Pompy i systemy dozujące dla przemysłu petrochemicznego

Od ponad 50 lat firma LEWA dostarcza trwałe pompy i systemy dozujące dla przemysłu petrochemicznego. W kręgu naszego szczególnego zainteresowania znajduje się dozowanie chemikaliów przy procesach hydrokrakowania i krakowania parowego.

Dla takich zastosowań na całym świecie dostarczamy wysokiej jakości systemy zbudowane pod kątem potrzeb indywidualnego klienta. Co ważne, całą tę usługę otrzymujesz z jednego źródła: od konsultacji aż po nadzór nad uruchomieniem.

Przemysł petrochemiczny
Hydrokrakowanie, krakowanie parowe oraz inne procesy katalityczne

Przemysł petrochemiczny dostarcza produkty początkowe do produkcji tworzyw sztucznych, środków farmaceutycznych, barwników, detergentów oraz innych produktów. Najważniejszymi operacjami są różnego rodzaju procesy podziału i krakowania (np. krakowanie parowe, hydrokrakowanie). Procesy te przekształcają węglowodory o długich łańcuchach (np. naftę) w węglowodory o krótkich łańcuchach.

Firma LEWA dostarcza dla Twoich instalacji produkcyjnych rozwiązania efektywnego dozowania dodatków, jak również transportu i uzdatniania wody ściekowej i kwaśnej.

LEWA oferuje wyspecjalizowane rozwiązania w zakresie dozowania i przetłaczania niezbędnych chemikaliów i produktów. Projektujemy pompy i systemy pod kątem Twoich wymagań i oferujemy Ci wszechstronne wsparcie dla procesów, takich jak hydrokrakowanie.

LEWA process pump for the petrochemical industry

Obszary zastosowań w przemyśle petrochemicznym

Pompy i systemy dozowania firmy LEWA są stosowane w przemyśle petrochemicznym w wielu procesach z sektora hydrokrakowania i krakowania parowego.

Zastosowania produktówChemikaliaProces/System
Dozowanie chemikaliów
w przemyśle petrochemicznym
Inhibitory osadówUrządzenie destylacyjne, system reformowania, rozbijacz, retorta koksownicza
TetrachloroetylenSystem reformowania, rozbijacz
Środki przeciwpieniąceUrządzenie destylacyjne, system reformowania, rozbijacz, retorta koksownicza
Rozbijacze emulsjiInstalacja odsalania, urządzenie destylacyjne
Inhibitory korozjiUrządzenie destylacyjne, system reformowania, rozbijacz
Deaktywatory metaluRozbijacz
Środki nasiarczająceSystem reformowania, rozbijacz
Polepszacze smarnościSystem reformowania
Odtleniacze, środki wiążące tlenRozbijacz

Oprócz procesu hydrokrakowania i krakowania obsługujemy również inne typowe procesy rafinacji za pomocą instalacji destylacyjnych.

Zalety w skrócie

Wysoce precyzyjne dozowanie

Nasze systemy dozowania charakteryzują się najwyższą precyzją na rynku. Wykorzystujemy sprawdzone pompy dozujące LEWA w różnych konstrukcjach.

Zatwierdzone materiały

Jeśli to możliwe, wszystkie materiały wykorzystane w naszych pompach i rurach są testowane pod względem odporności na dozowane ciecze. Chętnie przedstawimy wszelkie niezbędne certyfikaty.

Kompletna dokumentacja

Klienci otrzymują dokumentację techniczną i certyfikaty, w tym instrukcje eksploatacji, a także projekty i badania szczegółowe w różnych językach.

Nadzór nad uruchomieniem na całym świecie

Dzięki globalnej sieci serwisowej, wprowadzamy sprzęt do eksploatacji oraz zapewniamy serwis techniczny bezpośrednio w lokalizacji klienta - zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Normy międzynarodowe

Firma LEWA ma certyfikat ISO 9001. Pompy, systemy i jednostki spełniają większość międzynarodowych norm, takich jak API, ASME, TÜV i wiele innych.

Elastyczna konstrukcja

Możesz polegać na ponad 60 latach doświadczeń w konstruowaniu pomp, systemów i jednostek: W fazie projektowania elastycznie reagujmy na wymagane zmiany w konstrukcji oraz regulacje.

Testy zgodnie ze specyfikacją

Przed uruchomieniem systemu prowadzimy dobrze udokumentowane testy, zgodnie z odpowiednimi normami międzynarodowymi lub specyfikacjami klienta.

Konserwacja i obsługa

Bez względu na to, czy chodzi o konserwację, części zamienne czy naprawę - nasi technicy z serwisu są dobrze wyszkoleni i dostępni na całym świecie. Dlatego gwarantujemy szybką reakcje i sprawną pracę.

Wysoka niezawodność

Bez względu na to, czy na wzburzonym morzu czy na lądzie na gorącej pustyni arabskiej: Nasze systemy charakteryzuje wyjątkowa niezawodność i dostępność nawet w ekstremalnych warunkach.

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow® jest ekonomiczną pompą dozującą o dużej wydajności do prostych zadań pompowania lub dozowania.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompy mikrodozujące LEWA M

LEWA micrometering pump M

Pompa mikrodozująca LEWA z serii M jest odpowiednia do najmniejszych natężeń przepływów do stosowania w laboratoriach i instytutach badawczych.

Pompa mikrodozująca LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

Najmniejsze natężenia przepływu i precyzyjne dozowanie sprawiają, że pompy mikrodozujące LEWA z serii FC to najlepszy wybór na pompy laboratoryjne.

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow jest liderem wśród innowacyjnych i uniwersalnych pomp procesowych dla procesów wysokociśnieniowych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa nurnikowa LEWA

LEWA Plungerpump

LEWA jest twoim ekspertem w zakresie pomp: Skontaktuj się z nami już dziś, by zdobyć pompę nurnikową, która najlepiej spełni wymagania zastosowań lądowych i morskich.

Pompa kriogeniczna Nikkiso

Nikkiso cryogenic pump

Pompa kriogeniczna Nikkiso jest doskonałą pompą kriogeniczną do transportu LPG i LNG. Skonsultuj się z naszymi ekspertami!

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie

Nikkiso canned motor pump

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie jest doskonale dopasowana do zadań przesyłania i cyrkulacji w przemyśle chemicznym. Z chęcią pomożemy ci dokonać wyboru.

Zespoły zatłaczania chemikaliów

Chemical Injection Package

Zespoły zatłaczania chemikaliów (cip) to systemy zatłaczania do chemikaliów. Tworzymy zespoły – wraz ze zbiornikiem, orurowaniem i akcesoriami – zgodnie z Twoimi specyfikacjami.

Pompy LEWA o konstrukcji ramowej

LEWA Pumpskid

Gotowe do działania, zaprojektowane na życzenie klienta jednostki pomp o konstrukcji ramowej o małym obrysie do przemysłu wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Skonsultuj się z nami!

LEWA Flow Distribution System (FDS)

LEWA Flow Distribution Systems (FDS)

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Geveke Nitrogen Generation Package

Geveke Nitrogen Generation Package

Mit dem Nitrogen Generation Package bietet Geveke eine komplette Anlage zur Gewinnung von Stickstoff für Prozesse bei der Öl- und Gasförderung.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Sprężarki Howden Burton Corblin są zaprojektowane do długiej pracy przy ciągłej eksploatacji.

Osoba do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się