LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

LEWA ecodos®
Pompa dozująca z membraną poruszaną mechanicznie

LEWA ecodos jest bezpieczną, niezawodną i wydajną membranową pompą dozującą z mechaniczną aktywacją membrany, która zapewnia wiele możliwości. Jest odpowiednia praktycznie do wszystkich zadań dozowania i pompowania w zakresie niskiego ciśnienia. Funkcja multipleksowania pozwala na użycie dodatkowych zastosowań, takich jak pompowanie przy niskich pulsacjach, odmierzanie dawek i mieszanie.

Ecodos osiąga wydajność od 0,4 do 1500 l/h na głowicę pompy i maksymalne ciśnienie tłoczenia 20 bar.

LEWA ecodos®
Optymalne rozwiązanie w zakresie niskiego ciśnienia.

Wiele zadań dozowania odbywa się w zakresie niskiego ciśnienia. Zasadniczo mogą być tu stosowane również pompy wysokociśnieniowe, takie jak LEWA ecoflow, choć zwykle nie jest to skuteczne.

Innym ważnym powodem stosowania pomp dozujących napędzanych mechanicznie jest fakt, że chronią one przepompowywaną ciecz przed zanieczyszczeniami, ponieważ w takich pompach nie jest używany olej hydrauliczny. Wielu klientów preferuje pompy z membraną poruszaną mechanicznie, zwłaszcza do zastosowań farmaceutycznych i cieczy, które zachodzą w reakcję w olejem hydraulicznym.

Mając to na uwadze firma LEWA oferuje serię ecodos jako efektywne, bezpieczne rozwiązanie do przepompowywania cieczy w zakresie niskiego ciśnienia.

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Powody, dla których warto zainwestować w LEWA ecodos®

LEWA ecodos jest pompą dozującą z membraną poruszaną mechanicznie. Monitorowana membrana składająca się z 4 warstw jest odpowiednia do niskich ciśnień i zapewnia wiele zalet, które stanowią o przewadze tej pompy nad porównywalnymi pompami.

Metering accuracy

Ustawienie dokładnego dozowania

Nawet w warunkach niskiego ciśnienia pompa membranowa ecodos ma precyzyjną regulację wydajności wynoszącą ± 1%. Można uzyskać dokładny, obszerny zakres regulacji do 1:50 dzięki możliwości dostosowania pompy za pomocą długości skoku i/lub prędkości obrotowej.


Various sizes and configurations

Różne rozmiary i wyposażenie

Dostosuj LEWA ecodos dokładnie do swoich potrzeb: Z13 wyjściowymi danymi znamionowymi, 316/316L (1.4401/1.4404) wariantami materiałów, PVC, PVDF i PTFE oraz dostosowanymi akcesoriami membranowa pompa dozująca jest odpowiednia do praktycznie każdego zadania pompowania w zakresie niskiego ciśnienia.


Control systems

Integracja z systemami kontroli obwodu otwartego i zamkniętego

Zintegruj LEWA ecodos z istniejącym systemem produkcyjnym: Sprawdź wyjście po stronie silnika za pomocą przetwornicy częstotliwości lub poprzez automatyczną regulację skoku. Z chęcią udzielimy Ci porady, aby zapewnić maksymalną efektywność działania Twoich pomp.


Hermetyczne uszczelnienie

Membranowa pompa dozująca ecodos jest napędzana mechanicznie (nie hydraulicznie). Oznacza to, że przepompowywana ciecz nie zostanie zanieczyszczona na skutek oleju hydraulicznego ani czynników środowiska.

Wysoki poziom niezawodności produkcji

Nawet w przypadku uszkodzenia membrany możliwa jest kontynuacja eksploatacji. Z tego względu jest wystarczająco dużo czasu na reakcję i wykonanie konserwacji. Efektem jest wysoki poziom niezawodności produkcji.

Membrana wielowarstwowa PTFE

4-warstwowa membrana PTFE jest nie tylko niezwykle stabilna, lecz również trwała. Jest również stale monitorowana w czasie działania poprzez opatentowany system monitorowania membrany DPS.

Opcje

Możliwość konstrukcji wieloczłonowych

Pojedyncze jednostki napędowe z silnikiem zainstalowanym pionowo pozwalają zaoszczędzić miejsce. Ewentualnie wiele jednostek napędowych o tej samej lub różnej prędkości obrotowej może zostać połączonych w celu redukcji pulsacji lub odmierzania dawek.

Konstrukcje przeciwwybuchowe

Na żądanie dostarczamy pompy, sprzęt i systemy w ramach konstrukcji przeciwwybuchowych do pracy aż do strefy 1 zagrożenia wybuchem. Tak więc gwarantujemy maksymalne bezpieczeństwo.

Integracja w systemach sterowania procesami

Pozyskanie sygnału w ramach systemów kontroli procesu odbywa się analogowo lub cyfrowo. Wydajność jest regulowana za pomocą elektrycznej lub pneumatycznej regulacji skoku, ewentualnie przez napęd silnika (FU).

