LEWA intellidrive diaphragm metering pump

LEWA intellidrive®
Membranowa pompa dozująca

Technologia LEWA intellidrive może być stosowana do projektowania ruchu zasysania pompy i tłoczenia oraz indywidualnego modelowania charakterystyk pompowania.

Bardzo dynamiczny serwomotor moduluje skok pompy zgodnie z potrzebami Twojego systemu i procesu. Regulacja skoku wymagana normalnie dla pomp dozujących może być wtedy pominięta. Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive osiągają wydajność do 4 m³/h i ciśnienie tłoczenia do 1000 bar.

Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive®
dozujące pompy do płynów o specjalnej kinematyce.

Płyny o specjalnej kinematyce są przepompowywane w trakcie wielu zadań napełniania i w bardzo precyzyjnych procesach chromatograficznych w branży farmaceutycznej. Z myślą o tych potrzebach opracowaliśmy technologię LEWA intellidrive. Bardzo dynamiczny serwomotor umożliwia regulację czasów skoku pompy w nieskończenie zmienny sposób, modelując w ten sposób indywidualne charakterystyki pompowania zgodnie z potrzebami danego systemu i procesu.

Inteligentne sterowanie ruchem umożliwia także dozowanie płynów o wysokiej lepkości i ułatwia dozowanie bardzo małych objętości, nawet w bardzo szerokich zakresach. W połączeniu z drugą pompą możliwe jest niemalże bezpulsacyjne generowanie przepływów objętości dzięki precyzyjnej synchronizacji.

Technologia intellidrive jest dostępna jako membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow lub membranowa pompa dozująca ecodos.

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Powody, dla których warto zainwestować w LEWA intellidrive®

Seria LEWA intellidrive to mechatroniczne membranowe pompy dozujące z inteligentną technologią napędu z wykorzystaniem serwomotora. Innowacyjny napęd serwomotora cechują różne zalety w porównaniu z innymi technologiami napędów.

High Viscosity

Ciecze z wysoką lepkością

Pomimo zwolnionego ruchu zasysania pompy LEWA intellidrive idealnie nadają się do cieczy z dużą lepkością wynoszącą do 100000 mPa∙s, np. miodu. Ta charakterystyka czyni pompy LEWA intellidrive wyjątkowymi w porównaniu z innymi pompami.


Control systems

Łatwa integracja z systemami sterowania procesami wyższego poziomu

Interfejsy takie jak Ethernet i Profibus zapewniają bezproblemową integrację z systemem. Pompy mogą być integrowane jako specjalistyczne wyposażenie w technologii sterowania procesami wyższego poziomu. Prefabrykowane wtyczki na silniku pompy łączą przewody zasilania i przewody sygnałów z jednostką sterującą. Istnieje możliwość rozszerzenia analogowych wejść i wyjść, np. na potrzeby sterowania zaworami.


Wide adjustment range

Duży zakres regulacji

Precyzja to nasz atut: Napęd pompy dozującej LEWA intellidrive można konfigurować w niezwykle dużym zakresie sterowania wynoszącym co najmniej 1:150. Pozwala nam to spełnić najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące precyzyjnych zadań dozowania, np. w branży farmaceutycznej.


Suction-pressure stroke

Indywidualne charakterystyki ruchów zasysania i tłoczenia

Technologia LEWA intellidrive może być wykorzystywana do modelowania, programowania i zabezpieczania indywidualnych charakterystyk ruchów zasysania i tłoczenia. Stosując różne częstotliwości ruchów zasysania i tłoczenia, ciecze o wysokiej lepkości są powoli zasysane przy niskich stratach ciśnienia poprzez mniejszą nominalną szerokość zaworu – i następnie szybko podawane do procesu w ruchu tłoczenia.


Synchronization for pulsation reduction

Synchronizacja pomp pod kątem redukcji pulsacji

Stosując dwie zsynchronizowane pompy intellidrive, możliwe jest praktycznie bezpulsacyjne generowanie przepływów objętości. Dlatego w niektórych przypadkach można zrealizować system rurociągowy bez tłumików pulsacji. Często trudno się je czyści, zwłaszcza przy zastosowaniach higienicznych.


Zadania precyzyjnego napełniania i chromatografia płynów

Nieskończenie zmienne czasy skoku pozwalają na przesuwanie płynów o specjalnej kinematyce. Dzięki temu model ten idealnie nadaje się jako pompa dozująca do zadań napełniania lub do zastosowania w bardzo precyzyjnych systemach chromatograficznych w dziedzinie farmaceutyki.

