Chemical Injection Package

Zespoły zatłaczania chemikaliów LEWA

Firma LEWA opracowuje i konstruuje zespoły zatłaczania chemikaliów do specjalistycznych zastosowań w branżach ropy naftowej, gazu ziemnego i chemikaliów.

Nasza specjalistyczna wiedza i lata doświadczenia w różnych branżach sprawiają, że LEWA jest idealnym partnerem w zakresie budowy najwyższej jakości, niezawodnych i bardzo wydajnych zespołów zatłaczania chemikaliów. Nasze portfolio obejmuje systemy, które cechuje wydajność pomiędzy 5 ml/h i 180 m3/h przy ciśnieniu zatłaczania na poziomie do 3500 bar.

Zespoły zatłaczania chemikaliów LEWA
Idealny system do zatłaczania do każdego zastosowania.

Systemy zatłaczania chemikaliów podlegają rygorystycznym wymogom i mają niestandardową konstrukcję zwykle potrzebną do danego zastosowania. Względem platform wiertniczych morskich i w ekstremalnie gorących lub zimnych środowiskach potrzeba niezawodności i łatwej konserwacji jest szczególnie silna.

Firma LEWA rozwija się na wyzwania, tak jak te: Dzięki naszej specjalistycznej wiedzy jesteśmy w stanie oferować zespoły zatłaczania chemikaliów, które nie tylko są wykonane na zamówienie klienta, lecz które również cechuje niezrównana niezawodność i jakość. Opracowujemy konstrukcje ramowe i zespoły, które są zgodne zarówno ze specyfikacjami klienta, jak i międzynarodowymi normami (np. ASME, API i ATEX) i koordynujemy przetwarzaniem przy udziale naszego międzynarodowego zespołu ds. zarządzania projektami i z wykorzystaniem urządzeń produkcyjnych.

Od wstępnego szkicu po finalny system – firma Lewa zapewni Ci wszystko z jednego źródła.

Chemical Injection Package

Powody, dla których warto wybrać zespół zatłaczania chemikaliów LEWA

Zespół zatłaczania chemikaliów LEWA to kompletny system zawierający zoptymalizowany model pompy cechujący się zbiornikiem, akcesoriami i oprzyrządowaniem.

Development

Kompletna konstrukcja z jednego źródła

Firma LEWA posiada swój własny dział rozwoju hydrauliki, mechaniki, elektrotechniki i oprzyrządowania. Te poszczególne specjalizacje są idealnie zsynchronizowane na potrzeby opracowywania i wdrażania niestandardowego rozwiązania dla klienta. Oznacza to, że możemy gwarantować efektywne przetwarzanie zamówień, jednocześnie zachowując zgodność z najbardziej rygorystycznymi normami jakości.


Experience

Ponad 60-letnie doświadczenie w branży

Od koła polarnego po Pustynię Arabską: Praktycznie każdy producent ropy naftowej i gazu ziemnego na całym świecie stawia na systemy firmy LEWA. Olbrzymie doświadczenie w biznesie gromadzone od ponad 60 lat pozwala nam świadczyć specjalistyczne doradztwo, a współpraca z klientem – opracowanie i wdrożenie rozwiązania perfekcyjnie dopasowanego do jego potrzeb.


Facilities

Zakłady produkcyjne na całym świecie

Firma LEWA ma globalną sieć oddziałów i ośrodków produkcyjnych. Dzięki temu możemy zapewnić szybkie i ekonomiczne wdrożenie Twojego projektu. Lokalne osoby do kontaktu są zawsze w pobliżu i chętnie udzielą Ci fachowej porady na każdy temat.


Service

Znakomita obsługa przez całą dobę

Gdy nas potrzebujesz: Świadczone przez nas na całym świecie usługi nadzoru nad uruchomieniem i konsultingowe są dostępne przez 24 godziny przez cały tydzień. Będziesz mieć stały dostęp do wykwalifikowanej osoby do kontaktu, która zapewni Ci specjalistyczne doradztwo na każdy interesujący Cię temat.

Nagrania wideo na temat pomp LEWA o konstrukcji ramowej

Opcje

Różne typy jednostki napędowej

Elastycznie reagujemy na warunki środowiskowe: Pompy w naszych Zespołach zatłaczania chemikaliów są napędzane silnikami elektrycznymi (energią słoneczną), na sprężone powietrze, gaz lub silnikami wysokoprężnymi.

