LEWA ecodos food pump

LEWA ecodos®
Membranowa pompa dozująca w wykonaniu higienicznym/sanitarnym

Model sanitarny/higieniczny LEWA ecodos jest bezpieczną, efektywną membranową pompą dozującą oferującą wiele możliwości przy produkcji żywności i środków farmaceutycznych. Powierzchnie są przystosowane specjalnie pod kątem wymagań produkcji higienicznej.

Pompa ecodos w wykonaniu sanitarnym/higienicznym jest odpowiednia do zadań dozowania i pompowania w zakresie niskiego ciśnienia, praktycznie nie ma przestrzeni nieprzepłukiwalnych i jest łatwa do czyszczenia. Osiąga wydajność od 0,4 do 1500 l/h na głowicę pompy i ciśnienie tłoczenia 20 bar.

LEWA ecodos®
Do higienicznych procesów w zakresie niskiego ciśnienia.

Przy produkcji żywności, napojów, leków i środków farmaceutycznych muszą być zachowane nadzwyczaj higieniczne warunki. Z myślą o sprostaniu tym rygorystycznym wymogom firma LEWA oferuje serię pomp w wykonaniu sanitarnym/higienicznym ecodos.

Model sanitarny/higieniczny LEWA ecodos z głowicami pompy wykonanymi z polipropylenu lub stali nierdzewnej jest hermetycznie uszczelniony i zapobiega zanieczyszczeniu przepompowywanego produktu. Dzięki łatwym do czyszczenia powierzchniom możliwe jest całkowite usunięcie pozostałości produktu, pozostałości biologicznej i zarazków.

To właściwy wybór do zadań dozowania przy niskim ciśnieniu do 20 bar. Pompa ta z dużą niezawodnością i efektywnością spełnia zarówno specyfikacje w zakresie jałowości, jak i higieny. Dzięki mechanicznej aktywacji membrany nie ma możliwości, by olej hydrauliczny zanieczyścić przepompowywaną ciecz.

LEWA ecodos food pump

Powody, dla których warto zainwestować w LEWA ecodos®

LEWA ecodos w wykonaniu sanitarnym/higienicznym jest pompą dozującą z membraną poruszaną mechanicznie. Monitorowana membrana składająca się z 4 warstw jest odpowiednia do niskich ciśnień i zapewnia wiele zalet, które stanowią o przewadze tej pompy nad porównywalnymi pompami.

Metering accuracy

Ustawienie dokładnego dozowania

Nawet w warunkach niskiego ciśnienia pompa membranowa ecodos ma precyzyjną regulację wydajności wynoszącą ± 1%. Można uzyskać dokładny, obszerny zakres regulacji do 1:50 dzięki możliwości dostosowania pompy za pomocą długości skoku i/lub prędkości obrotowej.


Hygienic Design

Wykonanie zgodne z wymogami sanitarnymi/higienicznymi

Model sanitarny/higieniczny spełnia wymagania dotyczące produkcji żywności i środków farmaceutycznych: Cechują go najmniejsze z możliwych przestrzenie nieprzepłukiwalne i wypolerowane, łatwe do czyszczenia powierzchnie. Oczywiście ecodos posiada wszystkie branżowe certyfikaty.


FDA compliant

Części zgodne z FDA w bezpośrednim kontakcie z przepompowywanym płynem

Wszystkie części pompy membranowej LEWA ecodos w wykonaniu sanitarnym/higienicznym, które wchodzą w kontakt z cieczami są zgodne z FDA, odpowiadając najważniejszym wymaganiom dotyczącym higienicznych procesów. Mają one również sprawdzoną i udokumentowaną zgodność z USP Klasy VI.


Various pump head designs

Różne rozmiary i wyposażenie

Dostosuj LEWA ecodos dokładnie do swoich potrzeb: Z13 wyjściowymi danymi znamionowymi, 316/316L (1.4401/1.4404) wariantami materiałów, PVC, PVDF i PTFE oraz dostosowanymi akcesoriami membranowa pompa dozująca jest odpowiednia do praktycznie każdego zadania pompowania w zakresie niskiego ciśnienia.


Powierzchnie wypolerowane mechanicznie

Aby spełnić rygorystyczne normy sanitarne/higieniczne, wszystkie powierzchnie pomp są mechanicznie polerowane (1.4571: RA < 0.8 µm) lub elektro polerowane (1.4435: RA < 0.5 µm).

Hermetyczne uszczelnienie

Membranowa pompa dozująca ecodos jest napędzana mechanicznie (nie hydraulicznie). Oznacza to, że przepompowywana ciecz nie zostanie zanieczyszczona wskutek oleju hydraulicznego ani czynników środowiska.

Wysoki poziom niezawodności produkcji

Nawet w przypadku uszkodzenia membrany możliwa jest kontynuacja eksploatacji. Z tego względu jest wystarczająco dużo czasu na reakcję i wykonanie konserwacji. Efektem jest wysoki poziom niezawodności produkcji.


Membrana wielowarstwowa PTFE

4-warstwowa membrana PTFE jest nie tylko niezwykle stabilna, lecz również trwała. Jest również stale monitorowana w czasie działania poprzez opatentowany system monitorowania membrany DPS.

Kompletna identyfikowalność wszystkich produktów materiałowych

Wszystkie produkty materiałowe są w całości udokumentowane i można je identyfikować zgodnie z EN 10204 3.1. W ten sposób zapewniamy maksymalną przejrzystość i bezpieczeństwo Twojego procesu produkcyjnego.