Dokładnie dostosowane akcesoria

Zwracamy uwagę na wszystkie szczegóły: Wszystkie akcesoria elektryczne i elektroniczne dla twojej membranowej pompy dozującej są doskonale dostosowane do indywidualnego produktu - od nadajnika do przemiennika częstotliwości.

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Różne rodzaje przyłączy

Nasze pompy są wyposażone we wszystkie typowe rodzaje przyłączy, takie jak zgodne z normą DIN, wysokociśnieniową normą BASF, amerykańską ANSI, JIS lub z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Wykonanie sanitarne i higieniczne

Pompy i systemy LEWA w wykonaniu sanitarnym i higienicznym są dostępne dla zastosowań wymagających bardzo wysokiej czystości, np. przy produkcji żywności i w przemyśle farmaceutycznym.

Kompletna dokumentacja

W procesie dokumentacji bierzmy pod uwagę wymagania klientów i na żądanie dostarczamy protokoły badań, próbne wydruki, schematy wyjściowych charakterystyk oraz dokumenty rejestracyjne.

Jednostki sterujące i regulujące

Dzięki testowanym funkcjonalnie jednostkom sterującym i regulującym dla często powtarzających się zadań standardowych membranowych pomp dozujących - takich jak odmierzanie partii - twój proces staje się szybszy i łatwiejszy.

Asortyment produktów

Membranowa pompa dozująca LEWA ecodos jest dostępna w różnych rozmiarach, w zależności od zastosowania. Ta pompa osiąga wydajności od 2 do 1500 l/h.

Typ pompy/wydajność
Dopuszczalne ciśnienie dla stali nierdzewnej
Dopuszczalne ciśnienie dla plastikuDopuszczalna temperatura [°C]
[l/h][bar][bar] VAPVCPVDF
22012806080
42012806080
62012806080
122012806080
251010806080
501010806080
901010806080
1801010806080
3507,57,5806080
5507,57,5806080
75055806080
1 10055806080
1 50055806080

Wymiary instalacyjne

Zaoszczędź miejsce i zmniejsz ciężar poprzez wieloczłonowe rozmieszczenie pomp. Dozuj wiele płynów jednocześnie za pomocą różnych głowic pomp.

Wymiary instalacyjne

TypL [mm]W [mm] ∆W [mm]H [mm]
2 – 5036022085480
90 – 350425220120570
550595270175660
750 – 1500¹)500400-800
750 – 1500²)500900250450

1) pionowa instalacja silnika

2) pozioma instalacja silnika

Wymiary instalacyjne

Assembly dimensions LEWA ecodos

Branże przemysłu

Rafinerie
Rafinerie

Rafinerie

Dostarczamy urządzenia destylacyjne do przetwarzania ropy naftowej już od 60 lat. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Petrochemia
Petrochemia

Petrochemia

Dostarczymy Ci trwałe pompy i systemy dozowania do procesu hydrokrakowania. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Chemikalia
Chemikalia

Chemikalia

Firma LEWA dostarcza indywidualne pompy do chemikaliów i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania systemowe do różnych obszarów zastosowania w branży chemicznej.
Więcej

Tworzywa sztuczne
Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne

Firma LEWA wspiera Cię we wszystkich procesach komponowania składników, przetwarzaniu polietylenu i wytłaczaniu tworzyw sztucznych, dostarczając instalacje na zamówienie i systemy.
Więcej

Środki czyszczące i detergenty
Środki czyszczące i detergenty

Środki czyszczące i detergenty

Oferujemy niezawodne systemy sterowane w oparciu o recepturę do produkcji środków czyszczących i detergentów. Poproś ekspertów firmy LEWA o więcej informacji!
Więcej

Kosmetyki
Kosmetyki

Kosmetyki

Firma LEWA to solidny partner w dziedzinie produkcji artykułów kosmetycznych. Nasze systemy spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące jakości i higieny. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna
Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Firma LEWA dostarcza pompy i systemy dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej, które spełniają wszystkie wymagania dotyczące higieny. Z chęcią udzielimy Ci porady!
Więcej

Branża spożywcza
Branża spożywcza

Branża spożywcza

Stosuj pompy i rozwiązania systemowe firmy LEWA w procesach homogenizacji w branży spożywczej. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Energetyka
Energetyka

Energetyka

Dostarczamy pompy i systemy dla elektrowni i dostawców energii. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań systemowych LEWA dla branży energetycznej.
Więcej

Inne branże
Inne branże

Inne branże

Jako specjaliści w dziedzinie obsługi materiałów płynnych mamy oczywiście również doświadczenie w wielu innych branżach. Skontaktuj się z naszymi konsultantami i dowiedz się więcej!
Więcej

Zastosowania

Pliki do pobrania

Osoby do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się