LEWA micrometering pump M

Pompy mikrodozujące LEWA MAH, MBH, MLM

W przypadku gdy zachodzi konieczność zmierzenia elementów płynu w bardzo małych ilościach, pompy mikrodozujące LEWA MAH, MBH i MLM są wyjątkowo ekonomicznym i precyzyjnym rozwiązaniem.

Hydraulicznie napędzane pompy dozujące z metalową membraną i elektrycznie poruszaną membraną osiągają wydajność od 1,0 ml/h do 55 l/h i ciśnienie do 560 bar.

Pompy mikrodozujące LEWA MAH, MBH i MLM
Najmniejsze natężenia przepływu, najwyższa efektywność.

W branży ropy naftowej i gazu ziemnego, przy nawanianiu gazu i w branży energetycznej elementy płynu często są dozowane w niezwykle małych ilościach, proporcjonalnie do zmiennej wartości odniesienia.

Pompy mikrodozujące MAH, MBH i MLM firmy LEWA to efektywne rozwiązanie do dokładnie tych typów zastosowań. Mają niezwykle szeroki zakres sterowania pozwalający uzyskać maksymalną elastyczność dozowania i mogą też nadal osiągać małe natężenia przepływu. Dzięki pięciu różnym wielkościom napędu mają szeroki zakres zastosowań.

Typy małych pomp z tej serii są także dostępne z rdzeniami elektromagnetycznymi bez ochrony przeciwwybuchowej; mogą one pracować pod większym ciśnieniem. Dwa systemy sterowania zaprojektowane specjalnie do tego programy pozwalają na dostosowanie do szerokiej gamy różnych zadań.

Laborpumpen Serie M

Zalety

Pompy mikrodozujące LEWA to pompy dozujące napędzane hydraulicznie z metalową membraną i elektrycznie poruszaną membraną.

Metering accuracy

Nadzwyczaj duży zakres regulacji

Precyzja to nasz atut: Pompy mikrodozujące LEWA zapewniają maksymalną elastyczność dozowania poprzez wyjątkowo duży zakres sterowania 1:1000. Pozwala to nam spełnić najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące precyzyjnych zadań dozowania w różnych branżach.


Safety manometre

Bezpieczeństwo i niezawodność w ekstremalnych warunkach pracy

Dla nas bezpieczeństwo i niezawodność są na pierwszym miejscu: Pompa nie ulega uszkodzeniu, nawet po wystąpieniu błędów obsługi czy w ekstremalnych stanach działania. Oferujemy maksymalną ochronę dla użytkownika i maszyny poprzez wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa - nie tylko wtedy, gdy występuje nadmiar ciśnienia początkowego, lecz również wtedy, gdy linia ciśnienia lub zasysania jest zamknięta.


Long lifetime

Niskie koszty konserwacji i eksploatacji

Pompy mikrodozujące LEWA wymagają minimalnych kosztów eksploatacji. Osiągają tę przewagę nad innymi mikrodozującymi pompami dzięki wysokiej efektywności energetycznej, niskim kosztom eksploatacji i konserwacji oraz nadzwyczaj długiej żywotności membrany i regulowanych zaworów.


Uszczelnienie próżniowe

Pompy mikrodozujące LEWA są nie tylko odporne na przecieki, lecz również nie przepuszczają zapachów. Dzięki temu nie mogą wystąpić żadne zanieczyszczenia.

Rozwiązanie odpowiednie do praktycznie wszystkich płynów

Pompy mikrodozujące są odpowiednie do wielu różnych płynów. Niezależnie od tego, czy są to płyny groźne, toksyczne, ścierne, lepkie, szkodliwe dla środowiska lub wrażliwe, konfiguracja specyficzna dla użytkownika zawsze zapewnia odpowiednią membranową pompę dozującą.

Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie (tylko dla MLM)

Zawór ograniczający ciśnienie w hydraulicznej części pompy membranowej zapobiega potencjalnym sytuacjom przeciążenia podczas pracy. Ten zawór jest indywidualnie regulowany i dlatego można go dopasować do różnych sytuacji działania.


Pierwszorzędna technologia metalowej membrany

Pompy dozujące są wyposażone w zaawansowaną technologię metalowej membrany, która pozwala na uzyskanie ciśnienia tłoczenia do 500 bar. Jednocześnie nadal dozują one bardzo precyzyjnie z dokładnością ± 1%.

Zabezpieczenie przed pracą na sucho

Pompy są zabezpieczone przed pracą na sucho. Brak wstawionych przesuwnych uszczelek ani zespołów. W ten sposób zagwarantowane jest najwyższe bezpieczeństwo procesu.

Zgodność z powszechnie stosowanymi normami

Pompy mikrodozujące LEWA spełniają powszechnie stosowane normy, takie jak DVGW G280. Są one również zabezpieczone przed wybuchem do obszaru zagrożonego wybuchem 1.

Opcje

Urządzenia serii MAH bez ochrony przeciwwybuchowej

Dla zastosowań innych niż niebezpieczne produkujemy nasze mikroprzepływowe pompy serii MAH, również bez ochrony przeciwwybuchowej. Dlatego możemy zaoferować jeszcze bardziej oszczędne mikropompy dozujące.

