LEWA ecoflow sanitary food pump

Membranowa pompa dozująca
w wykonaniu sanitarnym/higienicznym LEWA ecoflow®

Pompa LEWA ecoflow w wykonaniu sanitarnym/higienicznym to najbardziej zaawansowana na świecie membranowa pompa dozująca, która oferuje bezpieczeństwo dla produkcji i otoczenia w produkcji żywności i środków farmaceutycznych.

Nasi eksperci projektują jednostki napędowe i głowice pomp indywidualnie do zastosowań klienta. Membranowa pompa dozująca ecoflow w wykonaniu sanitarnym/higienicznym realizuje wydajność do 6 m³/h na głowicę pompy i ciśnienie tłoczenia do 500 bar.

LEWA ecoflow® w wykonaniu sanitarnym/higienicznym
Najlepszy wybór spośród pomp wykorzystywanych przy produkcji środków farmaceutycznych i żywności.

Przy produkcji żywności i środków farmaceutycznych obowiązują rygorystyczne wymagania z punktu widzenia technologii procesowej. Dlatego oferujemy również wypróbowaną i przetestowaną membranową pompę dozującą LEWA ecoflow w wykonaniu sanitarnym/higienicznym.

W tym modelu łączymy zalety ecoflow, takie jak niezwykła dokładność dozowania i bezwzględna niezawodność ze specjalnymi dostosowaniami opracowanymi pod kątem stosowania w warunkach higienicznych. Przykłady tych dostosowań obejmują minimalną przestrzeń nieprzepłukiwalną i wypolerowane powierzchnie.

Dzięki wypróbowanemu i przetestowanemu modularnemu systemowi membranowe pompy dozujące ecoflow w wykonaniu sanitarnym/higienicznym mogą być również zestawiane w konfiguracji z różnymi głowicami pomp i napędami, tworząc rozwiązanie do niemal wszystkich zastosowań jako pompy spożywcze i pompy farmaceutyczne.

Wyznaczyliśmy tu także technologiczne i jakościowe standardy: Każda pompa ecoflow jest wyposażona w opatentowany system ochrony membrany DPS i jest produkowana w Niemczech.

LEWA ecoflow sanitary food pump

Powody, dla których warto zainwestować w LEWA ecoflow® w wykonaniu sanitarnym/higienicznym

LEWA ecoflow w wykonaniu sanitarnym/higienicznym jest hydraulicznie napędzaną membranową pompą dozującą do higienicznych zastosowań w branży spożywczej i farmaceutycznej, która zapewnia wiele zalet stanowiących o jej przewadze nad porównywalnymi pompami.

Hygienic Design

Wykonanie zgodne z wymogami sanitarnymi/higienicznymi

W przypadku stosowania w produkcji żywności o środków farmaceutycznych obowiązują specjalne wymagania: LEWA ecoflow w wykonaniu sanitarnym/higienicznym spełnia te wymagania w zakresie polerowanych powierzchni i minimalnej przestrzeni nieprzepłukiwalnej. Dostępne są wszystkie certyfikaty norm branżowych.


FDA compliant

Części zgodne z FDA w bezpośrednim kontakcie z przepompowywanym płynem

Wszystkie części membranowej pompy dozującej LEWA ecoflow w wykonaniu sanitarnym/higienicznym pozostające w bezpośrednim kontakcie z przepompowywanym płynem są zgodne z FDA. Mają one również sprawdzoną i udokumentowaną zgodność z USP Klasy VI. Z tych wszystkich względów gwarantujemy absolutnie higieniczne procesy i bezpieczne użytkowanie.


Safe pumps

Całkowicie bezpieczny rozruch

Uruchamianie pompy ecoflow jest bezpieczne i proste: Gdy pompa nie pracuje, sprężyna zawsze ciągnie membranę do pozycji neutralnej. W ten sposób zapewnione jest, że membrana nigdy nie zostanie uszkodzone na skutek nieprawidłowego pozycjonowania podczas uruchamiania.


