Pomac screw pump

Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac PDSP

Pomac ma duże doświadczenie w zakresie projektowania i produkcji pomp do branży spożywczej i napojów, oraz farmaceutycznej i kosmetycznej. Osiągając maksymalne ciśnienie różnicowe 16 bar i maksymalną wydajność 90 m³, pompy wrzecionowe z podwójnym gwintem PDSP są optymalnym rozwiązaniem do szerokiej gamy zastosowań w tych branżach. Są one niezwykle ekonomiczne, gdyż nadają się zarówno do tłoczenia, jak i sterylizacji/czyszczenia (2 w 1).

Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac PDSP
Pompa wrzecionowa z gwintem do procesów spożywczych i farmaceutycznych

Zgodność z normą EHEDG, duże zakresy prędkości, możliwość przepompowywania płynów o bardzo małej i bardzo dużej lepkości oraz prosty montaż i wyjmowanie – to główne wymagania w branży spożywczej, napojów i farmaceutycznej. Pompa wrzecionowa z podwójnym gwintem Pomac PDSP spełnia te wszystkie wymogi i znacznie więcej: Pompy wrzecionowe z gwintem Pomac oferują dużą wydajność, niezawodność i ostrożną obsługę tłoczonych płynów. Ich specjalnością są zarówno proste, jak i złożone procesy higieniczne oraz zastosowania.

Dostępne są typy PDSP2 i PDSP3 oraz różne systemy uszczelniania i materiały konstrukcyjne. Wraz z naszymi specjalistami możesz skonfigurować idealne rozwiązanie do swojego głównego zastosowania artykułów spożywczych, farmaceutyków lub kosmetyków.

Pomac screw pump

Dlaczego warto stosować pompę wrzecionową z podwójnym gwintem PDSP

Na podstawie danych dotyczących Twojego produktu i Twojego zastosowania, nasi specjaliści mogą dla Ciebie zaprojektować zindywidualizowaną pompę wrzecionową z podwójnym gwintem Pomac PDSP.

Viscosities

Szeroki zakres prędkości dla różnej lepkości

Zakres prędkości sięga 3600 obr./min. Dzięki temu pompa wrzecionowa z gwintem jest odpowiednia do przepompowywania płynów zarówno z małą, jak i bardzo dużą lepkością. Począwszy od spoiwa, poprzez kwasy i soki, a skończywszy na żelu pod prysznic, kleje lub masło pompy Pomac są odpowiednim rozwiązaniem tak do przepompowywania, jak i sterylizacji i czyszczenia (2 w 1).


Precise

Bardzo precyzyjne wrzeciona z gwintem

W celu niezawodnej i efektywnej pracy pompy są wyposażone w dwa precyzyjnie zaprojektowane wrzeciona z gwintem, które oferują zoptymalizowany luz. Do każdego rozmiaru pompy dostępne są dwa różne typy gwintów, które mają specyficzny zarys.


Zgodność z EHEDG

Pompy wrzecionowe z podwójnym gwintem Pomac PDSP mają certyfikat EHEDG. Ich konstrukcja jest zgodna z wytycznymi European Hygienic Engineering and Design Group (EHEDG) i z tego względu jest zoptymalizowana pod kątem użycia w zastosowaniach higienicznych. Zapewniony jest wysoki poziom możliwości czyszczenia.

Wysoka zdolność zasysania

Pompa wrzecionowa z gwintem Pomac PDSP jest samozalewowa. Oznacza to, że może sama odpowietrzać przewód ssący bez zewnętrznego wspomagacza.

Przepompowywanie mediów wrażliwych bez pulsacji

Pompa jest przeznaczona do tłoczenia płynów wrażliwych i cieczy zawierających wrażliwe stałe komponenty. Zapewnia przepływ bez pulsacji.

Opcje

Różne typy uszczelek

Pojedyncza uszczelka mechaniczna, podwójna uszczelka mechaniczna lub uszczelnienie soczewkowe.

Specjalne materiały do uszczelek wałów

SiC lub Tc (wolfram). Z pierścieniem samouszczelniającym o przekroju kołowym Viton® / EPDM / PTFE / Kalrez®.

Wypolerowane powierzchnie

Powierzchnie mające kontakt z produktem mają chropowatość RA <= 0.8 µm. Jednak tam, gdzie potrzeba zgodności z rygorystycznymi przepisami dotyczącymi artykułów spożywczych mogą być wypolerowane tak, by uzyskały chropowatość RA < 0.5 µm.

Dane techniczne

Dane dotyczące wydajności

<div class="table-responsive"><table class="table table-condensed"><thead><tr><th scope="col"></th><th scope="col">PDSP2</th><th scope="col">PDSP3</th></tr></thead><tbody><tr><td>Maks. ciśnienie różnicowe</td><td>16 bar</td><td>16 bar</td></tr><tr><td rowspan="1">Maks. wydajność</td><td rowspan="1">40 m³/h</td><td rowspan="1">90 m³/h</td></tr><tr><td rowspan="1">Maks. prędkość</td><td rowspan="1">3600 obr./min.</td><td rowspan="1">3600 obr./min.</td></tr><tr><td rowspan="1">Maks. temperatura</td><td rowspan="1">135 °C</td><td rowspan="1">135 °C</td></tr><tr><td rowspan="1">Maks. lepkość</td><td rowspan="1">1,000,000 mPa·s</td><td rowspan="1">1,000,000 mPa·s</td></tr><tr><td rowspan="1">Swobodne przejście</td><td rowspan="1">20 mm</td><td rowspan="1">30 mm</td></tr><tr><td rowspan="1">NPSH(R)</td><td rowspan="1"><2 m</td><td rowspan="1"><2 m</td></tr></tbody></table></div>

PDSP2PDSP3
Maks. ciśnienie różnicowe16 bar16 bar
Maks. wydajność40 m³/h90 m³/h
Maks. prędkość3600 obr./min.3600 obr./min.
Maks. temperatura135 °C135 °C
Maks. lepkość1,000,000 mPa·s1,000,000 mPa·s
Swobodne przejście20 mm30 mm
NPSH(R)<2 m<2 m

Pomac Screw Pump performance overview

Wymiary instalacyjne

Wymiary instalacyjne

ModelPDSP2PDSP3
Wymiary instalacyjne [D x S x W]590 x 240 x 175740 x 320 x 175

Wymiary

Pomac Screw Pump installation dimensions

Osoba do kontaktu

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się