Pompy i zespoły do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego

Firma LEWA jest Twoim ekspertem w dziedzinie pomp i zespołów do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego już od ponad 60 lat. Wybierając naszą ofertę, otrzymujesz wszystko z jednego źródła: Nasze dopasowane do indywidualnych potrzeb zespoły są stosowane na całym świecie przy wydobyciu ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu i lądzie.

Partnerzy o silnej pozycji na rynku – od Chin po Zjednoczone Emiraty Arabskie – polegają na naszej specjalistycznej wiedzy w zakresie zastosowań przy wydobyciu ropy naftowej.

Wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego
stosowane na morzu i lądzie na całym świecie

Klienci z różnych zakątków świata ufają naszym produktom z branży wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Od środków przeciwporostowych aż po inhibitory wosku – z naszymi pompami i niestandardowymi zespołami możesz mieć pewność, że bezpiecznie stosujesz chemikalia.

Nasze pompy bez problemu dozują również inhibitory korozji, substancje wiążące tlen oraz inne toksyczne i korozyjne substancje, gwarantując absolutne bezpieczeństwo procesu.

Co więcej, firma LEWA oferuje niezawodne rozwiązania do zatłaczania pod wysokim ciśnieniem i bezuszczelnieniowego wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Nasze systemy radzą sobie w najtrudniejszych środowiskach: Bez względu na to, czy na zimnej Syberii, gorącej pustyni Arabskiej czy na spienionym morzu – produkty LEWA gwarantują Ci efektywne i bezawaryjne procesy.

Obszary zastosowań w branży ropy naftowej i gazu ziemnego

Niezależnie od tego, czy potrzebne jest przeniesienie surowców czy dalsza ich obróbka – produkty i systemy LEWA oferują rozwiązania do wszystkich procesów w dziedzinie wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego.

Zastosowania produktówChemikaliaCel
Obróbka ropy naftowej, gazu i wodyŚrodki przeciwpieniąceZmniejszają pianę w celu zapewnienia maksymalnego natężenia przepływu
Inhibitory asfaltu, środki przeciwporostoweZapobiegają tworzeniu się asfaltu
BiocydyOgraniczają do minimum rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych
Azotany wapniaZapobiegają tworzeniu się rozpuszczonych siarczków i H2S
Inhibitory korozjiZmniejszają korozję w rurociągach
Demulgatory, rozbijacze emulsjiRozbijają stabilne emulsje olejowo-wodne
Separatory oleju/flokulantyOddzielają olej i wodę technologiczną
Środki zmniejszające tarcie, środki zwiększające natężenie przepływuZmniejszają straty w rurociągach spowodowane tarciem
Substancje wiążące H2SZapobiegają korozji powodowanej przez siarkowodór
Chlorany Zapobiegają rozwojowi organizmów
Inhibitory hydratów o niskiej gęstości/LDHIInhibitory hydratów z niskim tempem dozowania
Substancje wiążące tlenUsuwają tlen pozostałościowy
Inhibitory parafinyZapobiegają tworzeniu się parafiny
Środku kontrolujące pHOgraniczają rozkład glikolu
PolielektrolityWspomagacze filtrowania
Substancje zapobiegające, ograniczające tworzenie się twardej powłokiZapobiegają tworzeniu się twardej powłoki na urządzeniach technologicznych
Osadnik do wodyUsuwa cząsteczki oleju z wody technologicznej
Inhibitory woskuZapobiegają tworzeniu się wosku
Systemy zasilane energią słoneczną do zatłaczania chemikaliówInhibitory korozji, metanol Zatłaczają chemikalia w odległych i bezobsługowych miejscach wydobycia i rurociągach
Systemy zasilane gazem do zatłaczania chemikaliówInhibitory korozji, metanolZatłaczają chemikalia bez emitowania (kwaśnego) gazu w odległych lub bezobsługowych miejscach wydobycia bądź rurociągach
Zatłaczanie pod wysokim ciśnieniemDwutlenek węgla CO2Podziemne zatłaczanie
Siarkowodór H2SPodziemne zatłaczanie
Metanol/etanolZapobiega tworzeniu się wodzianu w miejscach wydobycia gazu
Glikol (MEG/TEG)Odwadnianie gazu
Transport bezuszczelnieniowyKondensat Bezprzeciekowe pompowanie odseparowanego produktu pod niskim ciśnieniem podawania (wysokie ciśnienie parowania)

Rozwiązania dla branży ropy naftowej i gazu

Postaw na doświadczonego dostawcę – firmę LEWA! Nasz specjalistyczny sprzęt do wydobycia gazu ziemnego pozwala nam spełniać wszystkie wymagania obowiązujące w branży ropy naftowej i gazu ziemnego. Firmom EPC, użytkownikom i klientom końcowym oferujemy kompletne portfolio najwyższej jakości pomp membranowych i nurnikowych.