Suction capability

Wyjątkowe zdolności zasysania

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow w modelu sanitarnym/higienicznym wyróżnia się spośród innych pomp poprzez swoje wyjątkowe zdolności zasysania. Dzięki bezwzględnemu ciśnieniu zasysania wynoszącemu do 0,1 bara pompa ta nie tylko zapewnia szeroką gamę bezpiecznych opcji instalacji, lecz również umożliwia niższe koszty eksploatacji całego systemu względem porównywalnych pomp.


Niskie koszty konserwacji i długa żywotność

Serię ecoflow wyróżnia długa żywotność wszystkich komponentów i w szczególności niskie koszty konserwacji i eksploatacji. Jeśli wykonywana jest konserwacja w regularnych odstępach czasu, nasze pompy membranowe mogą działać w procesie produkcji przez 40 lat i dłużej.


API Standard

Norma API 675

Seria ecoflow spełnia międzynarodową normę jakości Amerykańskiego Instytutu Naftowego API 675. Obejmuje ona wszystkie definicje membranowej pompy dozującej w zastosowaniu przemysłowym pod kątem jej projektu, konstrukcji, wydajności i testu akceptacji.


Safety manometre

Bezpieczeństwo i niezawodność w ekstremalnych warunkach pracy

Dla nas bezpieczeństwo i niezawodność są na pierwszym miejscu: Pompa nie ulega uszkodzeniu, nawet po wystąpieniu błędów obsługi czy w ekstremalnych stanach działania. Oferujemy maksymalną ochronę dla użytkownika i maszyny poprzez wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa - nie tylko wtedy, gdy występuje nadmiar ciśnienia początkowego, lecz również wtedy, gdy linia ciśnienia lub zasysania jest zamknięta.


Polished surfaces

Powierzchnie wypolerowane mechanicznie

Aby spełnić rygorystyczne normy sanitarne/higieniczne, wszystkie powierzchnie pomp są mechanicznie polerowane (1.4571: RA < 0.8 µm) lub elektro polerowane (1.4435: RA < 0.5 µm).

Diaphragm

Opatentowana membrana wielowarstwowa

Nasza opatentowana membrana wielowarstwowa marki LEWA jest nie tylko nadzwyczaj trwała, lecz również dobrze chroniona. System ochrony membrany LEWA DPS i system monitorowania membrany pozwalają nam zapewnić, że membrana nie rozerwie się podczas pracy i że płyn pompy nie zostanie zanieczyszczony.

Pressure valve

Zintegrowany zawór ograniczający ciśnienie

Zawór ograniczający ciśnienie w hydraulicznej części pompy membranowej zapobiega potencjalnym sytuacjom przeciążenia podczas pracy. Ten zawór jest indywidualnie regulowany i dlatego można go dopasować do różnych sytuacji działania.


Proste czyszczenie i sterylizacja (CIP & SIP)

Pompy LEWA ecoflow mogą być czyszczone (czyszczenie na miejscu) i sterylizowane (sterylizacja na miejscu) w prosty sposób bez konieczności demontażu systemu.

Kompletna identyfikowalność wszystkich produktów materiałowych

Wszystkie produkty materiałowe są w całości udokumentowane i można je identyfikować zgodnie z EN 10204 3.1b.

Wysoka efektywność energetyczna

Pompy membranowe LEWA osiągają najwyższą sprawność spośród wszystkich technologii pomp. Nasza seria ecoflow łączy również wysoką wydajność z niskim zużyciem energii.


Mieszanie różnych płynów

Uruchamiaj pompy wielogłowicowe z różnymi prędkościami, jeśli zachodzi taka potrzeba. W ten sposób ciecze o różnych lepkościach mogą ekonomicznie przesyłane i mieszane za pomocą jednej pompy.

Światowe normy

Pompy projektujemy zgodnie z międzynarodowymi normami, takimi jak VDMA 24284, 24286‐10 i wytycznymi FDA.

Hermetyczne uszczelnienie

Pompy membranowe działają bez uszczelnień ruchowych w obszarze płynów technologicznych. Tworzy to hermetycznie uszczelniony obszar roboczy. Na zewnątrz nie przedostają się żadne emisje i nie jest możliwe zanieczyszczenie płynu.