Odpowiednie rozwiązanie do najmniejszych natężeń przepływu

LEWA intellidrive osiąga niezwykle niskie natężenie przepływu z dokładnością do 1 ml/h. Żadna inna pompa przemysłowa nie osiąga takiego stopnia precyzji często wymaganego przy realizacji procesów farmaceutycznych i biotechnologicznych.

Norma API 675

Seria intellidrive spełnia międzynarodową normę jakości Amerykańskiego Instytutu Naftowego API 675. W tej normie wszystkie wymagania dotyczące pompy wyporowej w ustawieniach przemysłowych są zdefiniowane pod kątem projektu, konstrukcji i wydajności. Z chęcią przedstawimy dalsze certyfikacje, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nagrania wideo dotyczące produktu

Opcje

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Różne rodzaje przyłączy

Nasze pompy są wyposażone we wszystkie typowe rodzaje przyłączy, takie jak zgodne z normą DIN, wysokociśnieniową normą BASF, amerykańską ANSI, JIS lub z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Płaszcze grzewcze i chłodzące

Dzięki płaszczom grzewczym i chłodzącym nasze pompy mogą pracować prawie w każdej temperaturze i transportować płyny w niskich temperaturach lub gdy jest bardzo ciepło.

Specjalne materiały konstrukcyjne

Jeśli proces tego wymaga, części zwilżane, takie jak głowice pomp oraz zawory, zostaną wytworzone z materiałów specjalnych, np. ze stali nierdzewnej 316/316L (1.4401/1.4404), Hastelloy lub stali dupleksowej oraz PVC.

Przyłącze diagnostyczne

Nasze pompy i systemy mają przyłącza, które ułatwiają diagnozę ich wydajności. Jest ona wykonywana przez technika z serwisu na miejscu lub w ramach zdalnego monitoringu.

Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie

Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie zapobiega powstaniu przeciążeń. Zawór jest indywidualnie regulowany i może zostać dopasowany do różnych warunków roboczych.

Wykonanie sanitarne i higieniczne

Pompy i systemy LEWA w wykonaniu sanitarnym i higienicznym są dostępne dla zastosowań wymagających bardzo wysokiej czystości, np. przy produkcji żywności i w przemyśle farmaceutycznym.

Możliwość czyszczenia CIP i SIP

Wiele pomp, systemów oraz jednostek LEWA może być czyszczonych (Cleaning in Place) i sterylizowanych (Sterilization in Place). W tym celu nie ma potrzeby demontażu urządzenia.

Kompletna dokumentacja

W procesie dokumentacji bierzmy pod uwagę wymagania klientów i na żądanie dostarczamy protokoły badań, próbne wydruki, schematy wyjściowych charakterystyk oraz dokumenty rejestracyjne.

Asortyment produktów

Dzięki zastosowaniu różnych głowic membranowa pompa dozująca LEWA intellidrive ma szerokie spektrum wydajności. Pozwala to nam oferować energooszczędną pompę o wysokiej wydajności do każdego żądanego zastosowania.

Dane dotyczące jednostki napędowej

Typ Długość skoku [mm] Siła przyłożona do pręta nurnika [N]
LDB 15 2000
LDC 15 5000
LDD 30 7000
LDE 30 20000

Zakres wydajności

Performance overview LEWA ecoflow
Typ pompy/wydajność [l/h] Dopuszczalne ciśnienie dla stali nierdzewnej [bar] Dopuszczalne ciśnienie dla plastiku [bar]      
      VA PVC PVDF
2 20 12 80 60 80
4 20 12 80 60 80
6 20 12 80 60 80
12 20 12 80 60 80
25 10 10 80 60 80
50 10 10 80 60 80
90 10 10 80 60 80
180 10 10 80 60 80
350 7.5 7.5 80 60 80
550 7.5 7.5 80 60 80
750 5 5 80 60 80
1100 5 5 80 60 80
1500 5 5 80 60 80

Wymiary instalacyjne

Zaoszczędź miejsce i zmniejsz ciężar poprzez wieloczłonowe rozmieszczenie pomp lub rozmieszczenie ich w kompaktowym układzie typu „bokser”.

Wymiary instalacyjne

Typ L [mm] B [mm] H[mm]
LDB 400 400 260
LDC 450 500 320
LDD 700 750 610
LDE 800 900 690

Warianty głowic pomp

Oferujemy różne głowice pomp do różnych zastosowań. Wachlarz produktów rozciąga się od wariantów uniwersalnych aż po specjalne modele do wysokich temperatur, ciśnień lub agresywnych cieczy.

Głowica pompy ecodos

Głowica pompy ecodos: Głowica pompy z mechanicznie poruszaną membraną z monitorowaną czterowarstwową membraną wykonaną z PTFE; bardzo wytrzymała technologia głowicy pompy dla ciśnień do 20 bar.