Specjalnie przystosowana jednostka sterująca

Możesz polegać na precyzji i naszym doświadczeniu: Oferujemy kilka specjalnie przystosowanych elementów sterujących dla strefy zagrożonej i niezagrożonej (na przykład MPM, MSG, OLK, OKR),

Przepływomierze

Pompa jest tak dobra jak jej system sterowania i regulacji. Dlatego zapewniamy dokładne przepływomierze w różnych wariantach do dokładnego sterowania.

Specjalne materiały konstrukcyjne

Jeśli proces tego wymaga, części zwilżane, takie jak głowice pomp oraz zawory, zostaną wytworzone z materiałów specjalnych, np. ze stali nierdzewnej 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy lub stali dupleksowej oraz PVC.

Płaszcze grzewcze i chłodzące

Dzięki płaszczom grzewczym i chłodzącym nasze pompy mogą pracować prawie w każdej temperaturze i transportować płyny w niskich temperaturach lub gdy jest bardzo ciepło.

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Integracja w systemach sterowania procesami

Pozyskanie sygnału w ramach systemów kontroli procesu odbywa się analogowo lub cyfrowo. Wydajność jest regulowana za pomocą elektrycznej lub pneumatycznej regulacji skoku, ewentualnie przez napęd silnika (FU).

Zdalne sterowanie LEWA NetPort@l

Naszym klientom oferujemy własny system LEWA NetPort@l do zdalnego sterowania swoich pomp. Dzięki temu systemowi za pomocą lokalnej przeglądarki internetowej klienci mogą uzyskać dostęp do jednostki sterującej OKR7.

Kompletna dokumentacja

W procesie dokumentacji bierzmy pod uwagę wymagania klientów i na żądanie dostarczamy protokoły badań, próbne wydruki, schematy wyjściowych charakterystyk oraz dokumenty rejestracyjne.

Dane techniczne

Pompa mikrodozująca LEWA z serii M jest dostępna w wielu wariantach wydajności i rozmiarów. Chętnie pomożemy Ci wybrać pompę odpowiednią do Twoich potrzeb.

Dane dotyczące jednostki napędowej

Oferując różne warianty pomp mikrodozujących MAH, MBH i MLM – dostępne z ochroną przeciwwybuchową lub bez niej – zapewniamy wydajność od 0,01 do 55 l/h i ciśnienie tłoczenia od 4 do 560 bar.

Typ Bez ochrony przeciwwybuchowej   Z ochroną przeciwwybuchową  
  Wydajność [l/h] Przy maks. ciśnieniu [bar] Wydajność [l/hr] Przy maks. ciśnieniu [bar]
MAHmin. 0.01 50 0.01 30
MAHmax. 1.6 6 1.6 4
MBHmax. - - 1.7 50
MBHmax. - - 2.4 16
MLMmax. - - 0.5 560
MLMmax. - - 55.0 5.7

Wymiary instalacyjne

Różne rozmiary do każdego planowanego zastosowania: MAH, MBH i MLM różnią się znacznie w swoich wymiarach, MAH i MLM są dostępne w dwóch różnych rozmiarach.

Typ L [mm] B [mm] H [mm]
MAH 3 102 110 260
MAH 5/8 102 120 260
MBH 8/10 155 195 510
MLM 15/40 -3 450 140 260
MLM 15/40 -20 450 180 260

Branże przemysłu

Ropa naftowa i gaz ziemny
Ropa naftowa i gaz ziemny

Ropa naftowa i gaz ziemny

Możesz zaufać 60 latom doświadczenia w dziedzinie konstruowania pomp, zespołów, pomp o konstrukcji ramowej i systemów do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu i lądzie. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Nawanianie gazu
Nawanianie gazu

Nawanianie gazu

LEWA – nawanianie gazu: Niestandardowe jednostki lub wypróbowane i przetestowane systemy – dostarczamy dokładnie to, czego potrzebujesz!
Więcej

Rafinerie
Rafinerie

Rafinerie

Dostarczamy urządzenia destylacyjne do przetwarzania ropy naftowej już od 60 lat. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Petrochemia
Petrochemia

Petrochemia

Dostarczymy Ci trwałe pompy i systemy dozowania do procesu hydrokrakowania. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Chemikalia
Chemikalia

Chemikalia

Firma LEWA dostarcza indywidualne pompy do chemikaliów i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania systemowe do różnych obszarów zastosowania w branży chemicznej.
Więcej

Kosmetyki
Kosmetyki

Kosmetyki

Firma LEWA to solidny partner w dziedzinie produkcji artykułów kosmetycznych. Nasze systemy spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące jakości i higieny. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Energetyka
Energetyka

Energetyka

Dostarczamy pompy i systemy dla elektrowni i dostawców energii. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań systemowych LEWA dla branży energetycznej.
Więcej

Inne branże
Inne branże

Inne branże

Jako specjaliści w dziedzinie obsługi materiałów płynnych mamy oczywiście również doświadczenie w wielu innych branżach. Skontaktuj się z naszymi konsultantami i dowiedz się więcej!
Więcej

Pliki do pobrania

Osoby do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się