Opcje

Możliwość konstrukcji wieloczłonowych

Pojedyncze jednostki napędowe z silnikiem zainstalowanym pionowo pozwalają zaoszczędzić miejsce. Ewentualnie wiele jednostek napędowych o tej samej lub różnej prędkości obrotowej może zostać połączonych w celu redukcji pulsacji lub odmierzania dawek.

Minimalizacja pulsacji

W przypadku wielu pomp przeznaczonych do minimalizacji pulsacji można uniknąć stosowania tłumików pulsacji. Idealne dla cieczy nietrwałych lub lekko zanieczyszczonych (możliwość mycia CIP lub SIP).

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Różne rodzaje przyłączy

Nasze pompy są wyposażone we wszystkie typowe rodzaje przyłączy, takie jak zgodne z normą DIN, wysokociśnieniową normą BASF, amerykańską ANSI, JIS lub z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Monitorowanie ciśnienia i przepływu

Dzięki systemowi monitorowania LEWA smart control zapewniamy stałe monitorowanie oraz dokładną kontrolę przepływu i ciśnienia w pompie.

Specjalne jednostki napędowe dla czystych pomieszczeń

Dla zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym dostarczamy chłodzone wodą specjalne jednostki napędowe dla czystych pomieszczeń, dzięki którym można zapobiec skażeniom i powstawaniu zapylenia.

Konstrukcje przeciwwybuchowe

Na żądanie dostarczamy pompy, sprzęt i systemy w ramach konstrukcji przeciwwybuchowych do pracy aż do strefy 1 zagrożenia wybuchem. Tak więc gwarantujemy maksymalne bezpieczeństwo.

Płaszcze grzewcze i chłodzące

Dzięki płaszczom grzewczym i chłodzącym nasze pompy mogą pracować prawie w każdej temperaturze i transportować płyny w niskich temperaturach lub gdy jest bardzo ciepło.

Technologia intellidrive

Za pomocą wysoce dynamicznego serwomotora można dostosować skok pompy odpowiednio do wymagań swojego systemu i procesu.

Asortyment produktów

Dzięki kombinacji różnych głowic pomp i przekładni membranowe pompy dozujące LEWA ecoflow w wykonaniu sanitarnym/higienicznym obejmują szerokie spektrum wydajności. Pozwala to nam oferować energooszczędną pompę o wysokiej wydajności do każdego żądanego zastosowania.

Dane dotyczące jednostki napędowej

Typ Długość skoku [mm] Siła przyłożona do pręta nurnika [N]
LDB 15 2000
LDC 15 5000
LDD 30 7000
LDE 30 20000
LDF 55 24500
LDG 60 35000

Zakres wydajności

Performance overview LEWA ecoflow

Wymiary instalacyjne

Typ L [mm] B [mm] ΔB [mm] H [mm]
LDB 400 400 185 260
LDC 450 500 220 320
LDD 700 750 280 610
LDE 800 900 350 690
LDF 1130 900 430 940
LDG 1300 1300 490 1000

Wymiary instalacyjne

Assembly dimensions LEWA ecoflow

Warianty głowic pomp

Oferujemy różne głowice pomp do różnych zastosowań. Wachlarz produktów rozciąga się od wariantów uniwersalnych aż po specjalne modele do wysokich temperatur, ciśnień lub agresywnych cieczy.

Głowica pompy M900

Najnowocześniejsza uniwersalna membranowa głowica pompy z membraną wielowarstwową wykonaną z PTFE dla maksymalnej niezawodności pracy. Opatentowana technologia DPS umożliwia także zasysanie, co jest unikalne pośród pomp z membraną aktywowaną hydraulicznie. Może być zainstalowana we wszystkich pompach ecoflow.

Typ M900
Ciśnienie 500 bar
Wydajność 6 m³/h
Temperatura -20/+150°C
Lepkość 100.000 mPa∙s
Możliwość stosowania Może być zainstalowana na wszystkich membranowych pompach dozujących ecoflow.
LEWA pump head M900
LEWA pump head M900

Zastosowania

Pliki do pobrania

Osoby do kontaktu

  • Sales Office Poland
  • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
  • +48 22 6358-204
  • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się