Zespoły dozujące i pompy dla elektrowni i dostawców energii

Firma LEWA dostarcza operatorom elektrowni i dostawcom energii pompy i systemy do przetłaczania, dozowania i mieszania różnych cieczy. Nie tylko oferujemy nasze produkty elektrowniom, lecz również projektujemy rozwiązania dla zakładów oczyszczania ścieków, rozlewni gazu, producentów biogazu, regionalnych dostawców energii i producentów wodoru.

Pracujemy razem z Tobą nad planowaniem wszystkich ważnych, związanych z procesem produkcji czynności, takich jak przetłaczanie, dozowanie, mieszanie, podgrzewanie i chłodzenie i zbudowaniem idealnego systemu, który będzie spełniał Twoje wymagania z wypróbowanymi i przetestowanymi pompami LEWA.

Energetyka
Pompy i systemy LEWA dla producentów i dystrybutorów energii

Firma LEWA oferuje najbardziej zaawansowane na świecie membranowe pompy dozujące, które są używane w wielu różnych zastosowaniach w przemyśle energetycznym. Potrzebujesz pompy do elektrowni i specjalistycznej porady dotyczącej rozwiązań systemowych dla energetyki? W takim razie skontaktuj się z nami i skorzystaj z doradztwa naszych ekspertów.

Przemysł energetyczny obejmuje procesy generowania, transportu, dystrybucji i magazynowania energii. Nasi klienci to klienci końcowi, dostawcy, firmy konstrukcyjne i projektowe, którzy wspierali naszą wiedzę i tworzone przez nas produkty przez ponad 60 lat. Od 2009 roku wzbogacamy nasze portfolio o produkty Nikkiso, w tym pompy kriogeniczne i pompy z silnikiem we wspólnej obudowie.

LEWA metering system for energy supply

Obszary zastosowań pomp i systemów LEWA w przemyśle energetycznym

Portfolio firmy LEWA obejmuje typowe zastosowania dla różnych segmentów klientów w sektorze energetycznym. Z chęcią odpowiemy na zapytania dotyczące konkretnych zastosowań. Nasi eksperci opracują dla Ciebie rozwiązanie na zamówienie lub zaprojektują idealną pompę dla Twojej elektrowni.

Segmenty użytkownikówTypowe zastosowania dla naszych klientów
Elektrownie na paliwa kopalne,
elektrownie cieplne, elektrownie o cyklach kombinowanych
 • Pompy dozujące sodę kaustyczną i detergenty do skrubowania CO2 (skrubowanie aminowe)
 • Zatłaczanie zanieczyszczonych ścieków procesowych do spalania
 • Zatłaczanie roztworów mocznika i amoniaku celem denitryfikacji
 • Dozowanie siarki w uzdatnianiu spalin
 • Uzdatnianie wody kwasem chlorowodorowym i sodą kaustyczną
 • Zatłaczanie hydrazyny, Levoxinu lub roztworów amoniaku celem czyszczenia i regeneracji instalacji rurowych
 • Przepłukiwanie uszczelnień mechanicznych w pompie zasilającej wody piecowej
 • Ponowne zatłaczanie CO2
 • Przesyłanie/cyrkulacja cieczy krytycznych w trudnych warunkach (np. -200 do 450°C) za pomocą pomp z silnikiem we wspólnej obudowie
Producenci biopaliw
(od pierwszej do trzeciej generacji)
 • Dozowanie kwasów fosforowych, sody kaustycznej, itp. w produkcji biopaliw (np. etanolu i biodiesla)
 • Przesyłanie biomasy w gazyfikacji zstępującej drewna w produkcji paliw syntetycznych (np. ze słomy i odpadów biogenicznych)
 • Odmierzanie dodatków w procesie krakowania
 • Wytwarzanie i przesyłanie ciekłego wodoru
Producenci biogazu
 • Nawanianie biogazu
Producenci akumulatorów
 • Systemy rozcieńczania kwasów akumulatorowych, np. w produkcji wysokowydajnych akumulatorów
Zakłady oczyszczania ścieków
 • Zatłaczanie zanieczyszczonych ścieków procesowych do spalania
Firmy napełniające butle gazowe
 • Stacje nawaniania i dozowania do napełniania butli z gazem
Producenci katalizatorów
 • Dozowanie środków powierzchniowo czynnych, szkła wodnego, tlenków aluminium, kwasu siarkowego w katalizatorach
Stacje tankowania gazu ziemnego / samochodowe stacje tankowania gazu
 • Nawanianie gazów płynnych
 • Przesyłanie / tankowanie gazów płynnych (LNG, gaz ziemny)
Stocznie, producenci statków,
tankowce o podwójnych kadłubach, tankowce LNG/LPG
terminale gazowe
 • Pompy dla stacji tankowania mieszanin tlenu/azotu
 • Przesyłanie gazów skroplonych, takich jak LNG, LPG
Instalacje chemiczne
Producenci ogniw słonecznych
 • Dozowanie monochlorosilanu w produkcji ogniw słonecznych
 • Pompy HTF (pompy ciepła) w elektrowniach słonecznych
Zakłady użyteczności publicznej, regionalni dostawcy energii i nowi dostawcy energii
 • Przesyłanie elektrolitów do i z kawern za pomocą pomp procesowych LEWA
Producenci wodoru
 • Nawanianie wodoru

