Produkcja środków farmaceutycznych z wykorzystaniem systemów dozujących LEWA

Przemysł farmaceutyczny ma bardzo ściśle określone wymagania w zakresie procesów produkcyjnych. Pompy i systemu dozujące muszą je spełniać. Systemy dozujące LEWA wspierają pracę produkcyjną w trybie ciągłym.

Rozwiązania

Dzięki pompom serii ecodos i ecoflow w wykonaniu sanitarnym lub higienicznym, jak również dzięki opracowanej przez firmę LEWA mechatronicznej jednostce napędowej intellidrive LEWA oferuje produkty które spełniają najwyższe wymagania przemysłu farmaceutycznego, bez żadnych ograniczeń:

 • Wysoka dokładność dozowania
 • Dokładna powtarzalność procesów ciągłych
 • Szeroki zakres dozowania
 • Odpowiednie dla szerokiego zakresu cieczy
 • Hermetycznie szczelna komora procesowa dla ochrony produktu i środowiska
 • Krótkie czasy zatrzymania i delikatnie przetłaczanie
 • W zależności od opcji: Możliwość czyszczenia CIP i SIP
 • Konstrukcje higieniczne i farmaceutyczne
 • Materiały zatwierdzone przez FDA
 • Certyfikat materiałowy 3.1
 • Certyfikat QHD
 • Spełnia wymagania pomieszczeń czystych

Systemy dozujące LEWA wyróżniają się głównie dzięki swojemu szybkiemu i wyjątkowo precyzyjnemu sterowaniu natężeniem przepływu.

Wykonują one nie tylko jednoczesne sprawdzanie wyników pomiarów pomp i przepływomierzy według charakterystyk przechowywanych w systemie sterowania procesem, ale także sprawdzają prawdopodobieństwo wystąpienia otrzymanych wyników. Zapewnia to wysoką niezawodność operacyjną i dokładność dozowania.

Kolejną zaletą jest to, że rejestrowany może być cały proces produkcyjny, bez żadnych pominięć, zgodnie ze specyfikacjami przemysłu farmaceutycznego. Firma LEWA oferuje szeroki stopień doświadczenia praktycznego podczas wyboru odpowiednich przepływomierzy i innych elementów: Wszystkie elementy są do siebie dopasowane, a tym samym zapewniają doskonałe działanie całego systemu dozującego.

Podstawowy opis procesu

Opis procesu

Płyny muszą być dodawane do mieszaniny substancji powstającej w procesie farmaceutycznym. Może to także oznaczać, że system musi być w stanie najpierw przygotować produkt, który ma być przenoszony (np. mieszanie, topienie soli, sterowanie temperaturą, rozpraszanie itp.). Konieczne jest w związku z tym zaprojektowane rozwiązania na zamówienie klienta, spełniającego jego wymagania w zakresie funkcjonalności systemu i dopasowania poszczególnych jego elementów.

Rzeczywiste przenoszenie płynów musi odbywać się w określonych warunkach procesowych, co oznacza konieczność określenia temperatury i ciśnienia, z czym wiążą się wysokie wymagania wobec całego systemu.

Stabilny proces jest możliwy do uzyskania dzięki skoordynowanemu i indywidualnie zaprogramowanemu oprzyrządowaniu oraz dzięki odpowiedniemu systemowi kontroli i sterowania. Wykorzystywane uprzednio przygotowane w systemie sterowania przepisy są wykonywane niezawodnie i z maksymalną powtarzalnością. Rejestracja postępu procesu i jego wyników jest konieczna dla zapewnienia wiarygodnej produkcji zgodnej z wymogami cGMP.

Różne poziomy użytkownika są dostępne wyłącznie dla wybranych osób. System musi być zaprojektowany w sposób umożliwiający określanie i weryfikację tych wymagań. Dlatego spełniono wymagania wytycznych CFR 21 część 11.

Produkt wyprodukowany z użyciem systemu musi odpowiadać określonym wytycznym jakości dla przemysłu farmaceutycznego, a zgodność z tymi wymaganiami musi być w każdej chwili możliwa do sprawdzenia.

Produkty

Membranowa pompa dozująca LEWA ecoflow

LEWA ecoflow diaphragm metering pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® firmy LEWA to uniwersalne osiągnięcie w zakresie dozowania i mieszania, które może być wykorzystywane we wszystkich branżach.

LEWA ecoflow sanitarny/higieniczny

LEWA ecoflow sanitary food pump

Membranowa pompa dozująca ecoflow® w modelu sanitarnym/higienicznym jest idealną pompą do żywności i środków farmaceutycznych.

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow

LEWA ecoflow packed plunger metering pump

Pompa dozująca z uszczelnionym nurnikiem LEWA ecoflow® jest ekonomiczną pompą dozującą o dużej wydajności do prostych zadań pompowania lub dozowania.

LEWA ecodos w wykonaniu sanitarnym/higienicznym

LEWA ecodos food pump

Membranowa pompa dozująca LEWA ecodos® w modelu sanitarnym/higienicznym jest idealną pompą do żywności i środków farmaceutycznych w zakresie niskiego ciśnienia.

Membranowe pompy dozujące LEWA intellidrive

LEWA intellidrive diaphragm metering pump

Stosuj sterowane serwomotorem membranowe pompy dozujące do precyzyjnego dozowania i mieszania cieczy w zakładach i systemach dozujących.

Pompa mikrodozująca LEWA FC

LEWA micrometering pump FC

Najmniejsze natężenia przepływu i precyzyjne dozowanie sprawiają, że pompy mikrodozujące LEWA z serii FC to najlepszy wybór na pompy laboratoryjne.

Wernert

Wernert centrifugal pumps

Poziome i pionowe pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych, Pompy Wernert z wyłożeniem z tworzyw sztucznych do pracy pod wysokim obciążeniem do cieczy korozyjnych, agresywnych, toksycznych i ściernych. Agresywne, ścierne lub toksyczne ciecze - Wernert zapewnia odpowiednie dla nich pompy odśrodkowe wykonane z materiałów niemetalicznych, np. UHMW-PE, PVDF lub PTFE.

Systemy produkcyjne opracowane z myślą o konkretnych klientach

LEWA metering and mixing system

Firma LEWA projektuje kompletne systemy do dozowania, mieszania płynów oraz napełniania nimi. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z porady!

Systemy dozowania dostosowane do wymagań klienta

LEWA metering system

Firma LEWA dostarcza Ci zaprojektowane na zamówienie systemy dozowania zgodnie z Twoimi specyfikacjami. Zaufaj doświadczeniu gromadzonemu od 60 lat w zakresie technologii dozowania w różnych branżach.

Osoba do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się