

Całkowicie bezpieczny i niezawodny rozruch

Uruchamianie pompy procesowej jest bezpieczne i proste: Gdy pompa nie pracuje, sprężyna za każdym razem unieruchamia membranę w neutralnej pozycji. W ten sposób można zapewnić, że membrana nigdy nie zostanie uszkodzona na skutek nieprawidłowego pozycjonowania podczas uruchamiania.


Long lifetime

Niskie koszty konserwacji i dłuższy czas użytkowania

Serię ecoflow wyróżnia dłuższy czas użytkowania wszystkich komponentów, a w szczególności niskie koszty konserwacji i eksploatacji. Jeśli konserwacja wykonywana jest w regularnych odstępach czasu, nasze pompy membranowe mogą działać w procesie produkcji przez 40 lat i dłużej.


Safety manometre

Bezpieczeństwo i niezawodność w ekstremalnych warunkach pracy

Dla nas bezpieczeństwo i niezawodność są na pierwszym miejscu: Pompa nie ulega uszkodzeniu, nawet po wystąpieniu błędów w obsłudze czy w ekstremalnych warunkach pracy. Oferujemy maksymalną ochronę dla użytkownika i maszyny poprzez wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa — nie tylko wtedy, gdy występuje nadmiar ciśnienia początkowego, lecz również wtedy, gdy linia ciśnienia lub zasysania jest zamknięta.


Rozwiązanie odpowiednie dla praktycznie wszystkich płynów

Dzięki swojej elastycznej konstrukcji seria ecoflow nadaje się do niemal wszystkich płynów. Niezależnie od tego, czy są to płyny groźne, toksyczne, ścierne, lepkie, szkodliwe dla środowiska czy wrażliwe, konfiguracja specyficzna dla użytkownika zawsze zapewnia odpowiednią membranową pompę procesową.

Zasada zmiennej mimośrodowości

Wydajność przepływu może być dostosowana z pomocą wypróbowanej i przetestowanej zasady zmiennej mimośrodowości w oparciu o liniową zależność z długością skoku.

Opatentowana membrana wielowarstwowa

Nasza opatentowana membrana wielowarstwowa jest nie tylko nadzwyczaj trwała, lecz również dobrze chroniona. System ochrony membrany DPS firmy LEWA oraz system monitorowania membrany raportują o każdym uszkodzeniu membrany zanim dojdzie do rozerwania i zanieczyszczenia przepompowywanej cieczy.


Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie

Zawór ograniczający ciśnienie w hydraulicznej części pompy membranowej zapobiega potencjalnym sytuacjom przeciążenia podczas pracy. Ten zawór jest indywidualnie regulowany i dlatego można go dopasować do różnych warunków roboczych.

Norma API 675

Seria ecoflow spełnia międzynarodową normę jakości Amerykańskiego Instytutu Naftowego API 675. W tej normie wszystkie wymagania dotyczące pompy wyporowej w ustawieniach przemysłowych są zdefiniowane pod kątem projektu, konstrukcji i wydajności.

Wytrzymałe jednostki napędowe

Nasze jednostki napędowe są niezwykle wytrzymałe i trwałe. To sprawia, że pompy są idealne do użytku w najtrudniejszych warunkach.


Wysoka efektywność energetyczna

Pompy membranowe LEWA osiągają najwyższą efektywność spośród wszystkich technologii pomp. Nasza seria ecoflow łączy również wysoką wydajność z niskim zużyciem energii.

Światowe normy

Pompy projektujemy zgodnie z międzynarodowymi normami, takimi jak VDMA 24284, 24286‐10 i wytycznymi FDA.

Hermetyczne uszczelnienie

Pompy membranowe działają bez uszczelnień ruchowych. Tworzy to hermetycznie uszczelniony obszar roboczy. Na zewnątrz nie przedostają się żadne wyziewy i nie jest możliwe zanieczyszczenie płynu.

Opcje

Możliwość konstrukcji wieloczłonowych

Pojedyncze jednostki napędowe z silnikiem zainstalowanym pionowo pozwalają zaoszczędzić miejsce. Ewentualnie wiele jednostek napędowych o tej samej lub różnej prędkości obrotowej może zostać połączonych w celu redukcji pulsacji lub odmierzania dawek.