Elastyczna konstrukcja zbiorników magazynowych

Zbiorniki magazynowe konstruowane są w kształtach prostopadłościennych lub walcowych. Jeśli to konieczne, możemy zastosować system wielokomorowy, w zależności od wymagań klienta.

Orurowanie zależne od ciśnienia

Przy wyższych ciśnieniach zalecamy rury spawane rozwarte lub kielichowe. Do wysokości ciśnienia 20,000 psi używamy w razie potrzeby przewodu do zasilania i odpływu cieczy.

Wysokostopowe materiały konstrukcyjne

W budowie Zespołów zatłaczania chemikaliów stosujemy materiały wysokostopowe, takie jak incoloy, monel, tytan i hastelloy. Inne opcje są dostępne na żądanie.

Obliczenia dynamiki cieczy

Przy projektowaniu pomp i systemów możemy polegać na obliczeniach komputerowych dynamiki cieczy w instalacjach rurowych oraz na odpowiedniej integracji tłumików pulsacji.

Montaż na miejscu

Od projektowania do nadzoru nad uruchomieniem - wszystko z jednego źródła: Nasze systemy są odpowiednie do transportu morskiego i mogą być całkowicie zdemontowane i ponownie zmontowane w miejscu przeznaczenia.

Testowanie, akceptacja i inspekcje

Upewnij się, że wszystko działa: Firma LEWA oferuje liczne usługi, łącznie z fabrycznym testem akceptacji (FAT) w miejscu produkcji lub u klienta (SAT), NDT oraz PMI.

Nadzór nad uruchomieniem na całym świecie

Dzięki globalnej sieci serwisowej, wprowadzamy sprzęt do eksploatacji oraz zapewniamy serwis techniczny bezpośrednio w lokalizacji klienta - zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Wysoka niezawodność

Bez względu na to, czy na wzburzonym morzu czy na lądzie na gorącej pustyni arabskiej: Nasze systemy charakteryzuje wyjątkowa niezawodność i dostępność nawet w ekstremalnych warunkach.

Referencje

 • Injection of scale inhibitor

  Zatłaczanie antyskalanta

  Zatłaczanie antyskalanta

  Wymagania klienta: Do zatłaczania antyskalanta wymagany jest kompaktowy zespół zatłaczania dla usług na morzu

  Zakres dostaw firmy LEWA: Zespół

  Szczegóły dostawy: Kompaktowa pompa o konstrukcji ramowej do zatłaczania chemikaliów firmy LEWA z membranową pompą dozującą LEWA ecoflow, typ LDB i połączenia przewodów wydobywczych

  Główne produkty LEWA:
  Zespół zatłaczania chemikaliów (CIP)
  Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Antyskalant606
  RynekProces
  Na morzu / Ropa naftowa i gaz ziemnyProdukcja ropy naftowej, Na morzu

Dane techniczne

Nasze zespoły zatłaczania chemikaliów są przeznaczone do szeregu zastosowań. Dzięki koncepcji modułowego montażu, która umożliwia dołączenie pomp różnego typu jesteśmy w stanie zagwarantować maksymalną elastyczność.

API Standard

Pompy wykorzystane zgodnie z normami API

Pompy dozujące użyte w zespołach zatłaczania chemikaliów są zgodne z normą API 675, a nasze pompy nurnikowe spełniają normy API 674. Każda z dwóch typów pomp jest dostępna w konfiguracji jedno- lub wielogłowicowej. Oznacza to, że możemy zagwarantować maksymalną elastyczność podczas projektowania zespołu zatłaczania chemikaliów dla klienta.


Variable flow rates and pressures

Regulowane natężenia przepływu i ciśnienia tłoczenia

Nasze zespoły są odpowiednie do natężeń przepływu od 5 ml/h do 180 m3/h. Dzięki pompom membranowym system może obsłużyć poziomy ciśnienia do 1200 bar. Tymczasem pompy nurnikowe umożliwiają osiągnięcie poziomów ciśnienia aż do 3500 bar. System zatłaczania może przechowywać maksymalną objętość 50 m3.

Pliki do pobrania

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się