Podczas projektowania pomp do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego uwzględniamy branżowe normy oraz wymagania klienta i warunki, w jakich działa. Przystosowanie do wysokich ciśnień, hermetycznie szczelne jednostki i najwyższe bezpieczeństwo w kompaktowej formie to dla LEWA codzienność. Oferujemy bezpieczne narzędzie do wydobycia gazu ziemnego na przykład w formie głowicy pompy, którą cechuje membrana PTFE do ciśnień do 1000 bar i najwyższa opłacalność!

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaoferować międzynarodowe wsparcie w zakresie specjalistycznej wiedzy na temat inżynierii i projektu do pomocy na każdym etapie Twoich projektów.

LEWA process pump for the oil and gas industry

Zalety w skrócie

Wysokiej klasy pompy, systemy i jednostki

Dostarczamy wysokiej klasy pompy zintegrowane w ramach kompletnych systemów i jednostek dla specyficznych zastosowań. Oczywiście zawsze zapewniamy sprawdzoną jakość firmy LEWA.

Kompletna dokumentacja

Klienci otrzymują dokumentację techniczną i certyfikaty, w tym instrukcje eksploatacji, a także projekty i badania szczegółowe w różnych językach.

Nadzór nad uruchomieniem na całym świecie

Dzięki globalnej sieci serwisowej, wprowadzamy sprzęt do eksploatacji oraz zapewniamy serwis techniczny bezpośrednio w lokalizacji klienta - zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Normy międzynarodowe

Firma LEWA ma certyfikat ISO 9001. Pompy, systemy i jednostki spełniają większość międzynarodowych norm, takich jak API, ASME, TÜV i wiele innych.

Obliczenia dynamiki cieczy

Przy projektowaniu pomp i systemów możemy polegać na obliczeniach komputerowych dynamiki cieczy w instalacjach rurowych oraz na odpowiedniej integracji tłumików pulsacji.

Testy zgodnie ze specyfikacją

Przed uruchomieniem systemu prowadzimy dobrze udokumentowane testy, zgodnie z odpowiednimi normami międzynarodowymi lub specyfikacjami klienta.

Elastyczna konstrukcja

Możesz polegać na ponad 60 latach doświadczeń w konstruowaniu pomp, systemów i jednostek: W fazie projektowania elastycznie reagujmy na wymagane zmiany w konstrukcji oraz regulacje.

Informacje o częściach zamiennych w twoim języku

Otrzymasz wszystkie dostępne informacje na temat części zamiennych (w tym podwykonawców) w wybranym języku. Nasz serwis części zamiennych działa szybko i sprawnie.

Certyfikowani spawacze

Najwyższa jakość i profesjonalnie wyszkolony personel: Prace spawalnicze są wykonywane przez certyfikowanych spawaczy. Na życzenie możemy zainstalować system bezpośrednio na miejscu.

Zastosowania

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow® jest ekonomiczną pompą dozującą o dużej wydajności do prostych zadań pompowania lub dozowania.

LEWA ecosmart

LEWA ecosmart the smart metering pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecosmart® jest niedrogą pompą dozującą do różnych zastosowań. Można ją szybko i wygodnie zamówić w internetowym sklepie.

Pompy mikrodozujące LEWA M

LEWA micrometering pump M

Pompa mikrodozująca LEWA z serii M jest odpowiednia do najmniejszych natężeń przepływów do stosowania w laboratoriach i instytutach badawczych.

Pompa mikrodozująca LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

Najmniejsze natężenia przepływu i precyzyjne dozowanie sprawiają, że pompy mikrodozujące LEWA z serii FC to najlepszy wybór na pompy laboratoryjne.

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow

LEWA high pressure pump for process engineering

Membranowa pompa procesowa LEWA ecoflow jest liderem wśród innowacyjnych i uniwersalnych pomp procesowych dla procesów wysokociśnieniowych.

Pompa procesowa LEWA triplex

LEWA triplex high pressure pump for process engineering

LEWA triplex to najbardziej kompaktowa pompa procesowa do stosowania w procesach wysokociśnieniowych we wszystkich branżach przemysłu. Skontaktuj się z nami, a z chęcią udzielimy Ci pomocy!

Pompa nurnikowa LEWA

LEWA Plungerpump

LEWA jest twoim ekspertem w zakresie pomp: Skontaktuj się z nami już dziś, by zdobyć pompę nurnikową, która najlepiej spełni wymagania zastosowań lądowych i morskich.