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Różne rodzaje przyłączy

Nasze pompy są wyposażone we wszystkie typowe rodzaje przyłączy, takie jak zgodne z normą DIN, wysokociśnieniową normą BASF, amerykańską ANSI, JIS lub z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Integracja w systemach sterowania procesami

Pozyskanie sygnału w ramach systemów kontroli procesu odbywa się analogowo lub cyfrowo. Wydajność jest regulowana za pomocą elektrycznej lub pneumatycznej regulacji skoku, ewentualnie przez napęd silnika (FU).

Wykonanie sanitarne i higieniczne

Pompy i systemy LEWA w wykonaniu sanitarnym i higienicznym są dostępne dla zastosowań wymagających bardzo wysokiej czystości, np. przy produkcji żywności i w przemyśle farmaceutycznym.

Płaszcze grzewcze i chłodzące

Dzięki płaszczom grzewczym i chłodzącym nasze pompy mogą pracować prawie w każdej temperaturze i transportować płyny w niskich temperaturach lub gdy jest bardzo ciepło.

Pompy w układzie typu „boxer”

Dzięki pompom LEWA w układzie typu „boxer” możesz podwoić wydajność przepływu przy tej samej wielkości przekładni. W tej konstrukcji przekładnia napędza dwie głowice pompy jednocześnie.

Możliwość czyszczenia CIP i SIP

Wiele pomp, systemów oraz jednostek LEWA może być czyszczonych (Cleaning in Place) i sterylizowanych (Sterilization in Place). W tym celu nie ma potrzeby demontażu urządzenia.

Specjalne materiały konstrukcyjne

Jeśli proces tego wymaga, części zwilżane, takie jak głowice pomp oraz zawory, zostaną wytworzone z materiałów specjalnych, np. ze stali nierdzewnej 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy lub stali dupleksowej oraz PVC.

Spektrum wydajności

Dzięki kombinacji różnych głowic i przekładni membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow oferuje szerokie spektrum wydajności. Pozwala to nam oferować energooszczędną pompę o wysokiej wydajności dla każdego żądanego zastosowania.

Dane dotyczące jednostki napędowej

Typ Długość skoku [mm] Siła przyłożona do pręta nurnika [N]
LDF 55 24500
LDG 60 35000
LDH 120 60000

Zakres wydajności

Performance overview LEWA process pumps

Wymiary instalacyjne

Zaoszczędź miejsce i zmniejsz ciężar poprzez wieloczłonowe rozmieszczenie pomp lub rozmieszczenie ich w kompaktowym układzie typu „bokser”. Dozuj wiele płynów jednocześnie za pomocą różnych głowic pomp.

Wymiary instalacyjne

Typ L [mm] W [mm] ΔW [mm] H [mm]
LDF 1130 900 430 940
LDG 1300 1300 490 1000
LDH 2100 1800 717 1500

Wymiary instalacyjne

Assembly dimensions LEWA ecoflow

Warianty głowic pomp

Oferujemy różne głowice pomp do różnych zastosowań. Wachlarz produktów rozciąga się od wariantów uniwersalnych aż po specjalne modele do wysokich temperatur, ciśnień lub agresywnych cieczy.

Głowica pompy M900

Najnowocześniejsza uniwersalna membranowa głowica pompy z membraną wielowarstwową wykonaną z PTFE dla maksymalnej niezawodności pracy. Opatentowana technologia DPS umożliwia także zasysanie, co jest unikalne pośród pomp z membraną aktywowaną hydraulicznie. Może być zainstalowana we wszystkich pompach ecoflow.

Typ M900
Ciśnienie 500 bar
Wydajność 6 m³/h
Temperatura -20/+150°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach dozujących ecoflow.
LEWA pump head M900
LEWA pump head M900

Głowica pompy M500

Uniwersalna głowica pompy membranowej z membraną wielowarstwową wykonaną z PTFE dla wysokich wydajności. Przetestowana, trwała, niezawodna, z kontrolą pozycji membrany.