Typ ecodos
Ciśnienie 20 bar
Wydajność 1,5 m³/h
Temperatura +80°C
Lepkość 500 mPa∙s
Możliwość stosowania Możliwość zastosowania we wszystkich membranowych pompach dozujących intelldrive ecodos.

Głowica pompy M900

Najnowocześniejsza uniwersalna membranowa głowica pompy z membraną wielowarstwową wykonaną z PTFE dla maksymalnej niezawodności pracy. Opatentowana technologia DPS umożliwia także zasysanie, co jest unikalne pośród pomp z membraną aktywowaną hydraulicznie. Może być zainstalowana we wszystkich pompach ecoflow.

Typ M900
Ciśnienie 500 bar
Wydajność 6 m³/h
Temperatura -20/+150°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach dozujących ecoflow.
LEWA pump head M900
LEWA pump head M900

Głowica pompy M200

Sprawdzona głowica pompy z membraną metalową dla ekstremalnych ciśnień i wysokich temperatur. Odpowiednia także tam, gdzie wymagana jest duża odporność na przenikanie. Membrana pracuje między dwoma płytkami konturowymi, które ograniczają ugięcie membrany, zapewniając wyjątkowo wysoki poziom niezawodności pracy. System monitorowania membrany oferuje dodatkowe zabezpieczenie, niezwłocznie informując o uszkodzeniu warstwy membrany.

Typ M200
Ciśnienie 1.200 bar
Wydajność 5 l/h
Temperatura -40/+200°C
Lepkość 500 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach dozujących intelldrive ecoflow ≤ LDE.
LEWA pump head M200, M400
LEWA pump head M200-M400

Branże przemysłu

Chemikalia
Chemikalia

Chemikalia

Firma LEWA dostarcza indywidualne pompy do chemikaliów i dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania systemowe do różnych obszarów zastosowania w branży chemicznej.
Więcej

Tworzywa sztuczne
Tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne

Firma LEWA wspiera Cię we wszystkich procesach komponowania składników, przetwarzaniu polietylenu i wytłaczaniu tworzyw sztucznych, dostarczając instalacje na zamówienie i systemy.
Więcej

Środki czyszczące i detergenty
Środki czyszczące i detergenty

Środki czyszczące i detergenty

Oferujemy niezawodne systemy sterowane w oparciu o recepturę do produkcji środków czyszczących i detergentów. Poproś ekspertów firmy LEWA o więcej informacji!
Więcej

Kosmetyki
Kosmetyki

Kosmetyki

Firma LEWA to solidny partner w dziedzinie produkcji artykułów kosmetycznych. Nasze systemy spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące jakości i higieny. Zapoznaj się z informacjami już teraz!
Więcej

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna
Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Branża farmaceutyczna, nauk przyrodniczych i biotechnologiczna

Firma LEWA dostarcza pompy i systemy dla branży farmaceutycznej, nauk przyrodniczych i biotechnologicznej, które spełniają wszystkie wymagania dotyczące higieny. Z chęcią udzielimy Ci porady!
Więcej

Branża spożywcza
Branża spożywcza

Branża spożywcza

Stosuj pompy i rozwiązania systemowe firmy LEWA w procesach homogenizacji w branży spożywczej. Więcej informacji uzyskasz od naszych ekspertów!
Więcej

Energetyka
Energetyka

Energetyka

Dostarczamy pompy i systemy dla elektrowni i dostawców energii. Dowiedz się więcej na temat rozwiązań systemowych LEWA dla branży energetycznej.
Więcej

Inne branże
Inne branże

Inne branże

Jako specjaliści w dziedzinie obsługi materiałów płynnych mamy oczywiście również doświadczenie w wielu innych branżach. Skontaktuj się z naszymi konsultantami i dowiedz się więcej!
Więcej

Pliki do pobrania

 • Best partner for best solutions LEWA GmbH (DE)
  Überblick über LEWA- und Partner-Produkte2.0 MB  | pdf | 23.05.2019
 • Product Portfolio Clean Process Markets (EN)
  Solutions for our markets: - Fine chemicals - Biopharmaceuticals - Pharmaceutical industry - Cosmetics industry - Veterinary medicine industry - Food and beverage industry - Nutritional supplement industry - Electronics and industrial cleaning419 kB  | pdf | 21.03.2019
 • Produkt Portfolio Clean Process Markets (DE)
  Lösungen für: - Feinchemie - Biopharmazie - Pharmaindustrie - Kosmetikindustrie - Veterinärmedizinische Industrie - Lebensmittel- und Getränkeindustrie - Nahrungsergänzungsmittelindustrie - Elektronik- und industrielle Reinigung 596 kB  | pdf | 21.03.2019

Osoby do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się