Pompa kriogeniczna Nikkiso

Nikkiso cryogenic pump

Pompa kriogeniczna Nikkiso jest doskonałą pompą kriogeniczną do transportu LPG i LNG. Skonsultuj się z naszymi ekspertami!

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie

Nikkiso canned motor pump

Odśrodkowa pompa Nikkiso z silnikiem we wspólnej obudowie jest doskonale dopasowana do zadań przesyłania i cyrkulacji w przemyśle chemicznym. Z chęcią pomożemy ci dokonać wyboru.

Zespoły zatłaczania chemikaliów

Chemical Injection Package

Zespoły zatłaczania chemikaliów (cip) to systemy zatłaczania do chemikaliów. Tworzymy zespoły – wraz ze zbiornikiem, orurowaniem i akcesoriami – zgodnie z Twoimi specyfikacjami.

Pompy LEWA o konstrukcji ramowej

LEWA Pumpskid

Gotowe do działania, zaprojektowane na życzenie klienta jednostki pomp o konstrukcji ramowej o małym obrysie do przemysłu wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Skonsultuj się z nami!

LEWA Flow Distribution System (FDS)

LEWA Flow Distribution Systems (FDS)

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Geveke Nitrogen Generation Package

Geveke Nitrogen Generation Package

Mit dem Nitrogen Generation Package bietet Geveke eine komplette Anlage zur Gewinnung von Stickstoff für Prozesse bei der Öl- und Gasförderung.

Howden Burton Corblin

Howden Compressors

Sprężarki Howden Burton Corblin są zaprojektowane do długiej pracy przy ciągłej eksploatacji.

Referencje

 • Disposal of hydrocarbon condensate

  Utylizacja kondensatów węglowodorów

  Utylizacja kondensatów węglowodorów

  Wymagania klienta: Kondensat węglowodoru to odpad powstający przy produkcji gazu ziemnego. Do utylizacji wymagane są hermetycznie szczelne membranowe pompy procesowe

  Zakres dostaw firmy LEWA: Pompa

  Szczegóły dostawy: 2 membranowe pompy procesowe LEWA triplex, typ LDE3 montowany na konstrukcji ramowej z zadaszeniem

  Główne produkty LEWA: Konstrukcja ramowa na zamówienie klienta oraz zespół

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Kondensat węglowodorów992 000
  RynekProces
  Na lądzie / Ropa naftowa i gaz ziemnyProdukcja gazu, Na lądzie
 • Injection of scale inhibitor

  Zatłaczanie antyskalanta

  Zatłaczanie antyskalanta

  Wymagania klienta: Do zatłaczania antyskalanta wymagany jest kompaktowy zespół zatłaczania dla usług na morzu

  Zakres dostaw firmy LEWA: Zespół

  Szczegóły dostawy: Kompaktowa pompa o konstrukcji ramowej do zatłaczania chemikaliów firmy LEWA z membranową pompą dozującą LEWA ecoflow, typ LDB i połączenia przewodów wydobywczych

  Główne produkty LEWA:
  Zespół zatłaczania chemikaliów (CIP)
  Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Antyskalant606
  RynekProces
  Na morzu / Ropa naftowa i gaz ziemnyProdukcja ropy naftowej, Na morzu
 • Methanol injection

  Zatłaczanie metanolu

  Zatłaczanie metanolu

  Wymagania klienta: Podczas prac FPSO w warunkach arktycznych na minimalnej dostępnej przestrzeni powinien być zainstalowany zespół do zatłaczania metanolu

  Zakres dostaw firmy LEWA: Zespół

  Szczegóły dostawy: Membranowa pompa procesowa LEWA triplex, typ G3G, G3S i GS

  Główne produkty LEWA: Membranowa pompa procesowa LEWA triplex

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Metanol25052.400
  Metanol3058.000
  Metanol3641.500
  RynekProces
  Platforma wiertnicza na morzu / Ropa naftowa i gaz ziemnyProdukcja ropy naftowej, Platforma wiertnicza na morzu
 • Disposal of Condensate

  Utylizacja kondensatów

  Utylizacja kondensatów

  Wymagania klienta: Kondensat to odpad powstający przy produkcji gazu ziemnego. Do utylizacji wymagane są hermetycznie szczelne membranowe pompy procesowe

  Zakres dostaw firmy LEWA: Konstrukcja ramowa

  Szczegóły dostawy: Bezuszczelnieniowe membranowe pompy procesowe LEWA triplex, typ G3F z pompą wspomagającą z napędem magnetycznym, stop stali typu 625

  Główne produkty LEWA: Membranowa pompa procesowa LEWA triplex

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Kondensat3012.500
  RynekProces
  Na morzu / Ropa naftowa i gaz ziemnyProdukcja gazu, Na morzu

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się