Niezależne energetycznie zatłaczanie chemikaliów z wykorzystaniem zasilanych słonecznie pakietów LEWA

W produkcji ropy naftowej lub gazu ziemnego, na przykład na Bliskim Wschodzie lub w Ameryce Południowej, lokalizacje eksploracji są szeroko rozrzucone wokół punktów zbierania, i doprowadzają względnie małe objętości.

Często stosowane są zasilane powietrzem pompy, które pracują na gazach zakwaszonych, i po kilku tygodniach działania są niezdolne do pracy.

W przeciwieństwie do nich zasilane energią słoneczną pakiety LEWA umożliwiają pracę ciągłą, o niskich kosztach konserwacji, przy przetwarzaniu surowych materiałów w tych lokalizacjach.

Rozwiązania

Zalety pomp membranowych LEWA i zespołów z modułami słonecznymi:

  • Niezależne energetycznie, wykorzystujące wystarczającą ilość akumulatorów
  • Optymalizacja zespołu zatłaczania z uwzględnieniem specjalnych wymagań
  • Możliwość zdalnego monitorowania systemów poprzez zainstalowanie prostego monitora przepływu
  • Niskie koszty konserwacji: Przetestowane fazy pracy ciągłej przez okres ponad 5 lat, przez co nie są konieczne częste podróże do odległych lokalizacji wiertniczych

 

Podstawowy opis procesu

Punkty odbierania złoża znajdują się często w dużych odległościach od siebie. Przenoszone surowce muszą być transportowane przez linie łączone etapami do dalszego przetwarzania, lub z głębi lądu na wybrzeże do transportu morskiego.

Stosowanie Inhibitorów korozji:

Małe objętości stosowane tu nie są warte wysokich kosztów transportu, dlatego do przenoszenia surowców stosowane są proste rurociągi stalowe, które wymagają zatłaczania inhibitorów korozji.

Wymagania w zakresie dozowania chemikaliów dla starszych typów instalacji:

Dodatkowo, zyski z wydobycia ropy naftowej lub gazu ze starszych złóż z czasem się zmniejszają. Z drugiej strony objętości dodatków wymaganych do efektywnego transportu surowca ciągle rosną.

Osoba do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się