Rozwiązania z pompami i systemami LEWA dla energetyki

Od 60 lat poszerzamy nasze doświadczenie w wielu różnych zastosowaniach w przemyśle energetycznym. Oznacza to, że możemy dostarczyć Ci indywidualne pompy dozujące, takie jak pompy na zamówienie dla elektrowni. I nie tylko: Również planujemy, tworzymy i dostarczamy kompletne systemy.

Posiadamy także bogatą wiedzę na temat pulsacji i znamy zachowanie różnych płynów – nie tylko w pompach, lecz również w instalacjach rurowych i systemach.

Technologie pomiarów, oprzyrządowania i sterowania są integralną częścią portfolio firmy LEWA od ponad 40 lat. Co więcej, firma LEWA jest zaangażowana w wielu zastosowaniach w obszarze przemiany energii, np. w produkcji biopaliw, nawaniania biogazów, jak również cyrkulacji w elektrowniach słonecznych. Zapewniamy również nowatorską wiedzę w zakresie obsługi CO2.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaoferować międzynarodowe wsparcie inżynierskie i wiedzę w zakresie projektów, aby pomóc Ci na każdym etapie Twojego projektu.

Diagramm power plant
Diagramm CO2 wash

Pracujemy wraz z Tobą nad zaprojektowaniem idealnego rozwiązania, które spełni dokładnie Twoje oczekiwania, np. pompą do zastosowania w elektrowni.

W szczególności oferujemy:

 • Obszerną bazę wiedzy w zakresie różnych zastosowań
 • Ocenę płynów oraz inspekcje instalacji rurowych
 • Szczegółowe planowanie i globalne zarządzanie projektami
 • Wiodące na świecie technologie pomp zapewniające maksymalne bezpieczeństwo i efektywność kosztową
 • Zgodność z międzynarodowymi standardami, takimi jak DVGW G280, WHG, dyrektywami dotyczącymi sprzętu działającego pod ciśnieniem, ISO 9001, ASME, GOST-R, ATEX, TA-Luft (niemieckimi instrukcjami technicznymi w zakresie kontroli jakości powietrza)
 • Zgodność ze specjalnymi regulacjami dotyczącymi elektrowni i przygotowanie obszernej dokumentacji opisującej integrację nowej pompy z elektrownią.
 • Nadzór nad uruchomieniem, szkolenie na miejscu instalacji i dostawa części zamiennych
 • Konserwacja, naprawy, modernizacje, jak również globalne usługi w zakresie optymalizacji dotychczasowych systemów

Zalety w skrócie

Wysokiej klasy pompy, systemy i jednostki

Dostarczamy wysokiej klasy pompy zintegrowane w ramach kompletnych systemów i jednostek dla specyficznych zastosowań. Oczywiście zawsze zapewniamy sprawdzoną jakość firmy LEWA.