Zabezpieczenie przed pracą na sucho i łatwa konserwacja

Pompy mają zabezpieczenie przed pracą na sucho i zapewniają łatwą konserwację. Brak wstawionych przesuwnych uszczelek ani zespołów.

Opcje

Możliwość konstrukcji wieloczłonowych

Pojedyncze jednostki napędowe z silnikiem zainstalowanym pionowo pozwalają zaoszczędzić miejsce. Ewentualnie wiele jednostek napędowych o tej samej lub różnej prędkości obrotowej może zostać połączonych w celu redukcji pulsacji lub odmierzania dawek.

Konstrukcje przeciwwybuchowe

Na żądanie dostarczamy pompy, sprzęt i systemy w ramach konstrukcji przeciwwybuchowych do pracy aż do strefy 1 zagrożenia wybuchem. Tak więc gwarantujemy maksymalne bezpieczeństwo.

Przemiennik częstotliwości

Kontrola prędkości membranowej pompy dozującej ecodos odbywa się właśnie za pomocą dołączonego przemiennika częstotliwości lub innych napędów o zmiennej prędkości.

Integracja w systemach sterowania procesami

Pozyskanie sygnału w ramach systemów kontroli procesu odbywa się analogowo lub cyfrowo. Wydajność jest regulowana za pomocą elektrycznej lub pneumatycznej regulacji skoku, ewentualnie przez napęd silnika (FU).

Dokładnie dostosowane akcesoria

Zwracamy uwagę na wszystkie szczegóły: Wszystkie akcesoria elektryczne i elektroniczne dla twojej membranowej pompy dozującej są doskonale dostosowane do indywidualnego produktu - od nadajnika do przemiennika częstotliwości.

Elektryczna regulacja skoku

Regulacja długości skoku twojej pompy dokładnie do konkretnego zadania dozowania: Pompy LEWA można ustawić jako w pełni zautomatyzowane poprzez elektryczną regulację skoku ze zintegrowanym regulatorem.

Zawory dostosowane do potrzeb aplikacji

LEWA wykorzystuje liczne specjalne typy zaworów, takie jak specjalnie utwardzone zawory do gazów skroplonych lub zawory z minimalną nieprzepłukiwalną przestrzenią do produkcji w sektorze spożywczym i farmaceutycznym.

Różne rodzaje przyłączy

Nasze pompy są wyposażone we wszystkie typowe rodzaje przyłączy, takie jak zgodne z normą DIN, wysokociśnieniową normą BASF, amerykańską ANSI, JIS lub z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Jednostki sterujące i regulujące

Dzięki testowanym funkcjonalnie jednostkom sterującym i regulującym dla często powtarzających się zadań standardowych membranowych pomp dozujących - takich jak odmierzanie partii - twój proces staje się szybszy i łatwiejszy.

Referencje

 • Metering of citric acid

  Dozowanie kwasu cytrynowego

  Dozowanie kwasu cytrynowego

  Wymagania klienta: W procesie ekstrakcji kwas cytrynowy powinien być rzetelnie dozowany

  Zakres dostaw firmy LEWA: Konstrukcja ramowa

  Szczegóły dostawy: 1 system dozowania na zamówienie klienta z 1 pompą w wykonaniu sanitarnym LEWA ecodos, typ 550

  Główne produkty LEWA:
  System dozowania na zamówienie klienta
  Pompa w wykonaniu higienicznym/sanitarnym LEWA ecodos

  CieczCiśnienie w [bar]Wydajność w l/h
  Kwas cytrynowy5550
  RynekProces
  Chemia / Środki farmaceutyczne / KosmetykiPodstawowe czynności (separacja, ekstrakcja)

Asortyment produktów

Dzięki ofercie w różnych rozmiarach pompa z membraną poruszaną mechanicznie LEWA ecodos obejmuje szeroką gamę produktów. Pozwala to nam oferować energooszczędną pompę o wysokiej wydajności do każdego żądanego zastosowania.

Zakres wydajności

Typ pompy/wydajnośćDopuszczalne ciśnienie dla stali nierdzewnejDopuszczalne ciśnienie dla plastikuDopuszczalna temperatura [°C]
[l/h][bar][bar] VAPVCPVDF
22012806080
42012806080
62012806080
122012806080
251010806080
501010806080
901010806080
1801010806080
3507,57,5806080
5507,57,5806080
75055806080
1 10055806080
1 50055806080

Wymiary instalacyjne

Zaoszczędź miejsce i zmniejsz ciężar poprzez wieloczłonowe rozmieszczenie pomp. Dozuj wiele płynów jednocześnie za pomocą różnych głowic pomp.

Wymiary instalacyjne

TypL [mm]W [mm] ∆W [mm]H [mm]
2 – 5036022085480
90 – 350425220120570
550595270175660
750 – 1500¹)500400-800
750 – 1500²)500900250450

1) pionowa instalacja silnika

2) pozioma instalacja silnika

Wymiary instalacyjne

Assembly dimensions LEWA ecodos

Zastosowania

Pliki do pobrania

Osoby do kontaktu

 • Sales Office Poland
 • LEWA NIKKISO Austria GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
 • +48 22 6358-204
 • info@lewa.pl

Znajdź odpowiednią serię produktów za pomocą nawigatora.

Pompy - Nawigator

Nie przegap żadnych nowości. Subskrybuj nasz newsletter.

Zarejestruj się