Typ M500
Ciśnienie 350 bar
Wydajność 19 m³/h
Temperatura -50/+150°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach dozujących ecoflow ≥ LDE.
LEWA pump head M500
LEWA pump head M500

Głowica pompy M800

Uniwersalna membranowa głowica pompy z membraną wielowarstwową wykonaną z PTFE dla wysokich ciśnień. Specjalna geometria systemu docisku membrany umożliwia stosowanie membran PTFE przy zakresach ciśnień do 1000 bar, co skutkuje bardzo kompaktowym kształtem. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie w zakresie wysokich ciśnień, szczególnie w porównaniu do głowic pomp z membranami metalowymi.

Typ M800
Ciśnienie 1,000 bar
Wydajność 1,1 m³/h
Temperatura -10/+60°C
Lepkość 100,000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach procesowych ecoflow ≥ LDF.
LEWA pump head M800
LEWA pump head M800

Głowica pompy M400

Sprawdzona głowica pompy z membraną metalową dla ekstremalnych ciśnień i wysokich temperatur. Odpowiednia także tam, gdzie wymagana jest duża odporność na przenikanie. Membrana pracuje między dwoma płytkami konturowymi, które ograniczają ugięcie membrany, zapewniając wyjątkowo wysoki poziom niezawodności pracy. System monitorowania membrany oferuje dodatkowe zabezpieczenie, niezwłocznie informując o uszkodzeniu warstwy membrany.

Typ M400
Ciśnienie 1,200 bar
Wydajność 0,8 m³/h (M400)
Temperatura -40/+200°C
Lepkość 500 mPa∙s
Możliwość stosowania M400 może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach procesowych ecoflow ≥ LDF.
LEWA pump head M200, M400
LEWA pump head M200-M400

Specjalne głowice pompy w wersji zdalnej (Remote-Head)

Niektóre zadania w zakresie inżynierii procesowej obejmują dozowanie lub cyrkulację mediów o krytycznych właściwościach takich, jak wysoka temperatura lub wysoka ścieralność. Te krytyczne warunki często muszą być izolowane od układu wyporowego stosowanej pompy dozującej, czy to w celu ochrony układu czy też operatora. Ze względu na swoją konstrukcję normalna pompa dozująca nie jest przystosowana do takich zadań.

Typ MR / MV / KV
Ciśnienie 500 bar
Wydajność 19 m³/h
Temperatura -70/+400°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Głowice zdalne mogą być stosowane na wszystkich pompach dozujących i procesowych LEWA ecoflow oraz w pompach dozujących i procesowych LEWA triplex.
LEWA pump head M900
LEWA diaphragm remote head cutaway

Branże

Ropa naftowa i gaz ziemny
Ropa naftowa i gaz ziemny

Ropa naftowa i gaz ziemny

Możesz zaufać 60 latom doświadczenia w dziedzinie konstruowania pomp, zespołów, pomp o konstrukcji ramowej i systemów do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu i lądzie. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Rafinerie
Rafinerie

Rafinerie

Dostarczamy urządzenia destylacyjne do przetwarzania ropy naftowej już od 60 lat. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Petrochemia
Petrochemia

Petrochemia

Dostarczymy Ci trwałe pompy i systemy dozowania do procesu hydrokrakowania. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Chemikalia
Chemikalia

Chemikalia

Firma LEWA dostarcza indywidualne pompy do chemikaliów i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania systemowe do różnych obszarów zastosowania w branży chemicznej.
Więcej

Środki czyszczące i detergenty
Środki czyszczące i detergenty

Środki czyszczące i detergenty

Oferujemy niezawodne systemy sterowane w oparciu o recepturę do produkcji środków czyszczących i detergentów. Poproś ekspertów firmy LEWA o więcej informacji!
Więcej

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna
Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Firma LEWA dostarcza pompy i systemy dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej, które spełniają wszystkie wymagania dotyczące higieny. Z chęcią udzielimy Ci porady!
Więcej

Branża spożywcza
Branża spożywcza

Branża spożywcza

Stosuj pompy i rozwiązania systemowe firmy LEWA w procesach homogenizacji w branży spożywczej. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Energetyka
Energetyka

Energetyka

Dostarczamy pompy i systemy dla elektrowni i dostawców energii. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań systemowych LEWA dla branży energetycznej.
Więcej

Zastosowania

Pliki do pobrania

Osoba do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się