Ekonomiczne rozwiązania

Zawsze dostarczamy ekonomiczne pompy, systemy i jednostki o zminimalizowanym zużyciu energii, wysokiej wydajności, niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji i długim czasie eksploatacji.

Sprawdzony i przetestowany system modułowy

Projektujemy nasze systemy i jednostki w konstrukcji modułowej z licznymi kombinacjami głowic pomp i silników do różnych zastosowań.

Materiały specjalne

Na życzenie możemy konstruować systemy z materiałów specjalnych, takich jak Hastelloy, tytan, dupleksowa stal nierdzewna lub z innych materiałów. Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt z naszym menedżerem produktu.

Opatentowana membrana wielowarstwowa

Nasze opatentowane membranowe pompy dozujące używają metalowych lub wykonanych z PTFE membran wielowarstwowych z systemem ochrony membrany (DPS) dla maksymalnego bezpieczeństwa pracy.

Elastyczna konstrukcja

Możesz polegać na ponad 60 latach doświadczeń w konstruowaniu pomp, systemów i jednostek: W fazie projektowania elastycznie reagujmy na wymagane zmiany w konstrukcji oraz regulacje.

Nadzór nad uruchomieniem na całym świecie

Dzięki globalnej sieci serwisowej, wprowadzamy sprzęt do eksploatacji oraz zapewniamy serwis techniczny bezpośrednio w lokalizacji klienta - zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Kompletna dokumentacja

Klienci otrzymują dokumentację techniczną i certyfikaty, w tym instrukcje eksploatacji, a także projekty i badania szczegółowe w różnych językach.

Normy międzynarodowe

Pompy, systemy i jednostki LEWA spełniają najważniejsze międzynarodowe normy, takie jak DVGW G280, WHG, PED, ISO 9001, ASME, ATEX i TA-Luft. Oczywiście nasi klienci mogą zdefiniować własne normy.

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow® jest ekonomiczną pompą dozującą o dużej wydajności do prostych zadań pompowania lub dozowania.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompa z membraną aktywowaną mechanicznie LEWA ecodos

LEWA ecodos mechanical diaphragm pump

Pompa dozująca z membraną aktywowaną mechanicznie ecodos® firmy LEWA jest odpowiednia do wszystkich zadań pompowania i dozowania w zakresie niskich ciśnień.

Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Stosuj sterowane serwomotorem membranowe pompy dozujące do precyzyjnego dozowania i mieszania cieczy w zakładach i systemach dozujących.

Pompy mikrodozujące LEWA M

LEWA micrometering pump M

Pompa mikrodozująca LEWA z serii M jest odpowiednia do najmniejszych natężeń przepływów do stosowania w laboratoriach i instytutach badawczych.

Pompa mikrodozująca LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

Najmniejsze natężenia przepływu i precyzyjne dozowanie sprawiają, że pompy mikrodozujące LEWA z serii FC to najlepszy wybór na pompy laboratoryjne.

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow jest liderem wśród innowacyjnych i uniwersalnych pomp procesowych dla procesów wysokociśnieniowych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa kriogeniczna Nikkiso

Nikkiso cryogenic pump

Pompa kriogeniczna Nikkiso jest doskonałą pompą kriogeniczną do transportu LPG i LNG. Skonsultuj się z naszymi ekspertami!

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie

Nikkiso canned motor pump

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie jest doskonale dopasowana do zadań przesyłania i cyrkulacji w przemyśle chemicznym. Z chęcią pomożemy ci dokonać wyboru.

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Poziome i pionowe pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych, Pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych do pracy pod wysokim obciążeniem do cieczy korozyjnych, agresywnych, toksycznych i ściernych. Agresywne, ścierne lub toksyczne ciecze - Wernert zapewnia odpowiednie dla nich pompy odśrodkowe wykonane z materiałów niemetalicznych, np. UHMW-PE, PVDF lub PTFE.

Systemy nawaniania

LEWA odorizing systems

Systemy nawaniania gazów dla gazu ziemnego, tlenu, azotu i dwutlenku węgla. Skonsultuj się z nami i zaufaj 40-tu latom doświadczenia!

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Sprężarki Howden Burton Corblin są zaprojektowane do długiej pracy przy ciągłej eksploatacji.

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się